ویژه والدین

روش های بازی با کودک برای والدین پر مشغله

بازی با کودک برای اکثر والدینی که تازه از سر کار به منزل می روند و خسته بسیار سخت است و به ناچاراولین کاری که برای سرگرم ساختن کودک خود انجام می دهند این است که تلویزیون را روشن می کنند . ما به شما چند روش می آموزیم که بسیار بهتر از تلویزیون است و فعالیت کودک را بیشتر و رابطه کودک را با خانواده محکم تر می کند.بازی با کودک

 •  پازل

پازل های مناسب با سن او را تهیه کنید و یا تصویر یا عکسی را که خیلی به آن علاقه مند است به صورت پازل در آورید و از او بخواهید آن را برای شما درست کند .

 • بلند خوانی

یک کتاب از کتابهای کودک را انتخاب کنید . به او کمک کنید تا یک استدیو کوچک برای خود درست کند مثلا با انداختن یک پتو یا یک ملافه می توان این کار را انجام داد.حالا از کودک بخوتاهید که زیر پتو رفته و با نور چراغ قوه کوچک خود مانند یک گوینده رادیو برای شما این قصه را بلند بخواند.

 • نقشه خوانی

یک نقشه جلو او بگذارید و از او بخواهید بر اساس نوع نقشه جاده اصلی ؛ بزرگراه ها ، کوه ها ، پل ها ؛ رودخانه ها و یا پارک ها را مشخص کند.

 • نامه بنویسی

اگر در سنین بالاتر است از او بخواهید که نامه ای برای دوستان یا فامیل یا اعضاء خانواده بنویسد و تمام کارهایی را که در طول هفته انجام داده و اتفاقات جالب را بنویسد اگر در سنین پایین تر است از او بخواهید نقاشی آن را بکشد.

 • پرچم

از او بخواهید تا پرچم کشور یا یک نقاشی روی یک تکه کاغذ بکشد . حالا چوبی به آن وصل کنید و برای او پرچم درست کنید ، حالا از او بخواهد با زمزمه آهنگ مورد علاقه اش رژه برود.

 • مرتب کردن کمد

از کودک بخواهید در مرتب کردن کمد و یا کشو لباس به شما کمک کند.و یا اگر برزگتر است به او بگویید کشو میز و یا لباس یا کمد خود را مرتب کند.

از او بخواهید تا برای شما یک کاردستی مثلا کلاه و یا کارت تبریک درست کند وسایلی مثل قیچی در اختیار او قرار ندهید .اگر کوچکتر است خودتان به کمک او بروید .

 • از شب قبل برای روز هایی که مشغله زیاد دارید فکر کنید

بچه هم جزو وظایف ماست پس برای او هم برنامه ریزی مخصوص به خود داشته باشید.

منبع

این رویدادها شاید مورد علاقه شما باشد

امتیاز شما

2 دیدگاه در “روش های بازی با کودک برای والدین پر مشغله

 1. جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !

 2. جایینو گفت:

  از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.