مطالب مورد نظر خود را در دسته‌بندی‌های زیر پیدا کنید

جدیدترین مطالب ما

چگونه لجبازی کودک را به صفر برسانیم؟

اگر وادار کردن فرزندتان به انجام کوچکترین کارها هر روز به یک نبرد طاقت فرسا احتیاج دارد ، این احتمال وجود دارد که یک کودک لجباز را در دستان خود داشته باشید. بنابراین وقتی استرس ناشی از لجبازی کودک بالاخره به نقطه جوش رسیده است ، والدین قرار است چه کاری انجام دهند؟ خوب ، خوشبختانه ، ما چند نکته مطمئن داریم که می تواند کمک کند.

چطور کودکان را به دندانپزشک علاقمند کنیم؟

بردن بچه نزد دندانپزشک برای هیچ پدر و مادری بدون دردسر نیست. آیا تاکنون نام کودکی را شنیده اید که برای اولین بار از مراجعه به دندانپزشک ترس نداشته باشد؟ دلیل این امر این است که کودکان با تماس اشیا دندانپزشکی با دندانهایشان راحت نیستند. آنها تصور نمی کنند که اشیای فلزی که برای درمان آنها استفاده می شود بسیار سبک است.

چرا باید به کودکان مسائل علمی را آموزش داد؟

کودکان خردسال مشتاقان یادگیری مسائل علمی هستند. کودکان خردسال نه تنها با اشتیاق خود را به بازی و تجربه های جسمانی می اندازند ، بلکه از این طریق نیز بهتر یاد می گیرند. یادگیری از طریق بازی فرصتی مناسب برای این دانش آموزان حرکتی و لمسی است تا فرایندهای ساده مسائل علمی مانند علت و معلول را تجربه کنند.

راهکارهایی برای تقویت هوش موسیقیایی

هوش موسیقیایی می تواند هزاران مزیت زبان شفاهی از دستور زبان و تلفظ تا انتخاب سریع ریتم و لهجه ها در مطالعه زبان اول یا دوم را فراهم کند. هوش موسیقیایی می تواند مهارت های اجتماعی و عاطفی ایجاد کند، اضطراب را کاهش دهد، به رشد حرکتی کمک کند و خلاقیت را تقویت کند. در ادامه راهکارهایی برای تقویت هوش موسیقیایی کودکان ۱ تا ۶ سال آورده ایم.

چرا کودک اسباب بازی هایش را می شکند؟

بعضی از کودکان به طور تصادفی یا بر اثر استفاده نادرست اسباب بازی ها را می شکنند. کودکان دیگر با بی احتیاطی اسباب بازی ها را می شکنند. با این حال، برای از بین بردن واقعی یک اسباب بازی، برنامه ریزی لازم است. کودکان دلایل مختلفی برای از بین بردن اسباب بازی ها دارند، از جمله تمایل به نشان دادن آنچه که باعث خشم آنها می شود.

چگونه به کودک خود آموزش دهیم اتاق خواب خود را مرتب کند؟

برای بعضی از خانواده ها، ساده تر است که فقط در اتاق را ببندند و مناطق فاجعه زده را فراموش کنند. اگر این چیزی است که برای شما مفید است، اشکالی ندارد! در عین حال، اگر به کودکان خود یاد دهید چگونه اتاق خواب مرتب برای شما و او مهم است، یک مهارت زندگی به او آموختید که امیدواریم در بزرگسالی نیز همراه داشته باشد.

دندان قروچه در کودکان

دندان قروچه به طرز چشمگیری در کودکان و بزرگسالان شایع است. برای برخی از کودکان ، این عمل محدود به ساعات روز است ، اما دندان قروچه در شب (هنگام خواب) بیشترین شیوع را دارد. دندان قروچه بستگی به تعداد دفعات رفتار ، شدت ساییدگی و علل اصلی آن می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات دندانی شود.

چرا با کودکان اخبار نبینید؟

تروریسم ، بلایای طبیعی ، جنایات خشن و قحطی – اخبار اغلب یک پازل منفی است که می تواند ذهن کودکان را نگران کند.اما در دنیای دیجیتال ، اخبار در همه جا وجود دارد. بنابراین چگونه می توانید به کودکان کمک کنید تا خبر را درک کرده و آن را دور از خود نگه دارند؟

تنظیم خواب کودک

الگوهای خواب اغلب در کودکی آموخته می شوند. وقتی این الگوها تکرار می شوند ، تبدیل به عادت می شوند. کمک به کودک در یادگیری عادت های خوب قبل از خواب ممکن است کمک کند که رفتن به رختخواب برای شما و فرزندتان روال مطلوبی باشد. در ادامه روش هایی برای تنظیم خواب کودک آورده شده است.

مدیریت استرس کودک

هنگامی که کودکان به طور مزمن مضطرب می شوند، حتی خوش فکرترین والدین نیز می توانند در یک چرخه منفی قرار بگیرند و نخواهند فرزندشان رنج ببرد. این اتفاق زمانی بدتر می شود که والدین با پیش بینی ترس کودک سعی در محافظت از او در برابر استرس دارند. در اینجا نشانگرهایی برای کمک به کودکان برای فرار از چرخه اضطراب آورده شده است.

مسئولیت پذیر کردن کودکان(قسمت دوم)

وقتی  کودک در کارهای منزل مشارکت نمی کند ( قسمت دوم ) ۶-  همین حالا مسؤولیت را بر دوش کودک

مسئولیت پذیر کردن کودکان(قسمت اول)

  وقتی  کودک در کارهای منزل مشارکت نمی کند .( قسمت اول ) معمولا در نظر والدین، کارهای منزل کارهایی