وبلاگ

6 سوالی که در دوران قرنطینه باید هر روز از خودمون بپرسیم

۶ سوالی که در دوران قرنطینه باید هر روز از خودمون بپرسیم

۱. من امروز به خاطر چی باید شکرگزار باشم؟
 
۲. امروز دوست دارید با چه کسی ارتباط برقرار کنید؟
آنچه که ما بیشتر از همیشه به آن نیاز داریم همبستگی اجتماعی است. هر روز 3 نفر را انتخاب کنید و با او ارتباط برقرار کنید. به دوستانتان پیام دهید. به مادربزرگتان زنگ بزنید . با مادرتان تماس تصویری برقرار کنید
 
۳. امروز چه انتظاراتی از زندگی نرمال دارم که باید کنار بگذارم؟
زندگی در کرونا خیلی سخت است. باید بپذیریم و قبول کنیم زندگی نسبت به قبل تغییر کرده است و اشکالی ندارد که امروز ما نتوانیم به کارهایی که در روزهای معمول ممکن است بهش دست پیدا می کردیم، برسیم. نویسنده ای می گوید: ” تنها حقیقت ثابت و همیشگی، تغییر است” هر چه سریعتر انتظارات زندگی نرمال را رها کنیم، سریعتر به شرایط جدید عادت می کنیم.
 
۴. امروز چطوری از خانه بزنم بیرون؟
طبیعت، هوای تازه و نور خورشید برای سیستهای عصبی ما خوب هستند. لازم نیست جای خاصی برویم. می توانید برای 10 دقیقه در آفتاب بنشینید؟ اگر به صورت فیزیکی نمی توانید از خانه خارج شوید، می تونید پنجره را باز کنید تا هوای تازه وارد خانه شود؟ یا گل بیارید داخل خانه؟ همین ها کافیست تا حالتان خوب شود.
 
۵. امروز چطور بدنم را به تحرک در بیاورم؟
بحران باعث افزایش ترس و استرس می شود. یک پیاده روی ۱۰ دقیقه ای در اطراف خانه تان داشته باشید. از پله های ساختمان بالا روید. ۵ تا حرکت شنا انجام بدهید. اگر تحرک محدودی دارد، می تونین در حالت نشسته مچ پایتان را به صورت دایره ای بچرخانید؟ می توانید با ماساژ تنش را از فکتان خارج کنید؟می توانید دستتان را روی قلبتان بگذارید و ضربانش را احساس کنید؟
 
۶. چه زیبایی هایی را امروز می توانم بسازم یا ترویج کنم و یا به زندگی ام دعوت کنم؟
زیبایی ها پادزهری قدرتمند برای ناامیدی است. شناخت زیبایی های دنیا و وارد کردن آنها به زندگی مان تاکیدی بر این است که زندگی وجود دارد و باید برای آن جنگید. پس بیاید در مورد زندگی هایمان بنویسیم، نقاشی بکشیم و رویاپردازی کنیم. غم هایمان را آواز کنیم، گیاه بکاریم، برای همسایه هایمان غذا بپزیم، لباسهایمان را تعمیر کنیم و به هر روش که می توانیم کاری کنیم تا بشود این لحظات سخت را گذراند.

منبع:

https://greatergood.berkeley.edu/article/item/six_daily_questions_to_ask_yourself_in_quarantine

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.