ویژه والدین

یک راهنمای ساده برای فرزندپروری موفق

فرزندپروری شغل مهمی است و فرزندپروری موفق کلیدی است.

یک راهنمای ساده برای فرزندپروری موفق

فرزندپروری شغل مهمی است و فرزندپروری موفق کلیدی است. ما باید به گونه ای تنبیه کنیم که مسئولیت پذیری را بیاموزد. با ایجاد انگیزه درونی برای فرزندانمان و ایجاد عزت نفس ، احساس می کنند دوستشان داریم. اگر فرزندان ما از این نظر نظم و انضباط داشته باشند ، دیگر نیازی به ، مواد مخدر یا رابطه جنسی برای احساس قدرت و تعلق نخواهند داشت.

در زیر چند کلید برای فرزندپروری موفق آورده شده است. این موارد به والدین کمک می کند تا از روشهایی استفاده کنند که اثبات می شود احساس رفاه و امنیت در کودکان ایجاد می کند.

 

یک راهنمای ساده برای فرزندپروری موفق.

  1. والدین موفق همسر خود را دوست دارند. ازدواج های سالم بنیانی است که کودکان زندگی خود را بر اساس آن بنا می کنند. آنها ثبات لازم برای رشد و آزمایش کودکان خردسال را فراهم می کنند. خانه به مکانی امن تبدیل می شود که عشق فداکارانه را الگو و تشویق می کند. والدین موفق به همسر خود وفادار هستند. آنها تعهد زندگی را که نسبت به یکدیگر قائل شده اند ، مسلم می دانند. آنها هر روز سخت تلاش می کنند تا همسر خود را دوست داشته باشند. و آنها به آنچه می توانند به این رابطه بدهند افتخار می کنند … نه به آنچه می توانند از آن رابطه بگیرند.
  2. والدین موفق رفتارها ، نگرش ها و جهان بینی های آسیب رسان را اصلاح می کنند. کودکان باید همه چیز را از والدین بیاموزند از جمله رفتارهای مناسب ، چگونگی کنار آمدن با دیگران ، چگونه نتیجه می گیرند و چگونه به آرزوهای خود می رسند. نباید از رعایت نظم و انضباط اجتناب کرد و از آن دریغ کرد. هرگز نباید انگیزه آن عصبانیت ، غرور ، یا دلایل خودخواهانه باشد … زیرا در این صورت بیشتر از اینکه منفعت داشته باشد ، آسیب می زند. درعوض ، باید انگیزه آن عشق و اشتیاق ناامیدکننده باشد تا ببینید فرزندان شما بهترین هستند.

 

  1. والدین موفق رفتارها ، نگرش ها و جهان بینی سالم را تشویق می کنند. پدر و مادر یک انسان متفکر است. این کار به انرژی ، استراتژی و تعهد نیاز دارد. با این حال ، بسیاری از والدین تمایلی به توجهی که شایسته آن است ندارند. در نتیجه ، فرزندان آنها به جای پدر و مادرهایی که آنها را دوست دارند ، توسط دنیای اطراف شکل می گیرند. والدین برای فرزندپروری موفق نه تنها عادت های ناسالم را دلسرد می کنند ، بلکه عادات مثبت را نیز عمداً تشویق می کنند. آنها نوع شخصی را که دوست دارند فرزندانشان شوند تصور می کنند. آنها به طور مداوم آن رفتار را برای خود الگو می کنند. آنها انتظارات زیادی را در زندگی فرزندانشان بیان می کنند. آنها بهترین ها را در مورد فرزندان خود می اندیشند. آنها فرصت هایی را برای فرزندان خود فراهم می کنند تا درسهای ارزشمند زندگی را بیاموزند. و آنها عادات مثبت را به صورت خصوصی و عمومی ستایش می کنند.

 

  1. والدین موفق معنویت را تشویق می کنند. این احساس عمیق در قلب من وجود دارد که والدین دانا معنویت را در زندگی فرزندان خود تشویق می کنند. آنها این حس عمیق را در فرزندان خود القا می کنند که در این دنیا چیزهای چشمگیری وجود دارد. برخی از بزرگترین چیزهای این دنیا چیزهایی دیدنی نیستند. در عوض ، آنها نامرئی ، حیات بخش و ابدی هستند. یک قطب نمای اخلاقی وجود دارد که زندگی در این کره خاکی را هدایت می کند. والدین خردمند فرزندان خود را برای یافتن آن ترغیب و تشویق می کنند. برخی از پربارترین گفتگوهایی که با فرزندانم انجام می دهم در مورد این موضوع معنویت است. و من همیشه والدین را ترغیب می کنم که آنها را در نظر بگیرند.

 

  1. والدین موفق می دانند چه موقع باید کاری را رها کنند. والدین 100٪ والدینی هستند که سعی در شکل دادن به زندگی دارند. در حالی که فرزندپروری به زمان ، انرژی ، عشق ، عرق و اشک نیاز دارد ، اما همچنین اجازه می دهد تا به فرزندانمان اجازه دهیم خود تصمیم بگیرند و مسیرهای خود را انتخاب کنند. این تعادل دشواری است که از کودکی به کودک دیگر متفاوت است … اما والدینی که از رها کردن غفلت می کنند آسیب می رسانند. و آنها هرگز هدف اصلی تربیتی خود را محقق نمی كنند: انتخاب های عاقلانه برای آماده سازی مردان و زنان جوان برای آزاد شدن به عنوان بزرگسالان مسئول در جهان.

والدین موفق رفتارها ، نگرش ها و جهان بینی سالم را تشویق می کنند.

 

1 – استفاده از لحظه های برخورد واقعی

عزت نفس فرزند شما بسیار تحت تأثیر کیفیت زمانی است که با او می گذرانید . با زندگی پرمشغله ، ما اغلب به فکر کار بعدی هستیم که باید انجام دهیم. ما توجه 100٪ متمرکز را به آنچه فرزندمان به ما می گوید ، قرار نمی دهیم. ما اغلب تظاهر به گوش دادن یا نادیده گرفتن تلاش های فرزندمان برای برقراری ارتباط با ما می کنیم. اگر ما در طول روز به فرزند خود زمان ندهیم ، او اغلب رفتارهای نادرستی از خود نشان می دهد. توجه منفی ، در ذهن کودک ، بدتر از نادیده گرفته شدن است.

 

تشخیص این نکته که احساسات نه درست و نه غلط است نیز مهم است. آنها فقط هستند. بنابراین وقتی فرزندتان به شما می گوید: “مامان ، تو هرگز با من وقت نمی گذاری” (حتی اگر با او بازی کردی) او آنچه را احساس می کند بیان می کند. فرزندپروری موفق می گوید در این مواقع بهترین کار این است که فقط احساسات او را با گفتن جمله تأیید کنید ، “بله ، من شرط می بندم که مدت زمانی طولانی است که ما وقت خود را با هم نگذرانده ایم.”

2 برای فرزندپروری موفق از عمل استفاده کنید ، نه از کلمات

به جای نق زدن یا داد زدن ، از خود بپرسید ، “چه اقدامی می توانم انجام دهم؟”

3 – به کودکان روش های مناسب احساس قدرتمند بودن را بدهید

اگر این کار را نکنید ، آنها روش های نامناسبی برای احساس قدرت خود پیدا می کنند. روش هایی که به آنها کمک می کند احساس قدرت و ارزش داشته باشند عبارتند از:

به آنها انتخاب دهید

بگذارید به شما کمک کنند تا کارهای شخصی تان را انجام دهید

قسمتی از غذا را با هم بپزید

به شما کمک کند تا خرید کنید

کودک دو ساله می تواند ظروف پلاستیکی را بشوید ، سبزیجات را بشوید ، یا ظروف نقره ای را کنار بگذارد. غالباً ما کارها را خودمان انجام می دهیم زیرا می توانیم آن را با دردسر کمتری انجام دهیم. با این حال ، نتیجه این است که آنها احساس می کنند بی اهمیت هستند.

4– از پیامدهای طبیعی استفاده کنید

از خودت بپرس. “اگر من در این وضعیت دخالت نکنم چه اتفاقی می افتد”؟ با  ورود ، در مواقعی که نیازی به مداخله نداریم ، فرصت را از کودکان می گیریم تا از عواقب عملکردشان درس بگیرند به عنوان مثال ، اگر فرزندتان ناهار خود را فراموش کند ، آن را برای او نبرید. به او اجازه دهید راه حلی پیدا کند و اهمیت یادآوری را بیاموزد.

برای فرزندپروری موفق از عمل استفاده کنید ، نه از کلمات

 

 

5 از مشاجره کناره گیری کنید

اگر فرزندتان شما را از روی عصبانیت آزمایش می کند ، یا عصبانی است یا با بی احترامی به شما صحبت می کند ، فرزندپروری موفق چگونه خواهد بود؟ بهتر است  اتاق را ترک کنید یا به کودک بگویید اگر می خواهد “دوباره حرف بزنیم” در اتاق کناری خواهید بود. با عصبانیت یا سرشکستگی اتاق را ترک نکنید.

 

6 – فرزندپروری موفق به ما می گوید عمل را از کسی که کار را انجام می دهد، جدا کنید

هرگز به کودک نگویید که او بد است. که عزت نفس او از دست می رود. به کودکتان کمک کنید تا تشخیص دهد اینگونه نیست که شما او را دوست ندارید ، بلکه حاضر به تحمل آن رفتار او نیستید. برای اینکه کودک از عزت نفس سالمی برخوردار باشد ، باید بداند که هر کاری که انجام می دهد بدون قید و شرط دوستش دارید.

 

7 –  مهربان و در عین حال محکم باشید

فرض کنید به کودک پنج ساله خود بگویید که اگر تا زمان خاموش شدن تایمر لباس نپوشد ، او را بغل می کنید و به سمت ماشین می برید. به او بگویید او می تواند در ماشین یا در مدرسه لباس بپوشد. اطمینان حاصل کنید که وقتی او را بغل می کنید دوست داشته باشید. اگر شک دارید ، از خود بپرسید ، “آیا من از طریق عشق انگیزه ایجاد کردم یا ترس”؟

 

8 – والدین به پایان می اندیشند

اکثر ما با این ذهنیت روبرو هستیم که همه چیز را در اسرع وقت تحت کنترل در آوریم. ما به دنبال راه حل مصلحت آمیز هستیم. این اغلب منجر به کودکانی می شود که احساس می کنند بیش از حد قدرت دارند. اما اگر ماتوجه داشته باشیم که می خواهیم فرزندمان در بزرگسالی چگونه باشد ، والدین متفکرتری خواهیم بود. به عنوان مثال ، اگر کودک خود را با مشت بزنیم ، او می آموزد که از اقدامات پرخاشگرانه برای بدست آوردن آنچه می خواهد، استفاده کند.

 

عزت نفس فرزند شما بسیار تحت تأثیر کیفیت زمانی است که با او می گذرانید

 

9 ثابت قدم باشید

اگر توافق کرده اید که کودک شما هنگام ورود به فروشگاه نمی تواند آب نبات بخرد ، به درخواست ها ، اشک ها ، خواسته ها یا شکنجه های او تن ندهید. اگر منظورتان را بگویید ، کودک شما یاد می گیرد که بیشتر به شما احترام بگذارد.

 

هیچگاه هدف فرزندپروری موفق را فراموش نکنید : انتخاب های عاقلانه برای آماده سازی مردان و زنان جوان برای تبدیل شدن به عنوان بزرگسالان مسئول در جهان بیرون

 

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.