ویژه والدین

کودک باهوش چه نشانه هایی دارد؟

  • مهارت های زبانی

بچه هایی که هوش بالایی دارند به حرف هایی که شما می زنید،توجه زیادی نشان می دهند.به عنوان مثال زمانی که شما برای آنها کتاب می خوانید،آنها تمام حواس شان را به شما می دهند،حتی اگر زیر 6 ماه داشته باشند.آنها همچنین می توانند در 14 ماهگی کلمات را به صورت جمله به زبان آورند،کاری که ممکن است از کودکان بزرگتر هم برنیاید.

  • حل مشکلات

کودکان باهوش می توانند مشکلات شان را مانند کودکان بزرگتر از خودشان حل کنند.به عنوان مثال کودکی که در جایی گیر افتاده،می تواند اسباب بازی های خود را روی هم بچیند و راه فراری برای خود پیدا کند.

  • تمرکز بالا

اکثر کودکان قادر نیستند که برای مدت طولانی روی چیزی تمرکز کنند. به عنوان مثال شما در حال کتاب خواندن برای او هستید اما او ناگهان حواس اش به سمت چیز دیگری جلب می شود.

اما اگر کودکتان از هوش زیادی سرشار باشد،تا انتهای داستان به حرف های شما گوش می دهد.

  • مهارت های ارتباطی

اگر کودک شما به خوبی با اطرافیانش ارتباط برقرار می کند،موقع صحبت کردن دیگران سرش را به سمت آنها می چرخاند،یا به چشم های اطرافیان خیره می شود و به حرف هایشان گوش می دهد،بدانید که کودک خیلی باهوشی دارید.

  • مهارت های زبانی پیشرفته

کودکانی که هوش بالایی دارند،لغات و جملات بلندتری را به کار می برد و هنگامی که طرف صحبت آنها کودک است،لغات و جملاتش شنیز ساده تر می شود.

  • هنر و درک ریاضی

اگر طراحی و نقاشی و مهارت شمارش اعداد در کودک شما بالاست،شک نکنید که فرزندتان جزو باهوش ترین کودکان است.کودکانی که هوش بالایی دارند معمولا می توانند احساسات دیگران را تشخیص دهند.آنها می توانند حتی برای دیگران دلسوزی کنند.

  • قوه تخیل بالا

اگر احساس کردید که کودکتان در حال بازی قوه تخیل بالایی دارد و مداوم رویاپردازی می کند،بدانید که او از هوش بالایی نیز برخوردار است.

  • تنها بازی کردن

کودکانی که هوش بالایی دارند دوست دارند که تنهایی بازی کنند.آنها بازی های انفرادی را به بازی های گروهی ترجیح می دهند.بنابراین اگر دیدید که کودکی به تنهایی نشسته و دارد به آرامی برای خودش کتاب می خواند یا با اسباب بازی هایش بازی می کند،نگران نشوید و بدانید که او از هوش بالایی برخوردار است.

  • حافظه

اگر کودک شما هوش بالایی داشته باشد،از همان ابتدا شما آن را احساس خواهید کرد.او عروسکی را که شما از او پنهان کردید،از یاد نمی برد یا این که می داند آشپزخانه مکان خوراکی هاست.در واقع شما این تشخیص را می دهید که او زمان و مکان را بهتر از کودکان دیگر تشخیص می دهد.

این رویدادها شاید مورد علاقه شما باشد

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.