وبلاگ, ویژه والدین

کودکم هر چیزی را که می بیند،در دهان خود می گذارد،من با او چه کنم؟

بچه ها در دوران نوزادی خودشان از هر چیزی که در دهانشان بگذارند لذت می برند، آنها از مکیدن پستان مادر، شیشه، پستانک و یا انگشتشان لذت می برند. نوزادان حدودا در سن شش ماهگی دوست دارند که عروسک ها یا هر چیز اطراف شان را بردارند و در دهان شان بگذارند.

آنها نه تنها از گذاشتن وسایل مختلف در دهان شان لذت می برند، بلکه این کار را برای شناخت محیط اطرافشان نیز انجام می دهند. آنها با این کار اشیا مختلف را می شناسند، جنس آنها را می فهمند و پی می برند که آن شی چگونه است. معمولا کودکان تا سن دو سالگی هر چیزی را که می بینند، در دهان شان می گذارند، آنها هر چیزی که روی زمین ببینند را بر می دارند و در دهان شان می گذارند، برای آنها فرقی ندارد که کلید را در دهان شان بگذارند یا کمربند کالسکه شان را.

 بچه ها نمی دانند که چیزی که در دهان شان می گذارند بی خطر است یا نه؟ بنابراین والدین خیلی باید مراقب آنها باشند. بچه ها در این سن، اسباب بازی های کوچک و چیزهای کوچکی که روی زمین افتاده را در دهان شان می گذارند و این کار ممکن است باعث خفگی آنها شود. شما نباید به کودک تان اجازه دهید که چیزهای آلوده را در دهانش بگذارد.

ممکن است تحمل این مرحله از رشد کودک برایتان سخت باشد. اگر مجبور باشید هر چیزی که کودک در دهانش می گذارد را از او بگیرید و نگذارید او با این کار محیط اطرافش را بشناسد، او را از منبع لذتی بزرگ محروم کرده اید. باید بدانید که کودک با گذاشتن اشیا مختلف در دهانش، سعی می کند آنها را بهتر بشناسد.

این رویدادها شاید مورد علاقه شما باشد

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.