ویژه والدین

چگونه کودکم را به آموزش های آنلاین علاقه مند کنم؟

چگونه کودکم را به آموزش های آنلاین علاقه مند کنم؟

ما می خواهیم در این مقاله به این سوال شما که ، چگونه کودکم را به آموزش های آنلاین علاقه مند کنم؟ پاسخ بدهیم. امروزه کل جهان وارد دوره ای شده است که به دلیل اقدامات ویروس کرونا ، مجبور به آموزش از راه دور برای دانش آموزان شده اند . فرزندان ما تحت تأثیر فرآیندی قرار می گیرند که ما در آن قرار گرفته ایم. روال مدرسه ، که قسمت مهمی از زندگی فرزندان ما را تشکیل می دهد ، البته به طور موقت کاملاً تغییر کرده است. در این مورد طبیعی است که کودکان در روزهای اول در تطابق با روال جدید مشکل داشته باشند ولی با کمک ما می توانند کمی راحت تر شوند.  فرزندان ما مدتی را در خانه و با آموزش از راه دور می آموزند. هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که آنها دروس آنلاین را با معلمان خود و فیلمهای آموزشی ، این روند را به بهترین وجه ممکن پشت سر می گذارند.

راههایی برای علاقه مند کردن کودک به آموزش آنلاین

در پاسخ به این سوال که چگونه کودکم را به آموزش های آنلاین علاقه مند کنم؟ راههایی را پیشنهاد میکنیم:

تبدیل خانه به مدرسه و درک آن برای کودک دشوار است. هر از گاهی به او یادآوری کنید که این یک روند موقتی است.

برای کودکانی که می گویند این یک محیط واقعی در کلاس نیست ، و این یک درس واقعی نیست و به یک دلیل مهم در مقابل نشستن در کلاس مقاومت می کنند ، توضیح دهید که دروس برای مدتی به همین صورت برگزار می شود ، و باید کاملا جدی گرفته شود ، به زبانی مناسب و متناسب با سن آنها برای کودکتان توضیح دهید.

اگر صبح زود بیدار شوید ، هم برای شما و هم برای فرزندتان مفید خواهد بود. مهم است که ساعت خواب و بیداری کودکان در نظم خاصی مانند زمان مدرسه ، برای سازگاری با این نظم جدید باشد.

آموزش-آنلاین

در روزهای اول خوب است بفهمید که این سیستم یادگیری جدید چه احساساتی را در کودکان ایجاد می کند؟ و  آیا به آنها اجازه می دهد احساسات خود را بیان کنند؟ برای کودکان ما که در بیان احساسات خود مشکل دارند ، می توانید از نقاشی ، رقص و نوشتن کمک بگیرید.

چگونه کودکم را به آموزش های آنلاین علاقه مند کنم ایجاد یک برنامه هفتگی بر اساس ساعت و تکالیف دوره های آنلاین می تواند مفید باشد. پیروی کردن و پاداش دادن به رعایت کردن برنامه هر روز یا در پایان هفته ، با توجه به گروه سنی ، و بررسی وضعیت دستیابی به اهداف در پایان هفته به زنده نگه داشتن انگیزه کمک می کند.

کودکان به روال نیاز دارند. به همین دلیل ، مهم است که مراقب باشید که روال روزهای هفته / آخر هفته را نشکنید. شما می توانید مطابق برنامه درسی روزهای هفته را چیدمان کنید و فعالیت های لذت بخشی را که برای این نظم جدید مناسب است و فرزندتان می تواند در آخر هفته به تنهایی و با اعضای خانواده انجام دهد ، برنامه ریزی و انجام دهید.

قبل از شروع درس

قبل از شروع درس ، مطمئن شوید که او آماده یادگیری است. (برای گروه های سنی بالاتر ، می توانید چند بار با هم این کار را انجام دهید تا بعداً این کار را به روال خود اضافه کنند.)

هنگام آماده شدن برای کلاس ، مطمئن شوید که آنها کارهای ابتدایی خود را انجام می دهند. دست و صورت خود را بشویند ، صبحانه بخورند ، لباس خود را عوض کنند ، کتاب ، دفتر یادداشت ، خودکار و … برای آنها مهم است که انگیزه لازم را برای داشته باشند.

زمان و روز را با توجه به ساعت کلاس برنامه ریزی کنید. ساختن یک برنامه همراه با کودکان با توجه به گروه سنی و سطح کلاس مانند نیم ساعت درس ، نیم ساعت مطالعه ، یک ساعت استراحت به کودک کمک می کند تا حدود را بشناسد.

نظارت-والدین-در-آموزش-آنلاین 

در طول درس

یک محیط آرام و شرایط بدنی را فراهم کنید که به آنها امکان می دهد تا حد امکان در طول دوره آموزش از راه دور به آموزش گوش دهند.

محرک ها (غیر از مواردی که برای پیگیری دوره استفاده می شود) مانند اسباب بازی ها ، تبلت ها ، کامپیوترهایی که باعث حواس پرتی آنها می شود را از بین ببرید.

برنامه دوره هایی را که باید دنبال کنند مطابق با ساعت دوره آنلاین در قالب یک برنامه دوره ای هفتگی تهیه کنید و آنها را روی میز مطالعه قرار دهید. بنابراین می توانید از آمادگی ذهنی آنها حمایت کنید.

قبل از شروع درس ، می توانید با عباراتی مانند “درسهای لذت بخش” به آنها انگیزه دهید.

بعد از اتمام دروس وقت بگذارید تا استراحت کنند. در پایان 45 دقیقه زمان مطالعه ، می توانید 5-15 دقیقه استراحت کنید.

به عنوان یک پدر و مادر ، مهم است که شما مرزها و نظم را حفظ کنید. در حالی که آموزش آنلاین ادامه دارد ، آنها ممکن است بگویند خسته شده اند ، می خواهند تعطیل شوند یا با چیز دیگری سر و کار داشته باشند. اما به او یادآوری کنید که او دارای مسئولیت ها و همچنین حقوق خود است و توضیح دهید که چرا نمی توانید در آن لحظه به آنچه او می خواهد اجازه دهید.

به آنها پیشنهاد کنید بین کلاسهای آنلاین چشمهای خود را استراحت دهند. از فعالیت هایی مانند مطالعه کتاب ، تماشای تلویزیون یا کار با کامپیوتر خودداری کنند.


برخاستن و حرکت بین درس ها ، استراحت با فعالیت هایی مانند بازی کوتاه یا رقص نیز انگیزه آنها را افزایش می دهد و از نظر سلامت جسمی از آنها محافظت می کند.

منبع:http://www.istekyalova.com/Detay7128

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.