ویژه والدین

چه اسباب بازی هایی برای کودکان مناسب است؟

بازی کردن یکی از مهمترین مراحل رشدی کودکان است. کودک با بازی کردن حس کنجکاوی خودش را ارضا می کند و یاد می گیرد که با وسایل مختلف چگونه کار کند.

او با بازی کردن، برنامه ریزی برای کارهایش را یاد می گیرد، برای خودش سوالاتی مطرح می کند، به جواب های آنها می رسد، مشکلاتش را حل می کند و مسائل مختلف را پیش بینی می کند و یاد می گیرد که چگونه می تواند با دوستان و اطرافیانش ارتباط برقرار کند.

اگر والدین به کودک اجازه دهند هر بازی که دلش خواست انجام دهد و او را مجبور به بازی کردن با چیز خاصی نکنند، اعتماد بنفس کودک زیاد می شود و از شکست خوردن واهمه ای نخواهد داشت.

بعضی از والدین فکر می کنند بازی کردن برای کودکشان فایده ای ندارد و بیشتر به فکر استفاده از وسایل آموزش برای کودکشان هستند، ولی کودک برای یاد گرفتن به این وسایل نیازی ندارد.

کافی است برای یاد دادن مهارت های مختلف به فرزندتان علایق او را دنبال کنید و ببینید او از چه نوع بازی هایی بیشتر لذت می برد.اسباب بازی های مورد علاقه ی او را برایش بخرید و شرایط را برای شکوفا شدن استعدادهای او مهیا کنید.

می توانید اسباب بازی هایی که مناسب سن کودک هستند، برای او خریداری کنید. در روزهای آتی، لیستی از مناسب ترین آنها برای سنین مختلف کودکان پیشنهاد می شود.

بعضی از بچه ها در سنین خاصی از یک اسباب بازی خوششان می آید و برخی دیگر نیز ترجیح می دهند با اسباب بازی دیگری بازی کنند. بعضی هم دوست دارند با اسباب بازی های دوران کودکی شان بازی کنند.

بچه ای که در خانواده شان خواهر یا برادر بزرگتری دارد نیز دوست دارد با اسباب بازی های بچه های بزرگتر بازی کند. وقتی کودک بزرگتر می شود، متوجه می شود از چه کاری بیشتر لذت می برد و به چه نوع اسباب بازی بیشتر علاقه دارد.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.