وبلاگ

چه اسباب بازی هایی برای رشد بچه ها لازم هست؟

چه اسباب بازی هایی برای رشد بچه ها لازم هست؟

سوالی که در ذهن بعضی والدین وجود دارد این است که چه اسباب بازی هایی برای رشد بچه ها لازم هست؟ در پاسخ به این سوال می توانیم بگوییم که اسباب بازی یکی از مهمترین ابزارهای رشد کودک است. انتخاب اسباب بازی های آموزشی مناسب برای کودکان برای رشد آنها در مراحل مختلف مهم است. در حالی که اسباب بازی ها کودکان را سرگرم می کنند ، همچنین باید به آنها کمک کند مهارت های اساسی مانند تفکر شناختی ، مهارت های بدنی ، حل مسئله ، اعداد و زبان را پیدا و پرورش دهند.

مزایای اسباب بازی های آموزشی برای رشد کودک

اساساً ، اسباب بازی و آموزش با چیزی جالب ، قابل توجه و اعتیاد آور همراه است که کودکان را به سمت پرورش مهارت های مهم در زندگی روزمره جذب می کند. با این حال ، والدین باید بدانند که کودکان از انواع مختلف اسباب بازی ها لذت می برند. کودکان می خواهند این سیاره را کشف کنند و بتوانند احساسات را درک کنند. هر چه بزرگتر می شوند ، باید مهارت های جسمی یا حرکتی خود را افزایش دهند. اسباب بازی های آموزشی با دقت انتخاب شده ، می توانند تا حد زیادی رشد سالم جسمی و روانی را در کودکان تقویت کنند.

مهارت های اجتماعی را بهبود می بخشد

مهارت اجتماعی مهمترین چیزی است که بچه ها  باید آن را یاد بگیرند. کودکان باید برای کشف محیط و درک احساسات آماده باشند. چه اسباب بازی هایی برای رشد بچه ها لازم هست؟ اسباب بازی های آموزشی مانند بازی های تخته ای قطعاً می توانند از طریق دیگر به معاشرت کودکان کمک کنند. بازی ها همبستگی را آموزش می دهند زیرا اغلب به صورت توالی به اشتراک گذاشته می شوند.

اهمیت-اسباب-بازی-ها-در-رشد-مهارت-اجتماعی

کودکان سعی می کنند با تقلید از اسباب بازی ها ، احساسات را درک کنند. مهارت های زبانی برای تعاملات مناسب اجتماعی ضروری است و از طریق دنیای بازی ، کودکان می آموزند که چگونه با دیگران بازی کنند. آنها همچنین یاد می گیرند که چگونه برای آینده برنامه ریزی کنند. به عنوان مثال ، آنها می توانند برای ساخت یک برج منحصر به فرد با بلوک های سازنده اسباب بازی برنامه ریزی کنند یا دنیای جدید و مهیجی را برای زندگی اسباب بازی های خود ایجاد کنند.

مهارت های شناختی کسب می کنند

مهارت های شناختی شامل رفتارهایی مانند حفظ کردن ، حل مسئله و تشخیص رنگ است. همچنین برای کودکان مهم است که درباره اندازه و اعداد بیاموزند. کودکان می توانند مهارت های اساسی شناختی را با استفاده از اسباب بازی های فیزیکی رنگارنگ ، مانند پازل ، انجام دهند. کودکان در هر سنی می توانند مهارت های شناختی خود را از طریق بازی بهبود ببخشند. نام بردن از اسباب بازی ها و صحبت در مورد آنچه در آغاز انجام می دهند باعث رشد زبان می شود. این اسباب بازی ها به کودکان کمک می کند تا شکل و رنگ خود را سریعاً و بدون هیچ گونه مربیگری اضافی توسط والدین خود یاد بگیرند. همانطور که آنها شروع به گروه بندی اسباب بازی ها و بازی با دیگران می کنند ، مهارت های اساسی شمارش را یاد می گیرند. به عنوان مثال ، معماها حل مسئله را تشویق می کنند و اشکال و رنگ ها را تشخیص می دهند. بازی های رومیزی می توانند مهارت های حافظه را بیاموزند و به آنها در تمرکز کمک کنند. حتی عناصر سازنده به رشد شناختی آنها کمک می کنند زیرا به کودکان در کار مستقل کمک می کنند.

اهمیت-اسباب-بازی-ها-برای-رشد-کودکان

مهارت های گفتاری و زبانی را بهبود می بخشد

تعامل با افراد دیگر، کودکان را به برقراری ارتباط با احساساتشان ترغیب می کند. برای اینکه کودکان خود را به خوبی بیان کنند باید بتوانند از زبان به درستی استفاده کنند و به درستی صحبت کنند. بر این اساس اسباب بازی های آموزشی با راهنمایی مناسب والدین ، ​​سرگرم کننده ترین راه برای یادگیری نحوه گفتار صحیح هستند. کودکان خردسال از صدای اسباب بازی ها یا گفتار تقلید می کنند و مهارت های گفتاری و زبانی آنها می تواند با سرعت بیشتری رشد کند.

مهارت های عضلانی را بهبود می بخشد

کودکان نوپا باید در هنگام آماده شدن برای کشف محیط ، توانایی های عضلانی و تعادل خود را تقویت کنند. آنها تمایل دارند اسباب بازی های لازم برای حرکت اعضای بدن مانند انگشتان ، پاها ، دست ها ، بازوها را آزمایش کنند. کودکان نوپا خصوصاً اسباب بازی هایی را می پسندند که برای بازی با آنها نیاز هست، از کل بدن خود استفاده شود. کودکان هر چه بزرگتر می شوند با انجام بازی ها، مهارت های حرکتی خود را رشد می دهند. آنها این کار را با لباس عروسک یا ساختن یک برج انجام می دهند. آنها همچنین باید با استفاده از انگشتان خود دکمه های پیانو را فشار دهند یا در ماشین را باز کنند تا مسافر داخل شود. بازی با اسباب بازی ها به کودکان کمک می کند هماهنگی چشم و دست خود را ایجاد کنند ، این امر یادگیری خواندن و نوشتن را برای آنها آسان می کند.

منطق و تصور را بهبود می بخشد

اسباب بازی ها به کودکان اجازه می دهند از تخیلات خود استفاده کنند و در عین حال از منطق آنها استفاده کنند. کودکان با کمک اسباب بازی های آموزشی می توانند محیط اطراف خود را تشخیص دهند و نسبت به محیط اطراف خود آگاهی پیدا کنند. درک کودکان از جهان کاملاً با بزرگسالان متفاوت است. یکی از مهمترین رفتارهایی که باید یاد بگیرند شناخت و کنترل احساسات خودشان است. همانطور که کودکان یاد می گیرند احساسات خود را بیان کنند ، به طور طبیعی تمایل به بازی و ایجاد دنیاهای جدید دارند. اسباب بازی هایی که از خلاقیت و رشد عاطفی کودکان حمایت می کنند ، به آنها کمک می کند تا همدلی را بیاموزند.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.