چند بازی مناسب کودکان ۴ تا ۶ سال

کارشناسان توصیه می کنند والدینی که می خواهند موفقیت مدرسه کودکان خود را افزایش دهند، در ۶ سالگی بازی های ریاضی انجام دهند. البته این فقط مختص کودکان ۶ ساله نیست.

از آنجا که همه سنین مهارت های ذهنی خاص خود را دارند، انتخاب اسباب بازی ها نیز به گروه های مختلف تقسیم می شود. بنابراین ما برای شما در این مقاله چند بازی مناسب کودکان ۴ تا ۶ سال را مورد بررسی قرار دادیم. ما دریافتیم که والدین دارای فرزند شش ساله به خصوص در مورد بازی های ریاضی تحقیق می کنند. این به این دلیل است که اولین بار است که کودک تحت درسهایی قرار می گیرد که نیاز به تأمل منطقی مانند ریاضیات دارند. مثال: بازی های هوش MentalUP به طور خودکار پتانسیل هوش کودک شما را تعیین می کنند و از مناسب ترین ورزشها به شمار می روند. این امر با تمرینات دشوار فزاینده، توسعه پتانسیل اطلاعاتی را فراهم می کند. در انتخاب بازی ها و اسباب بازی های بدنی، وظیفه انجام تحقیق به عهده والدین است.

بازی هایی که می توانند در خانه با کودکان ۴ ساله انجام شوند گسترده تر هستند. در این دوره می توانید علاوه بر بازی های ۳ ساله، سایر بازی ها را نیز انجام دهید. سطح دشواری پازل ها نیز برای آنها در حال افزایش است. آنها همچنین ممکن است به بازی های تفاوت یاب نقاشی علاقه مند شوند. اگر پیدا کردن تفاوت و کتابهای برچسب در این سن علاقه آنها را جلب نمی کند، می توانید آن را برای مدتی بعد بگذارید.

یکی از چند بازی مناسب کودکان ۴ تا ۶ سال بازی بادکنک است.

ابتدا باید بادکنک های زرد را با یک مداد سیاه در یک نقش زنبور عسل رنگ کنید. سپس می توانید بازی را شروع کنید. همچنین برای مهمانی های با مضمون زنبورهای عسل ایده خوبی است. در واقع تماشای فیلم Bee می تواند به بازی رنگ ببخشد.

ساخت هرم از لیوان های مقوایی

با چیدن فنجان های مقوایی می توانید اشکال مختلفی بسازید. با این هرم ها، می توانید مکانی برای اتومبیل ها درست کنید تا اتومبیل ها را بین آنها رانده و داستان های تخیلی ایجاد کنید. هدف نباید فقط چیدمان آنها باشد.

شکار گنج

کودکان دوست دارند چیزهایی را پیدا کنند و کشف کنند. شما می توانید اشیایی را در جاهایی قرار دهید تا کودکان آنها را کشف کنند.

چند-بازی-مناسب-کودکان-۴-تا-۶-سال

یکی از چند بازی مناسب کودکان ۴ تا ۶ سال ساخت جا شمع شیشه ای است.

مواد ساخت جا شمع شیشه ای

یک ظرف شیشه ای کوچک با دهانی گشاد و قد کم، چسب، کاغذ رنگی، شمع، قیچی، یک شمع باتری یا یک شمع کوچک شناور

برای درست کردن آن

کاغذ را به نوارهایی با اندازه های مختلف برش دهید.

با استفاده از براش، قسمت بیرونی شیشه را چسب بزنید.

بعد، شکل های کاغذ را درون شیشه بچسبانید.

چسبیدن را ادامه دهید تا کل شیشه با نوارهای کاغذی پوشانده شود.

در شب، یک چراغ LED ساطع کننده غیر گرما درون شیشه قرار دهید. اگر قرار است شمع بگذارید، اطمینان حاصل کنید که دهان شیشه پهن است، در غیر این صورت ممکن است شیشه به دلیل گرم شدن شکسته شود.

بازی های ۵ ساله بازی هایی است که علاوه بر اینکه بازی های ۴ ساله می توانید انجام دهید تنوع بیشتری نیز می توانند داشته باشند. در این سن، کودکان دوست دارند بیشتر با دوستانشان بازی کنند زیرا ارتباط راحت تر است. همچنین می توانید با این گروه سنی آزمایش های سرگرم کننده ای را شروع کنید.

یکی از چند بازی مناسب کودکان ۴ تا ۶ سال بدون دست زدن به طناب ها بر مانع غلبه کردن است.

خواه بخواهید کاغذ توالت، روبان یا رشته های رنگی را به شکل ضربدر روی دیوارها بچسبانید، بدون اینکه به آنها دست بزند، از کنار آنها باید عبور کند. هر که آنها را انداخت، می سوزد! اگر استعداد بازیگری دارید، می توانید این موضوع را تبدیل به یک داستان کنید و آن را به عنوان بخشی از داستان بازی کنید. به عنوان مثال، تنها راه رسیدن به گنج پنهان شده در سالن، عبور از این راهرو است که توسط پرتوهای لیزر محافظت می شود. از جمله فعالیت هایی که می توان با کودکان در خانه انجام داد، این بازی با یک تجربه هیجان انگیز در انتظار شماست.

چند-بازی-مناسب-کودکان-۴-سال

با رقص بستنی درست کنید

آیا دوست ندارید با تهیه بستنی سریع در خانه با کودک خود همراه با موسیقی، سرگرم شوید؟ این نیز یک آزمایش ساده علمی است. برای اینکار شما تنها آنچه نیاز دارید مقداری شیر، نمک، شکر، یخ و دو کیسه کوچک است و بعد از آن خوردن بستنی پاداش حساب می شود.

پنهان شدن و جستجو کردن

بازی پنهان کاری را به عنوان یک خانواده می توانید در خانه، باغ یا خیابان انجام دهید. کودکان در حدود ۳ سالگی ممکن است از بازی پنهان کاری در خانه لذت ببرند.

کودکان مدرسه ای در این سن می توانند از بازی هایی که ما از ۴ سالگی می نویسیم در این دوره لذت ببرند. آنها می خواهند با دوستان بیشتری بازی کنند. آنها می توانند متناسب با علایق خود به فعالیت های مختلفی تمایل داشته باشند. بازی های خیابانی، آزمایش های مختلف می تواند مورد توجه کودکان باشد. همچنین ممکن است دوست داشته باشند با هم در آشپزخانه آشپزی کنند. فعالیت های مختلفی را می توان با کودکان این گروه سنی انجام داد. علاوه بر این، بازی های آنلاین می تواند به صورت خانوادگی و با مدت زمان محدود انجام شود. در واقع بازی های زیادی وجود دارد که می توان با آنها در خانه با کودکان بازی کرد! به شرطی که وقت آزاد داشته باشید.

منابع:https://www.mentalup.net/blog/6-yas-zeka-oyunlari

https://www.kidsgourmet.com.tr/yaslara-gore-evde-cocuklarla-yapilabilecek-faaliyetler-en-guzel-18-oyun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *