چند بازی مناسب کودکان ۲ تا ۴ سال

کودکان بین ۲ تا ۴ سال در یک رشد جسمی و روحی قرار دارند و این رشد به لطف بازی ها و اسباب بازی ها اتفاق می افتد. همانقدر که خواب و تغذیه برای کودک در این سن مهم است ، بازی هایی که هوش او را رشد می دهند به همان اندازه مهم است. در این مقاله می خواهیم چند بازی مناسب کودکان ۲ تا ۴ سال و در مورد این بازی ها و اسباب بازی هایی که در رشد کودکان تأثیرگذارند به شما والدین عزیز توضیحاتی بدهیم. مطمئن هستیم که چند بازی مناسب کودکان ۲ تا ۴ سال تأثیرات مثبتی در رشد کودک شما خواهد داشت.

ما در این مقاله چند بازی مناسب کودکان ۲ تا ۴ سال را جداگانه توضیح دادیم.

چند بازی مناسب کودکان ۲ سال

بازی های ذهن برای ۲ سالگی

کودکان در این سن می توانند با انگشت به چیزها اشاره کنند. و برداشت آنها روشن است. به عنوان مثال ، او می داند که با باز کردن درب جایی که در پشت آن مخفی شده اید ، شما را خواهد دید. اکنون مفاهیم به تدریج برایش روشن می شود. مفهوم زمان در کودک ۲ ساله کمی محدودتر است و در این دوره ، رشد ذهنی کودک باید توسط بازی ها پشتیبانی شود.

اسباب بازی ها را تنظیم کنید

می توانید ست هایی از اشیا و وسایل را برای کودک خود بخرید. با استفاده از این مجموعه ها ، کودک شما قادر به انجام وظایف ، بهبود واژگان خود و توسعه مفاهیم عددی خواهد بود. به عنوان مثال می توانید برای دخترتان اسباب بازی های متشکل از وسایل آشپزخانه بخرید. اسباب بازی های تعمیرکار را می توان برای پسرتان توصیه کرد. کودکان همچنین یاد می گیرند که آنها را با اسباب بازی های تنظیم شده گروه بندی کنند.

چند-بازی-مناسب-کودکان-2-تا-4-سال

طبقه بندی اشیا و حیوانات

در خانه همه ما کتاب و یا مجله هایی وجود دارد که از آن ها استفاده ای نمی کنیم می توانید حیوانات یا اشیای مختلف را از اینها برش دهید و آنها را به گروه های مختلف تقسیم کنید. به این ترتیب کودک سعی خواهد کرد بین موجودات زنده و غیر زنده تفاوت قائل شود. قرار دادن اشیا مشابه در کنار هم دسته بندی کودک را بهبود می بخشد. به عنوان مثال ، او می تواند تصاویر حیوانات را با هم جمع کند. علاوه بر این ، می تواند صداهای گربه و سگ را بر اساس اصوات تشخیص دهد.

چند بازی مناسب کودکان ۳ سال

۳ سالگی دوره ای است که در آن آگاهی فرزندتان افزایش می یابد ، او شروع به درک زندگی می کند ، دانش او با توجه به سن او افزایش می یابد. کودکان در این سن فعالیت مداوم می خواهند ، بازی و تخلیه انرژی برای آنها حرف اول را می زند.

بازی هایی برای ۳ سالگی

نقاشی روی سنگ

می دانید کودکان عاشق نقاشی هستند. اما این بار ما روی سنگ نقاشی می کنیم نه کاغذ. با کودک خود کمی بیرون بروید و سنگهای شسته و رفته ای را که می توانید با هم پیدا کنید جمع کنید. وقتی به خانه رسیدید ، بگذارید این سنگها را به دلخواه خود با آبرنگ یا گواش نقاشی کند. همچنین می توانید از این سنگ ها به عنوان خاطره استفاده کنید. می توانید به کمک چسب یک آهنربا را به پشت سنگ ها متصل کنید و از آن به عنوان آهنربا یخچال استفاده کنید.

آشپزی با هم

برای فعالیت در وعده های غذایی با کودک خود یک وعده غذایی ساده انتخاب کنید و بدون خطرترین کارها را برای فرزند خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید با هم یک کیک درست کنید و به کودک خود وظایفی از قبیل مخلوط کردن و افزودن آرد را بدهید. باید مراقب باشید تا از وسایل تیز دور باشد.

بازی-هایی-برای-3-سالگی

پیدا کردن رنگ در خانه

این بازی رنگی یکی از محبوب ترین بازی های ۳ ساله خانه است! رنگی را انتخاب کنید که کودک شما با آن بسیار آشنا است ، مانند آبی. از او سوال کنید “چه اشیای آبی در خانه خود داریم؟” و بگذارید وسایل آبی موجود در خانه را پیدا کند و به شما بگوید. با این بازی ، هم در خانه سرگرم خواهد شد و هم انرژی خود را تخلیه خواهد کرد و توانایی درک رنگ خود را بهبود می بخشد.

چند بازی مناسب کودکان ۴ سال

بازی های ذهن برای ۴ سالگی

۴ سالگی یک دوره بسیار مهم و دقیق در رشد کودک است. در این دوره ، کودک شروع به کشف تفاوت ها می کند. برای این ، شما قطعاً باید با بازی هایی که به رشد هوش کمک می کند ، از فرزند خود حمایت کنید. در زیر چند نمونه از بازی های مناسب برای کودکان ۴ ساله شما آورده شده است.

تفاوت ها را پیدا کنید

برای کودکان در گروه سنی ۴ تفاوت ها را پیدا کردن جهت رشد کودک مهم است. با این حال ، تفاوت هایی که برای کودک شما نشان می دهد باید ساده تر باشد و توسط یک بزرگسال قابل تشخیص باشد. با شروع بین دو تصویر می توانید چنین بازی هایی را انجام دهید.

بلوک ها

با نوشتن اعداد روی بلوک ها ، می توانید کودک خود را وادار کنید که این اعداد را روی هم مرتب کند. همچنین می توانید این بلوک ها را خودتان در خانه درست کنید. به عنوان مثال ، می توانید با چسباندن اعداد روی Legos ، آن را به بازی تبدیل کنید. پس از مدتی ، کودک اعداد را تشخیص می دهد و می داند کدام یک پس از آن می آید.

بازی-هایی-برای-4-ساله-ها

ما در این مقاله به چند بازی مناسب کودکان ۲ تا ۴ سال پرداختیم و سعی کردیم بازی های مناسب هر گروه سنی را به طور جداگانه به شما توضیح بدهیم شما می توانید با توجه به علاقه ی کودکتان بازی مناسب فرزندتان را انتخاب کنید و به تقویت هوش و سرگرمی او کمک کنید.

منابع:https://www.anneysen.com/1-6-yas-cocuk/makale/oyun-ve-oyuncak-cocuklarin-gonlunu-fethedecek-3-yas-etkinlikleri_10623

https://www.egitimdizayn.com/4-yas-zeka-oyunlari

https://yukselenzeka.com/2-4-yas-zeka-oyunlari/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *