چند بازی مناسب کودکان ۰ تا ۲ سال

در سنین یک تا دو سالگی کودک می تواند تفاوت ها و شباهت های بین اشیا را ببیند. او می تواند اسباب بازی های خود را گروه بندی کند و شروع به قرار دادن ماشین، بلوک و عروسک به طور جداگانه کند. اشیا مرتبط را می فهمد. کاغذ و رنگ را کنار هم قرار می دهد، او در تصویر کتاب اشیایی را که می شناسد و قبلاً دیده است، نشان می دهد و می تواند معماهای ساده بسازد. ما در زیر چند بازی مناسب کودکان ۰ تا ۲ سال برای شما مورد بررسی قرار داده ایم.

ادراک تداوم شی، که در ماه نهم شروع شد، همچنان در حال توسعه است. کودک همچنان یاد می گیرد و آزمایش می کند که اشیایی که از دید ناپدید می شوند حتی اگر نتواند آنها را ببیند وجود دارد. او در گوشه ای پنهان می شود و پدر و مادر را صدا می کند. هدف آن آزمایش این است که آیا والدین هنوز در آنجا هستند. پس از ماه دوازدهم، کودک شروع به ایجاد و آزمایش روابط علت و معلولی می کند. او می فهمد که وقتی اسباب بازی خود را هل می دهد، از صندلی بلند می افتد، وقتی صدایی شاد می آورد، پدر و مادرش به او لبخند می زنند و او می تواند این افعال را به هم متصل کند.

یک سالگی زمانی است که کودک فعال است، صحبت با کودک، بازی با او، خواندن و تماشای عکس با هم، بازی با بلوک و پازل باعث تقویت مهارت های زبان، شنوایی و چشم و کودک می شود. رشد ذهنی کودک به محرک هایی که دریافت می کند و رابطه ای که با محیط برقرار می کند بستگی دارد، بنابراین وظیفه والدین تهیه محیط تحریک کننده برای فرزندان است.

انجام فعالیت در خانه با کودکان می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. ما چند بازی مناسب کودکان ۰ تا ۲ سال را که در خانه می توان انجام داد، برای شما جمع آوری کرده ایم.

چند-بازی-مناسب-کودکان-۰-تا-۲-سال

نپرسید آیا فعالیتی در این گروه سنی انجام شده است؟ شما در طول روز با شیردهی، تغذیه، استحمام و غیره در ارتباط خواهید بود اما تبدیل این کارها به سرگرمی نیز امکان پذیر است. با حرف زدن زیاد و خندیدن با آنها می توانید روز خود را به خوشی بگذرانید. همچنین در مورد هر اقدامی که انجام می دهید به صورت شفاهی توصیف کنید. حالا وقت حمام است، ما لباسهای خود را در می آوریم، وارد حمام می شویم، با آب بازی می کنیم و غیره. اگر می خواهید در این دوره به رشد سریع هوش کمک کنید، آنچه شما نیاز دارید این است که وقت زیادی را با کودک خود همراه با عشق و تغذیه خوب سپری کنید.

در رابطه با چند بازی مناسب کودکان ۰ تا ۲ سال

می توانید با عروسک های انگشتی بازی کنید. داستان هایی که با شادی و خنده برای نوزادان تعریف می کنید، آنها را نیز خوشحال می کند.

می توانید یک افسانه بگویید. اگر داستان افسانه ای نمی دانید، نگران نباشید، می توانید یک فیلم را که خودتان تماشا می کنید مانند یک افسانه بگویید. کافی است جملات را با صداهای موزون و هماهنگ به پایان برسانید، گویی که هستند.

یکی از چند بازی مناسب کودکان ۰ تا ۲ سال این است که شما می توانید با بلوک های نرم (پارچه ای) روی زمین بازی کنید.

شما می توانید با بچه های ۹ تا ۱۰ ماهه یک مسابقه خزنده داشته باشید. نکته مهم این است که هنگام بازی او را همراهی کنید و واقعاً از آن لذت ببرید.

می توانید تصویر، کتابهای صوتی را مرور کنید.

برای رده سنی ۱ سال به بعد گزینه های زیادی را می توانید داشته باشید.

شما می توانید بازی های بلوکی را بازی کنید که رنگ ها و اشکال را آموزش می دهند. اگر بازی هایی مانند بلوک و غیره ندارید. به عنوان مثال، اگر شما ۲ سیب قرمز دارید، ممکن است بخواهید یکی را با چند غذا یا چیز مختلف مخفی کنید و سیب قرمز را در دست خود نشان دهید تا همان را پیدا کنند.

برای بهبود مهارت های دستی می توانید با خمیری که در خانه درست می کنید، اشکال و تصاویر تهیه کنید.

می توانید پارچه ای را که روی زمین یا دیوار کشیده شده است با رنگ انگشت نقاشی کنید.

کتاب ها، قصه ها و داستان ها نیز برای این گروه سنی معتبر هستند.

می توانید پنهان کاری کنید، برقصید و ۱ فیلم کودک در خانه تماشا کنید، اما نه خیلی زیاد. شما می توانید افسانه ها را مانند یک تئاتر با هم به تصویر بکشید.

بازی-مناسب-کودکان-۰-تا-۲-سال

یکی از چند بازی مناسب کودکان ۰ تا ۲ سال چاپ سیب زمینی است، به شرط آنکه مواد چاپ را خودتان تهیه کنید.

کودکان در این سن دوست دارند در خانه های کوچک ساخته شده از بالش پنهان شوند. می توانید از کوسن های مبل خانه ای درست کنید و وارد آن شوید و یک بازی خیالی بسازید و در خانه ای که درست کرده اید بازی هایی که کودک دوست دارد را انجام دهید. اما به هیچ عنوان شما نباید از چیزهای منفی و داستان های منفی برای گفتن به کودکتان استفاده کنید.

یکی از چند بازی مناسب کودکان ۰ تا ۲ سال ساختن موسیقی است. اگر یک ساز موسیقی، حتی یک اسباب بازی دارید، می توانید با هم موسیقی بسازید.

می توانید کتاب های سه بعدی را با کودکان ۲ ساله بخوانید.

منابع:https://www.unibaby.com.tr/faydali-bilgiler/1-2-yas-arasi-bebeklerde-zihinsel-gelisim

https://www.kidsgourmet.com.tr/0-3-yas-bebek-cocuklar-ile-evde-oynanabilecek-oyunlar/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *