وبلاگ, ویژه والدین

چطور به کودکان آموزش دهیم که دیگران را کتک نزنند؟

چطور به کودکان آموزش دهیم که دیگران را کتک نزنند؟

آیا کودک بامزه، باهوش و شیرین شما در زمین بازی برای نگه داشتن نوبت خود برای بازی سرسره به یک مبارز تبدیل میشود؟ و هرکس که نوبت او را بگیرد به زمین می زند؟ یادگیری دلیل وقوع این اتفاق و چگونگی کمک به بچه هایی که کتک می زنند جهت هدایت او می تواند این رفتار را متوقف کند. در اینجا ، نکاتی آمده است که باید در مورد بچه هایی که کتک می زنند بدانید.

چرا کودکان نوپا دیگران را کتک می زنند؟

کودکان نوپا کنترل زیادی بر انگیزه های احساسی خود ندارند و هنوز در حال یادگیری مهارت های زبانی هستند. علاوه بر این، کودکان نوپا خودمحور هستند. آنها با همسالان خود مانند اشیا رفتار می کنند و همدلی کمی دارند. به عبارت دیگر، اگر همکلاسی آنها با عروسک مورد علاقه او بازی کند، یک کودک نوپا همکلاسی را به عنوان “دوست” نمی بیند – او را به عنوان یک شی سر راه خود می بیند.

چگونه بچه هایی که کتک می زنند را هدایت کنیم؟

از آنجا که بچه هایی که کتک می زنند به اوج ناامیدی رسیده و به این عمل دست می برند، یادگیری برخی از دلایل اصلی سرخوردگی کودک نوپا بسیار کارآمد است، بنابراین می توانید به بچه هایی که کتک می زنند کمک کنید تا آرام شوند ، در مورد احساسات خود صحبت کنند.در اینجا چند روش کارآمد برای هدایت بچه هایی که کتک می زنند وجود دارد.

احساسات بچه هایی که کتک می زنند را به جملات تبدیل کنید.

به بچه هایی که کتک می زنند بیاموزید که به شما از احساس خود بگویند. احساسات آنها را معتبر ارزیابی کنید. چطور؟ بگذارید بگوییم کودک نوپا شما می خواهد با ماشینی که دوستش در حال حاضر از آن استفاده می کند بازی کند. نزدیک آنها بایستید و توضیح دهید: “وای ، تو آن ماشین را می خواهی؟ اما در حال حاضر ، دوست تو با ماشین بازی می کند. بگذارید از او سوال کنیم: وقتی کارش تمام شد ، می توانی ماشین را داشته باشی؟. ” این روش به کودک نوپا شما کمک می کند احساساتی را که ممکن است هنوز قادر به درک آن نباشد، بیان کند و به او کمک می کند تا درک کند که شما احساسات او را درک می کنید و با او همدردی می کنید.

مسیر توجه بچه هایی که کتک می زنند را تغییر دهید.

اگر یک کودک نوپا بیش از حد پرخاشگر است، ممکن است هوشمندانه باشد که کودک نوپای خود را از شرایط دور کرده و اجازه دهید او آرام شود. این تنبیه نیست – فقط اجازه می دهد احساسات کودک نوپای شما به طور طبیعی در چند سطح پایین بیاید. مهلت دادن به او برای نفس کشیدن – و شاید پیشنهاد وسایل دیگری برای بازی شاید بهترین راه برای کنترل اوضاع باشد.

کودکان-نوپا-و-کتک-زدن

نشانه ها را در بچه هایی که کتک می زنند دنبال کنید.

گاهی اوقات، رفتار بیش از حد پرخاشگرانه، به ویژه در یک کودک معمولاً کم حرف، نشانه این است که ممکن است او گرسنه باشد، خسته باشد یا بیش از حد احساس فشار کند.

گزینه های دیگری به بچه هایی که کتک می زنند بدهید.

اگرچه عمل کتک زدن هرگز درست نیست، اما برخی از بچه ها فعالیت بدنی را برای از بین بردن پرخاشگری مفید می دانند. شاید مشت زدن به بالش ، مشت زدن به کیسه ، دویدن به اطراف یا پریدن جایگزین خوبی برای کودک باشد. تهیه لیستی از این گزینه ها و یادآوری همه چیزهایی که کودک نوپا می تواند انجام دهد، می تواند به کودک شما کمک کند یاد بگیرد احساسات خود را به طور موثر مدیریت کند.

کتک-زدن

وقتی کودک نو پا شما را کتک می زند چه باید کرد؟

اغلب بچه هایی که کتک می زنند، والدین را نیز مورد ضرب و شتم قرار می دهند ممکن است که این اتفاق معمول باشد، اما مهم است که به بچه هایی که کتک می زنند، بیاموزید که زدن یا آسیب رساندن به مردم قابل قبول نیست. به عنوان والدین باید این پیام را واضح بیان کنید. در ادامه بهترین روش برای کنترل این رفتار آمده است.

به حرف خود پایبند باشید.

کودکان نوپا ممکن است درک نکنند که عمل کتک زدن به افراد صدمه می زند، و اگر بیش از حد لفظی این پیام را بیان کنید تاثیر آن را از دست می دهید. درعوض، کارها را ساده انجام دهید. اگر کودک نوپایی شما را کتک زد، بگویید ، “اوخ! به من صدمه زدی! ». اگر کودک نوپایی دوست ، خواهر و برادر خود را زد ، با بررسی فرد آسیب دیده موضوع را بسیار جدی جلوه دهید.

کودک را کنار بکشید.

یک وقت کوتاه – یک دقیقه برای کودک 1 ساله ، دو دقیقه برای کودک 2 ساله – نه تنها می تواند به آنها کمک کند درک کنند که کتک زدن پیامدهای منفی به همراه دارد، بلکه می تواند به آنها کمک کند تا آرام شوند. به جای اینکه آنها را تنها در جایی قرار دهید، در نظر بگیرید که برای آن زمان کنار آنها بنشینید و درباره اتفاقات صحبت کنید.

متوقف کردن یک فعالیت در مواجهه با بچه هایی که کتک می زنند.

اگر کودک نوپایی کتک زد، این نشانه آن است که فعالیتی که آنها در تلاشند انجام دهند بسیار طاقت فرسا شده است. کنار گذاشتن نرم و محکم فعالیت، “اوه ، من رو زدی، بنابراین دیگر نمی توانیم بازی کنیم” ، سپس دست کشیدن از بازی روش خوبی برای آموزش کودک نوپا است که اگر کتک بزند، لذت به پایان می رسد.

گذر کن.

کودکان نوپا فاصله توجه کوتاهی دارند و ممکن است حادثه چند دقیقه بعد کاملاً از ذهن آنها خارج شود مطمئن شوید که هر عواقبی بلافاصله پس از عمل او رخ داده است. نشان دادن عواقب رفتار کودک با مثلا خاموش کردن تلویزیون چند ساعت بعد تر یا حذف دسر بعد از شام و چند ساعت پس از رویداد گیج کننده است و به آنها کمک نمی کند ارتباط بین عمل کتک زدن و از دست دادن تفریحات را درک کنند.

کودک-نوپا-و-رشد

در حالی که عمل کتک زدن در کودک نوپا می تواند ناراحت کننده باشد، اما دانستن اینکه این یک مرحله رشد طبیعی است که بسیاری از کودکان نوپا از آن عبور می کنند، می تواند لکه ننگ رفتار را از بین ببرد. با یادگیری تشخیص علائم و بحث در مورد احساسات، می توانید به کودک نوپای خود کمک کنید تا ارتباط بهتری برقرار کند و می آموزد که ضربه زدن می تواند آسیب برساند، رفتار متوقف می شود. در این میان ، مهم است که درک کنیم عمل کتک زدن، هرچند ناخوشایند باشد، به سادگی روشی است که کودک نوپای شما با شما ارتباط برقرار می کند. درک این که هیچ نیت بدی در پشت این اقدامات وجود ندارد، و این روش کودک نوپای شما است که می گوید ، “سلام ، من به کمی کمک نیاز دارم!” می تواند به شما کمک کند از آنها حمایت کنید و عشق و استراتژی های لازم را برای جلوگیری از عمل کتک زدن در آینده داشته باشید.

منبع:https://www.thebump.com/a/toddler-hitting

امتیاز شما

2 دیدگاه در “چطور به کودکان آموزش دهیم که دیگران را کتک نزنند؟

  1. مهرسا عبدلی گفت:

    مقاله خوبی بود ممنون

    1. پشتیبان نینوپیا گفت:

      مهرسای عزیز ممنون که نظرتون رو با ما در میون گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.