وبلاگ

چرا با کودکان اخبار نبینید؟

چرا بچه ها نباید اخبار را تماشا کنند؟

بعد از کار است و تلویزیون شما در حالی که شام ​​می پزید فقط برای چند دقیقه روشن است. یا شاید شما سعی دارید از اخبار در سوریه ، بورس اوراق بهادار یا حتی آخرین اتفاقاتی که در هالیوود می گذرد ، مطلع شوید. شما در کانال های تلویزیون چرخ می زنید ، به کارهای خود ادامه می دهید. شما می شنوید که چه اتفاقی می افتد ، ممکن است عکس العملی نشان دهید یا واکنشی نشان ندهید ، اما روز خود را دنبال می کنید زیرا می فهمید آنچه در تلویزیون اتفاق می افتد مستقیماً بر شما اثر نمی گذارد. اما کودک شهودی شما از آنجا می گذرد و او چیز بسیار متفاوتی را می بیند. او می بیند آنچه در تلویزیون اتفاق می افتد برای خودش اتفاق می افتد. دنیای کودک مانند یک توپ برفی است از این رو که هر اتفاقی که در داخل توپ برفی رخ دهد برای او اتفاق می افتد. بمبی که در تلویزیون می بیند در توپ برفی کودک اتفاق می افتد.

دنیای کودک مثل یک توپ برفی است انتخاب او نیست بلکه جایی است که کودکان در آن رشد می کنند. آنها مهارت تفکر سطح بالایی ندارند و متفکرانی خاص هستند که توانایی تفکر انتزاعی ندارند. تعجبی ندارد که بچه ها اخباری را می شنوند و بقیه روز راجع به آن نگران هستند و وقتی یک خواب ترسناک درباره هیولاها را در هنگام خواب می بینند ، ماه ها بعد به آن فکر می کنند. وقتی چیزی ترسناک وارد کره برفی آنها شود ، مدتی به اطراف می چسبد. به همین دلیل بهتر است که باید فرزندان خود را از اخبار بزرگسالان دور نگه دارید. این مقاله اخبار را هدف قرار داده است اما هرگونه اطلاعاتی که کودک پسند نباشد مانند مکالمات بزرگسالان در مورد پول ، استرس شغلی ، مسائل زناشویی ، درگیری با مادرشوهر و غیره باید از کودکان دور باشد. نمی توانید تضمین کنید که کودک شما نگران نخواهد بود اما می توانید با دور نگه داشتن چیزهای ترسناک از کره برفی ، بار او را کم کنید.

اخبار-برای-کودکان-نیست.

چرا نباید اجازه مشاهده اخبار به کودکان داده شود؟

معضلات والدین: آیا باید به بچه ها اجازه دهید اخبار را ببینند؟

نمی توانید بچه ها را برای همیشه در حباب محافظ نگه دارید – اما در چه سنی اجازه دادن به آنها برای دیدن اخبار خوب است و چگونه به آنها کمک می کنید تا این موضوع را درک کنند؟

اگر مرتباً اخبار را تماشا می کنید ، متوجه خواهید شد که بسیاری از داستان ها خبرهای “بد” هستند.

تروریسم ، بلایای طبیعی ، جنایات خشن و قحطی – اخبار اغلب یک پازل منفی است که می تواند ذهن کودکان را نگران کند.اما در دنیای دیجیتال ، اخبار در همه جا وجود دارد. بنابراین چگونه می توانید به کودکان کمک کنید تا خبر را درک کرده و آن را دور از خود نگه دارند؟

بچه ها از چه سنی می توانند تماشای اخبار را شروع کنند؟

دکتر گرانت بلاشکی ، مشاور ارشد بالینی می گوید: “از عقل سلیم خود با توجه به سن کودک ، خلق و خوی و سطح رشد آنها استفاده کنید.”

“احتمالاً برای بچه های زیر شش سال دیدن اخبار ایده خوبی نیست. از شش تا 10 ، آنها می توانند تماشا کنند اما والدین باید کنار آنها بنشینند و از داستان هایی با جزئیات تصویریی اجتناب کنند. بالای 10 سال ، هنوز مهم است که کنار بچه ها بنشینیم و توضیح دهیم چه خبر است. “

می توانید با نوجوانان در مورد پیامدهای یک خبر ، نحوه تنظیم آن و احساس آنها درباره آن گفتگوی عمیق تری داشته باشید.

اخبار-و-تولید-اضطراب-در-کودکان

مشکل در حال رشد: چرا بچه ها اینقدر مضطرب می شوند؟

واکنش کودک خود را نسبت به اخبار کنترل کنید.”کودکان چه سوالاتی می پرسند؟ اگر آنها اخبار مربوط به آتش سوزی ها را تماشا می کنند ، آیا آنها می پرسند که آیا خانه آنها می سوزد؟ “

“اگر اخباری باعث استرس شده است ، آن را خاموش کرده و سپس در مورد آنچه اتفاق می افتد صحبت کنید و آن را به روشی امیدوارکننده تنظیم کنید.

“چیزی مانند این را بگویید ، … آتش سوزی بدی رخ داده و درختان زیادی سوخته است ، اما ما در امان هستیم و می بینیم که مردم برای حمایت از مردم در آتش سوزی چه می کنند.”

از رویکردی مشابه برای هر موضوع خبری که کودکان ناراحت کننده به نظر می رسند استفاده کنید.

صبر کنید تا فرزند شما 7 ساله شود.

مهم نیست که کوچولوها چقدر آماده به نظر می رسند ، Common Sense اکیداً به شما توصیه می کند تا 7 سالگی صبر کنید و آنها را حتی در معرض نور اخبار قرار ندهید. هرگز فکر خوبی نیست که اطلاعات آسیب زا را با کودکان در این سنین به اشتراک بگذارید.کودکان و نوجوانان به سختی می توانند بین آنچه واقعی و جعلی است ، آنچه نزدیک است و آنچه بسیار دور است ، آنچه ممکن است و بسیار غیر ممکن است تمیز دهند.آنها ممکن است اخباری را که در آفریقا اتفاق می افتد بشنوند و احساس کنند این تهدیدی برای خانواده شما است.”

کودک خود را شاد کنید  و زمینه را فراهم کنید.

واقعیت این است که ، هر چقدر هم که بخواهید فرزندانتان را از اخبار محافظت کنید ، باز هم احتمال دارد که با آن روبرو شوند. آنها ممکن است پیش نمایش اخبار محلی را در تلویزیون ببینند ، عناوین خبری را از رادیویی بشنوند یا حتی اگر سن آنها بالاتر است ، هشدار اخبار را در تلفن شما بخوانند. آنها ممکن است مکالمات شما را بشنوند یا در مدرسه در مورد چیزی بشنوند. وقتی این اتفاق می افتد ، کمی قدم بزنید ، و برای تعیین اینکه چه می دانند سوال کنید. اگر در برابر تمایل به توضیح بیش از حد مقاومت کنید – ممکن است آنها را گیج کرده یا احساس خطر بیشتری کنید.

هرگز-فکر-خوبی-نیست-که-اطلاعات-آسیب-زا-را-با-کودکان-به-اشتراک-بگذارید

به کودکان کمک کنید خبرهای بد را درک کنند.

اخبار را دور نزنید. از کودک خود بپرسید که از آنچه دیده یا شنیده است چه می فهمد.

اگر والدین وانمود کنند هیچ اتفاقی نیفتاده است ، کودکان ممکن است گیج شوند و احساس امنیت نکنند.

آنچه اتفاق افتاده است را توضیح دهید – به صورت مختصر به حقایق پایبند باشید ، زمینه ای فراهم کنید و به کودک خود اطمینان دهید. از احساسات او بپرسید و به کودک خود اطلاع دهید که احساس عصبانیت یا غمگین بودن اشکالی ندارد و این احساسات از بین خواهد رفت. والدین همچنین می توانند احساسات خود و کارهایی را که برای کنار آمدن با آنها انجام می دهند به اشتراک بگذارند.

سرانجام ، به فعالیت دیگری بروید. برای کودکان کوچکتر ، بعد از صحبت با آنها می تواند مفید باشد که به سراغ چیزی بروید که از آن لذت ببرند و توجه آن را جلب کند.

منبع:https://www.nytimes.com/2020/04/18/parenting/kids-current-events.html

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.