ویژه والدین

وقتی کودکم داد و بیداد می کند، با او چه کنم؟

هیچ کس دوست ندارد صدای داد و بیداد کودکی را بشنود.

کودکان وقتی خسته، گرسنه، تشنه یا غمگین هستند، شروع می کنند به داد و بیداد کردن و به این راحتی ها نمی توان آن ها را ساکت کرد.

اگر کودک خودتان را در این شرایط به حال خودش بگذارید و سراغ او نروید و با او حرف نزنید، معمولا او ساکت نمی شود.

حتی والدینی که سعی می کنند به کودک خودشان بی اعتنایی کنند و یا صبور باشند و این شرایط را تحمل کنند، بالاخره کاسه ی صبرشان لبریز می شود و فریاد می زنند.

آرام کردن این کودکان کار ساده ای نیست.

گاهی سعی می کنید توجه کودک را به چیز دیگری جلب کنید ولی باز موفق نمی شوید، شما همچنین می توانید بدون این که سر کودکتان داد بزنید، به او بگویید که از این رفتارش متنفرید.

در این شرایط باید احساساتتان را کنترل کنید و عصبانی نشوید.

به کودکتان بگویید:”وقتی داد و بیداد به راه می اندازی، دیگه به حرفت گوش نمیدم. باید یه راه دیگه برای حرف زدن با من پیدا کنی.”

گاهی وقتی کودک داد و بیداد به راه می اندازد، نمی توانید بفهمید که چه می گوید و چه چیزی می خواهد.

در این  شرایط از او بخواهید که آرام  بگیرد و  روش دیگری برای گفتن خواسته های خودش پیدا کند. چون شما حرف های او را متوجه نمی شوید و داد و بیداد کردن او فایده ای برایش ندارد.

در این  شرایط از او بخواهید که آرام  بگیرد و  روش دیگری برای گفتن خواسته های خودش پیدا کند. چون شما حرف های او را متوجه نمی شوید و داد و بیداد کردن او فایده ای برایش ندارد.

او  با  این کار می خواهد به شما  ثابت کند که از آنها کوچکتر است و شما باید بیشتر به او توجه کنید.

کودکان وقتی به سن پنج سالگی می رسند، بهتر می توانند حرف بزنند و احساساتشان را ابراز کنند، بنابراین در این سن باید برای  کودکتان حد و حدودی را مشخص کنید.

اگر کودک مدام برای رسیدن به خواسته هایش داد و بیداد راه بیاندازد، به این کار عادت خواهد کرد و شما مجبور می شوید همیشه تسلیم او شوید و هرچه خواست به او بدهید.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.