وبلاگ, ویژه والدین

ورزش کردن کودکان در خانه

ورزش کردن کودکان در خانه باعث چه چیزی می شود؟

با توجه به اینکه اکثر ما همه روزه در خانه هستیم، این به معنای دور ماندن از ورزش نمی تواند باشد. به خصوص برای کودکان که در تمام مدت روز و در شرایط عادی انرژی خود را با فعالیت های مختلف مورد سنجش قرار می دهند، ما باید راه حل های مختلف ورزشی را به خانه بیاوریم. شما می توانید با ورزش کردن کودکان در خانه نه تنها انرژی آنها را کاهش دهید بلکه باعث کاهش استرس در کودکان، ایجاد عضلات و استخوان های قوی در آنها، جلوگیری از بهبود بیماری های مختلف جسمی و فواید زیاد دیگر شوید.

ورزشهای کودکانه که می تواند در خانه انجام شود

فعالیت های زیادی وجود دارد که می توانید برای سرگرمی و بهره وری بیشتر اوقات فراغت خود در خانه انجام دهید. با این حال، اگر وقت خود را در خانه با کودک خود می گذرانید، می توانید این فعالیت ها را طوری سازماندهی کنید که کودک شما نیز در آن حضور داشته باشد و فعالیت های خلاقانه و لذت بخشی را با هم کشف کنید.

ورزش در خانه جنبه های سرگرم کننده زیادی برای کودکان خواهد داشت. به خصوص با فعالیت هایی مانند حرکات ژیمناستیک کودکان یا طناب زدن، انرژی جدیدی به زندگی آنها اضافه می شود. برای ورزش کردن کودکان در خانه می توانید ورزشهای با انرژی بیشتر کودکان مانند طناب زدن، دراز و نشست، ورزش بسکتبال از نوع خانگی، اسکات، بوکس و کشش را امتحان کنید. همچنین می توانید با نگاهی به فعالیت های ورزشی که می توانید با فرزندان خود انجام دهید، یک برنامه عالی برای خود تهیه کنید و رشد آنها را به روشی بسیار لذت بخش تقویت کنید.

ورزش-کردن-کودکان-در-خانه

برای ورزش کردن کودکان در خانه چه چیزهایی را باید مدنظر قرار دهیم؟

اول از همه، الگوی خواب باید ارائه شود. کودکان باید زود بخوابند و زود بیدار شوند … زمان بیدار شدن بدن ما یکی از عواملی است که بیشترین تأثیر را در انرژی ما در طول روز دارد.

کودکان باید روز را با یک صبحانه غنی از پروتئین آغاز کنند.

حرکات ما با شیوع همه گیر کاهش یافت. به همین دلیل ، لازم است که عادات غذایی کودکان در سطح سالم باشد. می توانید میان وعده هایی تهیه کنید که قند و چربی کمی برای کودک شما باشد.

در جایی که با فرزندتان حرکت می کنید فعالیت هایی را ایجاد کنید. به عنوان مثال ، می توانید آیین رقص صبحگاهی را بهبود بخشید و با متوقف کردن ایستگاه در اتاق ها حرکت متفاوتی را برای هر ایستگاه تعیین کنید. شما می توانید مسئولیت های مربوط به چیدمان خانه را سرگرم کننده قرار دهید و فرزندان خود را نیز در این مسئولیت ها قرار دهید.

بدن ما در طول روز دائماً به جلو (خم شدن) حرکت می کند ، اما حرکت عقب (کششی) محدود است. از آنجایی که کودکان به دلیل آموزش از راه دور برای مدت طولانی جلوی صفحه می مانند ، باید حرکاتی انجام دهند که بدن را به عقب برده و بین درس ها آنها را آرام کند. بعضی اوقات این حرکات می تواند حرکاتی مانند پرش از طناب ، بازی اسقاق ، چرخاندن حلقه ها باشد.

اگر می خواهید فرزندانتان دوره همه گیری را به طور موثر سپری کنند ، شما نیز باید درگیر این روند شوید. با کودکان می توانید با قرار دادن بالشتک ها روی زمین در خانه حرکات کوچک انجام دهید. بنابراین ، روابط شما با فرزندتان نیز تقویت می شود.

پیشنهادات ورزشی که می توان در خانه برای گروه های سنی مختلف انجام داد:

1-2 سالگی: برای حمایت از کودکانی که بدن خود را تازه کشف کرده اند و تلاش زیادی برای راه رفتن دارند، برای ورزش کردن کودکان در خانه 1-2 ساله باید تمرینات پیاده روی را به دلایل مختلف انجام داد. اگر کودک با حمایت والدین سعی در راه رفتن دارد، به خصوص اگر کف پا مستقیماً با زمین تماس پیدا کند، گیرنده های تعادل زیر پاها فعال شده و کودک تعادل و سریعتر راه رفتن را یاد می گیرد.

3-4 سالگی: از آنجا که این دوره یک دوره یادگیری از طریق بازی است، بنابراین ترجیح بازی های آموزشی در ترکیب ورزش کردن کودکان در خانه مهم است. بسیاری از بازی ها، مانند پرتاب توپ به سمت هدف، بازی هایی شامل پریدن قرار دادن سریع اسباب بازی های به رنگ مشخص در جعبه هایی که از یکدیگر فاصله دارند، تقلید از نحوه حرکت حیوان نام برده، نیازهای حرکتی روزانه این گروه سنی را برآورده می کند. آویزان شدن بر روی میله کشش یا پرش روی ترامپولین، به آنها امکان می دهد انرژی خود را پرتاب کنند و ترشح هورمون هایی را که برای ایمنی بدن آنها مهم است، تحریک کنند.

ورزش-در-خانه-برای-کودکان

5-7 سالگی: کودکان این گروه سنی، بدنبال جسم هایی که در حال حرکت هستند، دامنه توجه و تعادل خود را بهبود می بخشند. ورزش کردن کودکان در خانه همراه با فعالیت های رقص با محتوای تقلیدی در خانه، حرکات پرشی به مناطقی که با نوارهای متصل به زمین مشخص شده اند، تمرینات قدرتی با وزن بدن خود، تخته ها، نشستن روی دیوار و کشیدن شاتل ها را می توان به تعداد کم انجام داد.

8-9 سالگی: کودکان می توانند فعالیتهای پیچیده تری را در این محدوده سنی انجام دهند. توسعه چند جهته باید در همان برنامه و بدون اینکه از حالت بازی در آید باشد. تلاش برای ایستادن روی یک پا تعادل شما را بهبود می بخشد و اگر از او بخواهید که چشمان خود را هنگام ایستادن روی یک پا ببندد حس عمیق تعادل را بهبود می بخشد.

10-12 سالگی: ورزش کردن کودکان در خانه با ایجاد یک مسیر هماهنگی که شامل پریدن، خزیدن، نگه داشتن، فشار دادن، کشیدن، غلتیدن است، می توان یک مسیر مسابقه را آماده کرد. در صورت داشتن شاخه ورزشی که او در آن شرکت می کند، می توان مطابق با این شاخه مطالعات فنی انجام داد. به عنوان مثال، اگر کودکی دارید که در یک دوره فوتبال شرکت می کند، می توان تمرینات برگشت توپ را در حالت ایستاده، زانو یا سر انجام داد.

منابع:https://blog.gittigidiyor.com/bebek-anne/evde-yapilabilecek-cocuk-egzersizleri-nelerdir

https://www.yalispor.com.tr/blog/evde-cocuklarla-spor

http://www.pervinkaplan.com/detay/cocuklar-icin-evde-egzersiz-onerileri/11620

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.