وبلاگ, ویژه والدین

همه چیز درباره ی علائم کرونا در کودکان

علائم کرونا در کودکان

ویروس Covid-19 یا کرونا ، که جهان را تحت تأثیر قرار داده است ، می تواند مانند بزرگسالان در کودکان نیز ایجاد بیماری کند. علائم کرونا در کودکان می تواند متفاوت نیز باشد مثل: كودكانی كه مشکلاتی مانند تنفس سریع ، تمایل به خواب ، درد قفسه سینه ، كبودی روی لب و صورت و درد شدید شكم دارند باید توسط خانواده هایشان فوراً به پزشك منتقل شوند ویروس کرونا ، که با اعلام همه گیری سازمان بهداشت جهانی (WHO) به یک تهدید جهانی تبدیل شده است ، والدین را بیشتر نگران می کند. اگرچه شناخته شده است که این ویروس بیشتر افراد بالای 65 سال را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما کودکان نیز می توانند دچار این بیماری شوند به همین دلیل ویروس کرونا والدین را به وحشت انداخته است.

در بزرگسالان ویروس کرونا ، که علائمی مانند تب ، سرفه ، گلودرد ، ضعف را ایجاد می کند ، در کودکان نیز این علائم مشابه است. اگرچه مطالعات واکسیناسیون در حال انجام است اما از نظر ایمنی هنوز هیچ واکسن موثری برای کودکان وجود ندارد.

ویروس کرونا می تواند از طریق استنشاق قطرات پراکنده توسط افراد آلوده ، به ویژه هنگام سرفه و عطسه ، یا تماس مستقیم با چشم منتقل شود. انتقال از مادر به کودک با شیر مادر یکی از مواردی است که باید روشن شود که تاکنون انتقال از شیر مادر نشان داده نشده است و حتی آنتی بادی های محافظتی در شیر مادر تشخیص داده شده است. به همین دلیل ، با فراهم آوردن شرایط مناسب بهداشتی و تماسی ، مادرانی که کرونای مثبت دارند می توانند به نوزادان خود شیر دهند.

علائمی که باید در کودکان مبتلا به کرونا دقت شود

مراقب تب ، سرفه ، آبریزش بینی ، اسهال ، درد عضلانی و علائم کرونا درکودکان باشید!

علائم-کرونا-در-کودکان

خستگی طولانی مدت ، ضعف ، درد عضلانی ممکن است حتی در افرادی که ویروس کرونا داشته اند و به بستری شدن در بیمارستان نیازی ندارند و حتی در افرادی که مشکلات ریوی بسیار خفیف دارند ، ایجاد می شود. اگر کودک شما تب مداوم ، ضعف ، کم اشتهایی و نارسایی تنفسی دارد ، ممکن است کودک علائم ویروس کرونا را نشان دهد. کودکان همچنین ممکن است دچار آبریزش بینی ، اسهال ، دردهای عضلانی، گرفتگی بینی، تنگی نفس ، تنفس سریع یا تنفس دشوار ، درد قفسه سینه ، تنگی قفسه سینه ، تپش قلب ، تغییر در هوشیاری ، تمایل به خواب (عدم توانایی بیدار شدن یا بیدار ماندن) ، کبودی روی لب و صورت ، شکم درد و اختلال در گردش خون می تواند از علائم کرونا در کودکان باشد. حتی ممکن است این ویروس با مشکلات مختلف پوستی ظاهر شوند ، به ویژه با علائمی مانند قرمزی و تورم در انگشت شست و بثورات پوستی مانند کهیر ظاهر شود. اگر به علائم کرونا در کودکان خود مشکوک هستید ، باید در اسرع وقت به بیمارستان های اختصاص داده شده توسط وزارت بهداشت در منطقه خود مراجعه کنید تا تست های مورد نیاز انجام شوند و به شروع درمان توسط پزشکان پرداخته شود.

کدام بیماری ها می توانند عفونت ویروس کرونا را در کودکان شدیدتر کنند؟

در کودکان مبتلا به نارسایی کبدی ، کلیوی و قلبی ، بیماری های شدید ریوی و بیماران سرطانی مانند سرطان خون و لنفوم ، عفونت ویروس کرونا به دلیل درمان هایی که باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن ناشی از خود بیماری و درمان این موارد می شود ممکن است شدیدتر باشد.

چطور می توان از کودکان در برابر ویروس کرونا مراقبت کرد؟

کودکان می توانند با لمس قطرات ایجاد شده توسط افراد آلوده به ویروس کرونا ، عطسه ، سرفه و بردن دست خود به چشم ، صورت ، بینی و دهان موجب ایجاد بیماری در خود شوند.

مراقبت-از-کودکان-در-برابر-ویروس-کرونا

 برای محافظت از کودکان در برابر ویروس کرونا باید از بیماران و افرادی که احتمالاً بیمار هستند اجتناب کرد ، حتی الامکان در محیط های شلوغ نبودن ، شستن مداوم دست ها با آب گرم و صابون به مدت 30-20 ثانیه از اقدامات اصلی برای محافظت در برابر ویروس کرونا است.

ظاهر شدن متفاوت ویروس کرونا در کودکان

علائم کرونا در کودکان ممکن است در برخی کودکان خفیف و در برخی شدید ظاهر شود.

عفونت خاموش مواردی است که بدون هیچ گونه علائم و یافته های بالینی تست کرونا مثبت باشد.

عفونت خفیف: تب ، خستگی علائم عفونت حاد دستگاه تنفسی فوقانی از جمله میالژی ، سرفه ، گلودرد ، آبریزش بینی و عطسه وجود دارد معاینه فیزیکی انسداد حلق و ناهنجاری های سمع را نشان نمی دهد. در برخی موارد ، ممکن است تب نداشته باشید یا فقط علائم گوارشی مانند حالت تهوع ، استفراغ ، درد شکم و اسهال داشته باشید.

عفونت متوسط: تب و سرفه مکرر (بیشتر سرفه خشک به دنبال سرفه خلط) برخی ممکن است دچار خس خس سینه ، هیپوکسی ، تنگی نفس و تنفس سریع شوند.

عفونت شدید: ممکن است با علائم اولیه تنفسی مانند تب و سرفه و علائم گوارشی مانند اسهال همراه باشد و تقریبا حدود یک هفته ناراحتی تنفسی رخ می دهد.

عفونت حیاتی: کودکان می توانند به سرعت به نارسایی چند عضو ، سندرم دیسترس تنفسی حاد یا نارسایی تنفسی تبدیل شوند و همچنین ممکن است دچار شوک ، انسفالوپاتی ، مشکلات قلبی یا نارسایی قلبی ، مشکلات لخته شدن خون و نارسایی حاد کلیه شوند. اختلالات عملکردی اعضای بدن می تواند زندگی را تهدید کند.

نتیجه گیری

کودکان یک گروه خطرناک در مقابل ویروس کرونا نیستند. کودکان بیمار زیادی ثبت شده اند ، اما اطلاعاتی وجود دارد که تقریباً همه آنها بهبود یافته اند. پس والدین نباید وحشت کنند ، اما هرگز و هرگز نباید از محافظت از خود ، خانواده و بهداشت عمومی غافل شوند و باید نکات بهداشتی را کاملا رعایت کنند.

منابع:https://www.sozcu.com.tr/2020/saglik/ebeveynler-merak-ediyor-corona-virusu-cocuklari-nasil-etkiliyor-5696701/

https://www.trtcocuk.net.tr/ebeveyn-akademisi/cocuk-gelisimi/cocuklarda-koronavirus-belirtileri-neler

https://www.hurriyet.com.tr/aile/cocuklarda-covid-19-belirtileri-nelerdir-bu-gostergelere-dikkat-41683144

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.