وبلاگ

نکاتی برای والدین قرنطینه شده در زمان کرونا

برای والدین ، ​​قرنطینه خود به دلیل COVID-19 به معنای قرنطینه نگه داشتن بچه ها در خانه است.

نکاتی برای والدین قرنطینه شده در زمان COVID-19

مقدمه

با توجه به بیماری همه گیر COVID-19 ، ما در خانه های خود قرنطینه شده ایم. بسیاری از ما  مشغله کاری و فرزند و نوه داریم. و به دنبال اطلاعات قابل اعتماد و مبتنی بر علم هستیم در مورد اینکه با فرزندانمان چه باید بکنیم ، چگونه آنها را ایمن نگه داریم و مشغول فعالیتهای سرگرم کننده و معنی دار باشیم.

با این حساب ، ما تلاش کردیم تا اطلاعات و نکات بسیار خوبی را برای کمک به والدین و مراقبان در مورد بازی ، آموزش و سرگرمی فرزندان خود در این شرایط همه گیری و ترس، جمع آوری و در دسترس قرار دهیم.

در زیر پیوندهایی به اطلاعات و منابع متناسب با سن و سال برای والدین ، مراقبین و مراقبت از کودکان وجود دارد.

خوب بمان و در امان باش.

برای والدین ، ​​قرنطینه خود به دلیل COVID-19 به معنای قرنطینه نگه داشتن بچه ها در خانه است. ویروس کرونا  مدرسه را  تعطیل یا به صورت آنلاین تبدیل کرده است و فعالیت های فوق برنامه لغو شده اند. نگه داشتن بچه ها در خانه ، دوری از دوستان یا انگیزه برای انجام کارهای مدرسه می تواند یک چالش باشد ، اما روش هایی وجود دارد که قرنطینه را به یک تجربه مثبت تبدیل می کند.

در این مدت ، مهم است که با کودکان خود در مورد COVID-19 ، اهمیت فاصله اجتماعی و قرنطینه کردن خود صحبت کنید. ابتدا با سوال از بچه های خود بفهمید در مورد ویروس کرونا چه می دانند و وضعیت جدید چه می دانند. این به شما یک نقطه شروع برای چگونگی صحبت با کودک در مورد ویروس می دهد. هنگام صحبت با کودک خود در مورد COVID-19 ، مهم است که صادقانه در مورد آنچه اتفاق می افتد صحبت کنید ، اما به روشی مناسب سن. به فرزندتان اجازه دهید سوال کند و اگر پاسخی را نمی دانید ، این را بگویید.

بچه ها ممکن است در درک مشکل اینکه چرا اجازه ندارند به مدرسه بروند یا دوستان و خانواده خود را در خارج از خانه ببینند ، مشکل داشته باشند. توضیح دهید که فاصله اجتماعی برای فرزندان شما چیست و چرا در کاهش سرعت ویروس کرونا بسیار مهم است. با چگونگی نشان دادن فاصله اجتماعی با استفاده از یک نوار اندازه گیری یا علائم گچ در پیاده رو ، خلاقیت خود را نشان دهید تا فاصله سه متر را نشان دهد. همچنین مهم است که به کودکان خود یادآوری کنید که این تغییرات دائمی نیستند.

صحبت با بچه های خود در مورد فاصله اجتماعی و قرنطینه زمان خوبی برای تقویت عادات بهداشتی مهم است مانند:

سرفه یا عطسه کنید و بعد از آن دستمال را دور بریزید. اگر دستمال  در دسترس نیست ، دهان را کاملاً با قسمت داخلی آرنج خود بپوشانید.

دستان خود را با آب و صابون بشویید در حالی که آهنگ “تولدت مبارک” را دو بار می خوانید.

از دست زدن به صورت ، به ویژه چشم ، بینی و دهان خودداری کنید. اگر مجبور به لمس هستید ، دستان خود را قبل و بعد بشویید.

دو متر یا بیشتر از دیگران فاصله بگیرید.

سازگاری و ساختار به کاهش اضطراب و استرس در کودکان کمک می کند

روال روزانه را حفظ کنید

قرنطینه در خانه با خانواده خود یک قانون جدید است. با این حال ، مهم است که کارهای روزمره را تا حد ممکن برای فرزندان خود حفظ کنید. سازگاری و ساختار به کاهش اضطراب و استرس در کودکان کمک می کند. برای کودکانی که از قبل دچار اضطراب شده اند ، ایجاد یک برنامه و پایبندی به یک روال می تواند به آنها کمک کند تا با دانستن آنچه در آینده رخ می دهد احساس امنیت بیشتری داشته باشند.

احساس نکنید که باید هر لحظه را با یک فعالیت خاص پر کنید. برنامه ریزی بلوک های زمانی برای “وقت ساکت” یا “انتخاب بچه ها” ، جایی که آنها می توانند فعالیت خلاقانه (ایده آل غیر الکترونیکی) خود را انتخاب کنند مفید است و کودکان منتظر این زمان هستند. یک برنامه روزانه برای فرزندان خود ایجاد کنید تا طبق یک روز عادی تقلید کنند و همچنان برنامه ریزی کنند ، مانند برقراری ارتباط مستقیم با دوستان و خانواده .

لیزا ملتزر ، روانشناس اطفال ، توضیح می دهد: “در دوران قرنطنیه علاوه بر برنامه های روزانه ، حفظ روال منظم قبل از خواب و برنامه های خواب بسیار مهم است.” چنین روال هایی ممکن است شامل خاموش کردن ابزار های دیجیتال 30 دقیقه قبل از خواب ، داشتن یک برنامه  مختصر قبل از خواب (به عنوان مثال ، میان وعده ، مسواک زدن ، 15 دقیقه کتاب خواندن ، خاموش شدن چراغ ها) ، و همچنین یک ساعت ثابت خواب و بیداری هر روز باشد.

دکتر ملتزر همچنین می گوید كه داشتن یك دفتر سپاسگزاری یا شادی روزانه كه شما و فرزندتان در انتهای برنامه خواب قبل از خواب پر می کنید كمك می كند تا اضطراب کاهش یابد و روی جنبه های مثبت قرنطینه و با هم بودن در خانه تمركز كنید.

با رفتن بچه ها به کلاس ها یا برنامه های آنلاین ، تکالیف مدرسه معنای جدیدی پیدا کرده است.

مدرسه از خانه

با رفتن بچه ها به کلاس ها یا برنامه های آنلاین ، تکالیف مدرسه معنای جدیدی پیدا کرده است. چند نکته برای موفقیت دانش آموزان در خانه عبارتند از:

فضاهای اطراف خانه را برای هر کودک تعیین کنید تا “میز مدرسه” خود را تنظیم کند.

دستورالعمل های مشابه کلاس مانند استفاده محدود از تلفن همراه ، تنظیم زمان ناهار و غیره را تشویق کنید.

در حین آماده شدن برای مدرسه ، روال عادی را دنبال کنید.

برای فعالیت بدنی وقت بگذارید.

بلند شوید و حرکت کنید

قرنطینه به معنای قطع فعالیت بدنی نیست. والدین و مراقبان این فرصت را دارند که خلاقیت ایجاد کنند و از طریق سرگرم کردن و انجام حرکت بدنی با بچه های خود ارتباط برقرار کنند.

با گچ یک مدار را در حیاط پشتی یا پیاده رو ایجاد کنید. هر توقف می تواند یک فعالیت جدید باشد ، مانند طناب زدن یا اسکات ، با دویدن یا پرش در این بین.

هنگام تمرین فاصله اجتماعی با کودکان خود بیرون بروید و پیاده روی کنید یا بدوید.

در محله دوچرخه سواری کنید. همیشه به یاد داشته باشید که از کلاه ایمنی استفاده کنید و از قوانین جاده استفاده کنید.

از برنامه های فعالیت یا تناسب اندام استفاده کنید یا از کلاس های آنلاین تناسب اندام استفاده کنید.

فعالیت های فوق برنامه

اگرچه ممکن است بچه های شما در فعالیت های بعد از مدرسه شرکت نکنند ، این بدان معنا نیست که نباید همه بازی های بعد از مدرسه را متوقف کنند. بچه های خود را با فعالیت هایی مانند پازل ، بازی های رومیزی ، کاردستی مانند رنگ آمیزی و نقاشی ، پروژه های علمی یا پخت و پز ، فعال نگه دارید.

ایجاد فضای شخصی اجازه می دهد تا افراد خانواده تنهایی خود را داشته باشند ، برای سلامت روان مهم است.

زمان خانواده در مقابل زمان شخصی

به نظر می رسد که  در دوران قرنطینه تمام زمان متعلق به خانواده است ، اما فعالیت های مدرسه و کار اعضای خانواده را از هم جدا نگه می دارد. هنوز مهم است که به عنوان یک خانواده دور از کار و مدرسه ، به هم وصل شوید. احترام به نیاز به وقت شخصی به همان اندازه مهم بودن خانواده است. در حالی که خانواده در همان مربع قرار دارند ، ایجاد فضای شخصی اجازه می دهد تا افراد خانواده تنهایی خود را داشته باشند ، برای سلامت روان مهم است.

به طور واقعی در تماس باشید

بین اینترنت ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها و لپ تاپ ها می توان به راحتی با دوستان و خانواده خود در ارتباط بود. به جای روزهای بازی در پارک ، برای بچه ها برنامه ریزی کنید تا از طریق چت ویدیویی دوباره به هم وصل شوند. به جای ناهار در رستوران با پدربزرگ و مادربزرگ ، یک قرار ناهار مجازی از طریق تماس های ویدیویی برای خانواده تنظیم کنید. به جای ارسال متن ، وقت بگذارید و با یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود تماس بگیرید.

توجه به نیازهای عاطفی افراد خانواده

این دوره زمانی برای کودکان و بزرگسالان دشوار است و خوب است در مورد آن صحبت کنیم. اختلافات رشدی و عاطفی اعضای خانواده را بخاطر داشته باشید و بحث را در سطحی نگه دارید که بتوانند مدیریت و پردازش کنند – این ممکن است به معنای بحث های مختلف با اعضای مختلف خانواده باشد.

و  به یاد داشته باشید که خانواده ها در سراسر جهان چالش های مشابهی مثل قرنطینه را تجربه می کنند .

منبع: https://www.nationaljewish.org/patients-visitors/patient-info/important-updates/coronavirus-information-and-resources/health-tips/prevention-tips/quarantining-with-kids

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.