آشپزی مادرانه, وبلاگ

راهکارهایی برای آموزش استفاده از غذاهای سالم به کودکان

نکات و راهکارهایی برای آموزش استفاده از غذاهای سالم به کودکان

اگر نمی دانید چگونه به کودک خود عادت های غذایی خوب یاد دهید ، ما در نکات زیر راهکارهایی برای آموزش استفاده از غذاهای سالم به کودکان را به شما می آموزیم:

  1. وعده های غذایی را با هم آماده کنید

کودکان خود را در رفتن به فروشگاه مواد غذایی و آشپزی با خود همراه کنید. به این ترتیب ، آنها می توانند بهتر بدانند چه می خورند. با ارائه دو گزینه سالم، می توانید از کودک خود بخواهید که یکی از گزینه های مناسب را انتخاب کند. همچنین می توانید فرزندان خود را به آشپزخانه دعوت کرده و به آنها اجازه دهید غذاهای ساده را برای خود بپزند.

  1. به مکان های رشد کننده بعضی از منابع غذایی مراجعه کنید

علاوه بر رفتن به بازار و گشتن در قفسه ها با کودکان ، می توانید با فرزند خود به مزارع بروید. چیدن میوه و سبزیجات ، آب دادن به آنها و تهیه غذای شخصی دیدگاه کودک شما را تغییر می دهد. در صورت تمایل می توانید یک باغچه کوچک در خانه خود ایجاد کنید.

  1. میان وعده های سالم درست کنید

اگر میان وعده های سالم زیادی در آشپزخانه شما وجود داشته باشد ، کودک شما به مصرف آنها عادت می کند. اطمینان حاصل کنید که غذا به راحتی در دسترس است. برش های میوه ای ، هویج ، تنقلات و آجیل میان وعده های ایده آل برای کودکان است، این یکی از راهکارهایی برای آموزش استفاده از غذاهای سالم به کودکان محسوب می شود.

  1.  اهمیت نوشیدن آب را یادآوری کنید

علاوه بر رژیم متعادل ، نوشیدن مقدار کافی آب نیز بسیار مهم است. تغذیه سالم نیز نیاز به مصرف مقدار زیادی آب و آب میوه های سالم دارد. از هر فرصتی برای معرفی گزینه های سالم به فرزند خود استفاده کنید.

  1.  برای فرزند خود مثال بزنید

ترجیحات غذایی کودک شما تا حد زیادی به ترجیحات شما بستگی دارد. حتی در رحم ، نوزادان با عادت های شما آشنا می شوند.

هنگامی که برای یک وعده غذایی خانوادگی بیرون می روید ، به گزینه های سالم موجود در منو مراجعه کنید تا فرزند شما نیز در آینده بتواند همان کار را انجام دهد. الگوبرداری از آنها یکی از بهترین راههای پذیرفتن فرزندتان از یک سبک زندگی خوب است و این می تواند مورد خوبی برای راهکارهایی برای آموزش استفاده از غذاهای سالم به کودکان باشد.

  1. مداوم باشید

کودکان باید بیش از یک بار یک غذای جدید بخورند تا از آن لذت ببرند. اگر کودک شما طعم یک غذا را برای اولین بار که می خورد دوست ندارد ، سعی کنید آن را در دستور العمل دیگری تهیه کنید. هرگاه کودک از خوردن چیزی امتناع ورزید هرگز منصرف شوید. شاید او بتواند در امتحان دوم غذای شما را قبول کند.

مهمترین علت مرگ و میر در جهان بیماری های قلبی عروقی است و بدون شک دلیل این امر یک سبک زندگی ناسالم است. سرطان دومین علت مرگ پس از بیماری های قلبی عروقی شناخته شده است که تغذیه تأثیر مهمی در توسعه سرطان دارد.

  1. مقدار غذا را تعیین کنید

برای تنظیم مقدار غذا روی بشقاب فرزندتان ، باید سن او را در نظر بگیرید. کودکتان را تحت فشار قرار ندهید تا همه چیز را در بشقابش تمام کند. فقط بر روی رژیم غذایی سالم و دریافت مواد مغذی ضروری تمرکز کنید.

  1. وعده های غذایی را در خانه آماده کنید

بیشتر غذایی که از فروشگاه های مواد غذایی و زنجیره های فست فود خریداری می کنید مضر است. با تهیه غذای خود در خانه می توانید از مصرف قند اضافی و چربی های مضر در محصولات آماده جلوگیری کنید. اگر هر روز وقت آشپزی ندارید ، می توانید برای روزهای بعد که وقت دارید غذا تهیه کنید.

  1. غذای-سالم-برای-کودکانتمرکز بر روی تغذیه عمومی و نه غذاهای خاص

فقط به این دلیل که کودک شما غذای سالم می خورد به این معنی نیست که هرگز قادر به خوردن همبرگر یا هات داگ نخواهد بود. نکته مهم ایجاد تعادل در این غذاها و افزایش دفعات مصرف گزینه های سالم است.

همچنین می توانید به وعده غذایی کودک خود دسر اضافه کنید. مراقب سلامتی خود و فرزند خود باشید. به کودکان خود بیاموزید که آنها مسئول انتخاب خود هستند. فرزندان شما پس از ایجاد زیربنای لازم تمام تلاش خود را برای سلامتی انجام می دهند و این یکی از راهکارهایی برای آموزش استفاده از غذاهای سالم به کودکان است.

راهکارهایی برای آموزش استفاده از غذاهای سالم به کودکان

کودکان خردسال (تا سه سالگی) می توانند چیزهای زیادی به ما بیاموزند. معمولاً در این سن هنوز نگرش عاطفی نسبت به غذا شکل نگرفته اند. آنها نگران کم یا زیاد خوردن نیستند. آنها هر وقت بخواهند غذا می خورند و اگر مادر اجازه دهد به محض سیر شدن متوقف می شوند. آنها به زمان تعیین شده برای صبحانه ، ناهار و شام اهمیتی نمی دهند ، وقتی گرسنه شوند دوباره به غذای خود بازمی گردند.

وقتی والدین دخالت نکنند ، کودکان خردسال به آرامی غذا می خورند ، کاملاً می جوند و از روند کار لذت می برند. آنها همین الان به خواسته خود می رسند و فقط تا هنگام سیری پیش می روند.

غذای-سالم-و-کودکاناین را بفهمید که هر کاری شما انجام می دهید ، بچه های شما نیز همین کار را خواهند کرد. اگر آب گازدار شیرین بنوشید ، آنها نیز می نوشند. اگر غذای سالم بخورید ، آنها نیز خواهند خورد. اگر فکر می کنید رژیم غذایی سالم خود را به یک چیز محدود کنید ، باید به این موضوع دقت کنید. عادت های بد غذایی شما به فرزندتان منتقل می شود. برای محافظت از فرزندتان آماده تغییر نیستید؟ بهبود وضعیت خوب و آراسته شما پاداش خوبی برای شما و فرزندانتان خواهد بود.

درصد افراد دارای اضافه وزن در طول قرن گذشته بیش از دو برابر شده و همچنان رشد می کند. به همین ترتیب ، تعداد افراد مبتلا به بیماری های مختلف ناشی از چاقی افزایش یافته است. و این بیشتر برای کسانی که سبک زندگی بی تحرک ، میزان استرس بالا ، مقدار زیادی غذا و تمایل به جمع آوری ذخایر چربی اضافی دارند، اتفاق می افتد.

منبع:https://benanneyim.com/saglik/saglikli-beslenmeyi-ogretiyor/

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.