ویژه والدین

راه هایی برای ایجاد آرامش در مادران

راه هایی برای ایجاد آرامش در مادران

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از کنترل رفتارهای منفی کودک خود انجام دهید. و همچنین راههایی برای ایجاد آرامش در مادران وجود دارد.

پدر و مادر بودن یکی از سرگرم کننده ترین ، در عین حال سخت ترین حرفه های جهان است. همچنین می توانیم این را هنر پدر و مادر بودن بنامیم. مطالعات نشان می دهد که برای تربیت فرزندانی که والدین آنها خشم و واکنش تهاجمی نشان می دهند دشوارتر است. این به ما نشان می دهد که رفتارهای پرخاشگرانه ای که برای تربیت فرزندان خود منعکس می کنیم ، اثرات منفی برای کودکمان دارد.

برای کمک به مادران در کنترل خشم نسبت به فرزندانشان چه کاری می توان انجام داد؟

هر از گاهی مشاهده می شود که والدینی که از گذشته در کنترل خشم مشکل دارند یا مشکلات خود را در گذشته نیز منعکس نکرده اند ، دارای مشکلات کنترل خشم هستند. نکته مهم این است که فرد از خشم خود آگاه شود. به محض این که والدین متوجه عصبانی شدن خود شوند ، می توانند با پرسیدن دلیل کار خود به خودشان کمک کنند. حتی اگر متوجه این موضوع نباشیم ، گاهی اوقات می توانیم از چیزهایی آنقدر کوچک و بی معنی عصبانی شویم که حتی درک آن می تواند گامی خوب برای کنترل خود تلقی شود.

کودکان مسیر انگیزه های خود را دنبال می کنند ، هدف آنها آزار دادن نیست

راههایی برای ایجاد آرامش در مادران که ابتدا باید از خود بپرسند از چه چیزی عصبانی هستند ، سپس در نظر بگیرند که چه کاری می توانند انجام دهند تا این عصبانیت از بین برود و یا تکرار نشود. نکته مهم در اینجا تمرکز بر رفتار است نه کودک. و باید به کودک گفته شود که رفتار او اشتباه بوده است.  به وضوح می توانید به او بگویید رفتاری که تایید نمی کنید چیست اما باید بدون نشان دادن عصبانیت باشد.

به عنوان مثال ، به جای اینکه به کودکی که خواهر و برادرش را می زند بگویید ، “پسر خیلی بدی شدی چون خواهر یا برادرت را زدی” ، می توانی بگویی “ضربه زدن به دیگران کار درستی نیست”.

اگرچه ممکن است به نظر برسد بچه مقابل شما و همه دنیا هر از گاهی برای آزار شما کارهایی را انجام می دهد ، اما در حقیقت اینطور نیست. شخص مقابل شما هنوز یک کودک و یک شخص کوچک است که سعی می کند به جای عصبانیت کردن ، زندگی را کشف کند ، وقت خود را بگذراند و راهی را که انگیزه هایش به او نشان می دهد ، دنبال کند.

دیده می شود که مجازات هایی که با عصبانیت داده می شوند ، نظم و ترتیب را برای کودک دشوارتر می کنند. این امر همچنین احتمال تکرار آن رفتار را در کودک افزایش می دهد. در عوض ، تلاش برای ترغیب کودک به عهده گرفتن مسئولیت رفتار خود مفیدتر خواهد بود.

به خودتان وقت بدهید تا آرام شوید

مسلماً کنترل شخصی هنگام عصبانیت همیشه آسان نخواهد بود.

راههایی برای ایجاد آرامش در مادران وجود دارد. وقتی عصبانی می شوید ، می توانید نفس عمیق بکشید و سعی کنید محیطی را که در آن هستید تغییر دهید و سعی کنید از موقعیتی که باعث عصبانیت شما می شود ، پس از اطمینان از امنیت کودک و خود ، دور شوید. به محض اینکه فکر می کنید می توانید کمی آرام شوید و عصبانیت خود را کنترل کنید ، می توانید آماده شوید تا مشکل را حل کنید.

به عنوان مثال ، وقتی می بینید که کودکتان در حال نقاشی کردن دیوار است باید عصبانیت خودتان را کنترل کنید و به کودکتان بگویید که باید به شما در تمیز کردن دیوار ها کمک کند و شما می توانید با عصبانیت کنترل شده ی خود به کودک خود یاد بدهید که رفتار او اشتباه بوده است. این کار پیام درستی به کودک شما می دهد و او احساس می کند مشکل از او نیست بلکه رفتار اشتباهی است که او انجام داده است.

آیا باید در هر رفتار نادرست کودک دخالت کرد؟

برخی از رفتارهای کودک را می توان نادیده گرفت و بر آنها تأکید کرد ، اما رفتارهایی که به خود کودک یا شخص دیگری آسیب می رساند ، رفتاری نیست که قابل چشم پوشی باشد. رفتار کودک باید طبقه بندی شود. در حالی که رفتارهای او که به کسی آسیب نمی رساند اما هنوز هم می تواند ناراحت کننده توصیف شود ، می تواند از ابتدا نادیده گرفته شود. رفتاری که به دیگران ، خود یا دارایی آسیب می رساند نباید بی پاسخ باشد.

وقتی رفتارها را از این طریق دسته بندی می کنید و آنها را به مداخله و عدم مداخله جدا می کنید ، مشاهده خواهد شد که رفتارهای بی وقفه ای که قبلاً شما را ناراحت کرده اند ، همانند اوایل شما را آزار نمی دهند.

راههایی برای ایجاد آرامش در مادران که باید توجه ویژه ای به آنها داشته باشند این است که وقتی متوجه عصبانیت خود می شوند ، مدتی از وضعیت دور بمانند و حساب کنند که آیا شرایط به مداخله نیاز دارد یا خیر و بر این اساس رفتار کنند. و باید بفهمد که این رفتار کودک دلیلی دارد یا نه و اگر رفتار کودک دلیلی دارد باید تلاش کند و راه حل هایی برای حل این مشکل پیدا کند. ضمن انجام این کار ، نباید فراموش کرد که کودک نباید مستقیماً مورد انتقاد قرار گیرد و فقط باید به سمت رفتار درست هدایت شود.

منبع:https://hthayat.haberturk.com/anne-baba/ebeveynlik/haber/1014604-anne-baba-ofke-kontrolunu-nasil-saglayabilir

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.