وبلاگ

رازهایی که هر مادری باید بداند تا حالش خوب باشد

۱.صبح ها مدیتیشن انجام بدید

به محض اینکه چشمهایتان را باز می کنید ۲۰ تا نفس بکشید و به مدت ۳ تا ۵ دقیقه مدیتیشن کنید. این کار می تونید یا خودتون تنهایی انجام بدید یا می توانید با بچه هاتون انجام بدید.

۲.به بهترین چیزها فکر کن
شکرگزاری را تمرین کنید و به طور مرتب با کودکانتان در مورد بهترین قسمتهای روزتون صحبت کنید. دیدگاه شما نسبت به زندگی، بخش مهمی از شادی است.

۳.تحرک داشته باشید
راهی پیدا کنید تا روزانه تحرک داشته باشید. این تحرک می تواند یک مهمانی رقص با کوچوهایتان باشد، یک پیاده روی در طبیعت با آنها و یا گاهی اوقات می تواند فعالیتی سنگین تر مثل دویدن یا اسکی کردن باشد. مهم است که بدنتان رافعال نگه دارید.

۴.احساسهایت را احساس کن
واقعا به احساسات چه ذهنی و چه عاطفی توجه کن.اگر داری بدون انرژی و با خستگی کارهای مهمی انجام می دهی به آن افتخار کن و هر چه سریعتر برای اینکه حالت خوب شود و انرژی ات برگردد، کاری هر چند کوچک انجام بده.

۵.در لحظه باش
سعی کن در هر لحظه با تمام وجود با فرزندانت باشی.وقتی که مدتی برای توجه کردن به خودت گذراندی، گوشی ات را کنار بگذار، از کامپیوترت دور شو و با تمام وجود با کودکانت باش.

۶.اولویتها را بنویس
۳ تا ۵ مورد از چیزهای که برایت خیلی مهم هستند را انتخاب کن.در پایان روز، اینها چیزهایی هستند که چون وقت نداری همه کار انجام دهی، بهتر است آنها را انجام بدهی و چون زمانت را صرف کارهایی می کنی که برایت خیلی مهم هستند، پس احساس خوشحالی می کنی.

۷.یک لیست درست کن
و خودت را در آن قرار بده! بیشتر مامانها یک لیست بلند بالا از کارهایی که باید انجام بدهند درست می کنند، و خیلی راحت است که فکر کنی وقتی تمام کارهای لیستت تمام شد، ریلکس می کنی، به تعطیلات می روی، با دوستت وقت می گذرانی، یک کتاب می خوانیو پیاده روی می کنی؛ اما همه اینها اغلب اتفاق نمی افتند. گالوی می گوید : « چرا در لیستهایتان هیچ وقتی برای فعالیتهای خودتان درنظر نمی گیرید. به خودتان بگویید مانیکور به اندازه پاسخ دادن به ایمیل های کاری مهم است. حتما انجامش دهید.

۸.یک لیست هشداردهنده بساز.
گالوی در کتابش برای چیزهای مختلف یک لیست هشداردهنده دارد برای زمانهایی که آدم به یک یادآور دستی نیاز دارد تا راههایی که می تواند به صورت مثمرثمر از وقتش استفاده کند را به او یادآوری کند. یکی از مهمترین ها، لیست هشداردهنده برای توجه به خود است. وقتی شما به خودتان توجه می کنید حتی برای ۱۰ دقیقه، می توانید کنترل شادی تان را به دست بگیرید.

۹.نه بگویید
به عنوان یک مادر شما آدمهای زیادی اطرافتان دارید که منتظرند شما به آنها توجه کنید. در تمام زمانها ، با اینکه نمی توانید به بچه های کوچکتان که به شما می گویند، گرسنه هستند نه بگویید، اما فرصتهای زیادی وجود دارند که به آدمهای دیگری که از شما می خواهند برای آنها کاری انجام دهید، نه بگویید.

۱۰.اطرافتان را با دوستانی پر کنید که مادر هستند
وقتی شما از بدوبدوها خسته هستید و سرتان شلوغ است، جدا راحت ترین کار این است که برنامه نهار با دوستانتان را کنسل کنید. اما این اشتباه است. فراموش نکنید روابط دوستانه تان را تقویت کنید. یک قرار هفتگی یا ماهانه ثابت و یا حداقل برنامه ای هفتگی برای تماس تصویری با دوستانتان داشته باشید.

منبع: http://www.care.com/c/stories/5307/10-ways-to-be-a-happy-mom/amp

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.