وبلاگ

خواهر یا برادرها چگونه شخصیتمان را می سازند؟

هشتاد و دو درصد از کودکان جهان با حضور دست کم یک خواهر یا برادر زندگی می کنند.احتمالا طولانی ترین رابطه ی ما در زندگی رابطه با خواهران و برادران مان باشد، مگر این که اصلا خواهر و برادری نداشته باشیم.

وقتی کسی رابطه ی بدی با خواهر یا برادر خود داشته باشد،ممکن است برایش فاجعه بار باشد و حتی زندگی اش را به نابودی بکشاند.

اگر روابط خواهر و برادری کسی پر تنش باشد،بیشتر احتمال دارد که در بزرگسالی مواد مخدر مصرف کند و دچار افسردگی و اضطراب شود.افزون بر این،اگر کسی از خواهر یا برادرش اذیت و آزار ببیند،بیشتر احتمال دارد که در نوجوانی به خودش آسیب برساند و تا پیش از هجده سالگی دچار بیماری روانی شود.

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که اگر به مرور زمان روابط فرزندان با والدین دچار اختلاف شود، ممکن است روابط فرزندان با همدیگر گرم تر و صمیمانه تر شود.

تقلید از خواهر یا برادر بزرگتر هم می تواند کار اشتباهی باشد البته بسته به این که خواهران و برادران بزرگتر چه رفتاری در پیش گرفته باشند:اگر خواهربزرگتر دختری در نوجوانی حامله شود،بیشتر احتمال دارد که آن دختر هم در نوجوانی حاملگی را تجربه کند.

به طور کلی اگر خواهر یا برادر بزرگتر رفتار پرخطری در پیش بگیرد، بیشتر احتمال دارد که خواهر یا برادر کوچکتر هم به آن رفتار گرایش پیدا کند.

در هرصورت تاثیر خواهر و برادر در زندگی و شخصیت فرد ماندگار است.مطالعه ای که روی بیش از یک میلیون نفر از سوئدی ها انجام شده نشان می دهد اگر خواهر یا برادر کسی بر اثر حمله ی قلبی بمیرد،احتمال مرگ خود آن شخص نیز بر اثر حمله ی قلبی افزایشی ناگهانی پیدا می کند.

این مسئله فقط به دلیل دی.ان.ای مشترک نیست،بلکه فشار روحی ناشی از فقدان چنان انسان مهمی نیز در آن نقش دارد.

موضوعی که منطقی هم به نظر می رسد: بسیاری از ما اگر خواهر و برادری نداشتیم آدم های بسیار متفاوت تری از آنچه که الان هستیم بودیم.

این رویدادها شاید مورد علاقه شما باشد

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.