وبلاگ

تاثیر روابط پدر و پسر در خانواده

  • هر قدر شخصیت پدر برای فرزندان به ویژه پسرها محبوب باشد،میزان همانندسازی پسرها با پدرها بیشتر می شود.رابطه میان پسرها و پدرها در چارچوب وظایف مسئولیت های پدران خانواده تحلیل می شود.بسیاری از آسیب های پسران در جامعه به رفتار پدران با آنها بر میگردد.
  • پسرها دوست دارند که پدرها به دور از بی حوصلگی، عصبانیت و با صبوری و متانت و زبانی گیرا به مسائل فکری آنان پاسخ گویند، اغلب پسرها می خواهند با پدرانشان درباره برداشت های فرهنگی و تحلیل های اجتماعی و سیاسی شان با سعه صدر و آرامش کامل مشورت کنند.
  • پسراها از هرگونه ارتباط آمرانه، غریبانه، متکبرانه ، خصمانه و تنبیه گرایانه با پدرها گریزانند و دوست دارند همیشه پدر را در حالتی آرام و به دور از اضطراب، دغدغه و عجله ببینند و فرصت گفت و شنود راحت و بیان راز دل با آنان را صمیمانه،صریح و در عین حال با احترام داشته باشند.
  • در رابطه مطلوب پدرها و پسرهای سعادتمند به جای تحقیر و تهدید،تکریم و تشویق و همچنین به جای اضطراب و ناامنی،فضایی آکنده از آرامش و امنیت خاطر حاکم است،به جای فرمانروایی و فرمانبرداری،احساسی از صمیمیت متقابل و به جای رابطه خشک، اقتدار عاطفی، رفتار اخلاقی،مردانگی،گذشت و صبوری به چشم می خورد.
  • زیبایی و شکوه رابطه پدرها و پسرها باید به گونه ای باشد که مادرها همواره تاییدکننده آن باشند،در سایه برقراری چنین ارتباط پایدار و دوست داشتنی است که کانون خانواده از هرگونه تعارض و دوگانگی احساسی به دور می ماند.هر قدر شخصیت پدر برای فرزندان به ویژه پسرها،محبوب و مطلوب باشد میزان همانندسازی پسرها با پدرها بیشتر می شود و به نظرها و راهنمایی های پدران بیشتر توجه می کنند.

این رویدادها شاید مورد علاقه شما باشد

امتیاز شما

1 دیدگاه در “تاثیر روابط پدر و پسر در خانواده

  1. شهلا گفت:

    واقعا کاش این آقایون یاد میگرفتن با بچه ها چجوری صحبت کنن انقد دعواشون نکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.