وبلاگ

برای انتخاب هدیه به کودک به چه مواردی توجه کنم؟

پیشگفتار

هدیه دادن یکی از فرهنگ های مرسوم ما ایرانی هاست. معمولا همه از جمله پدر و مادر همیشه مایلند تا با انتخاب هدیه مناسب برای کودکشان، او را خوشحال کنند. اما آیا می دانید چه هدیه ای برای کودک مناسب است؟ حتما همه شما دوست دارید در انتخاب هدیه نهایت دقت را به عمل آورید تا کودک را حسابی هیجان زده و غافلگیر کنید. در این بخش قصد داریم تا شما را برای انتخاب یک هدیه مناسب برای کودک راهنمایی کنیم.

هدیه-را-شیک-و-جذاب-بسته-بندی-کنید

آیا انتخاب هدیه گران قیمت کودک را خوشحال می کند؟

شاید فکر کنید اگر هزینه بیشتری برای خرید هدیه برای کودک صرف کنید، میزان رضایت بخشی بیشتری را نیز به کودک می دهید، اما این طرز فکر غلط است. شما می توانید با صرف هزینه های پایین تر هم کودک را به شدت خوشحال کنید فقط کافیست تا در انتخاب هدیه به نکات مهم توجه کنید. این را در نظر داشته باشید که کودک، اطلاعی از قیمت هدیه شما ندارد و حتی اگر هم قیمت را بداند، نمی تواند بنا به قیمت بالای هدیه خوشحال شود.

در-انتخاب-هدیه-به-مناسبت-هدیه-دادن-توجه-کنید

چیزی که یک کودک را در هدیه گرفتن خوشحال می کند، به نوعی سلیقه و نیاز اوست. شاید اگر بخواهید برای یک دختر بچه هدیه بخرید، اولین گزینه ای که در ذهنتان نقش می بندد، خرید یک عروسک باشد. و اگر بخواهید برای پسر بچه ها هدیه انتخاب کنید، به ماشین و تفنگ فکر کنید. آیا می دانستید شما می توانید یک هدیه خاص تر و متفاوت تر به کودک بدهید و او را با هدیه های متنوع تر آشنا کنید؟ همیشه که قرار نیست کودک از یک اسباب بازی چند مدل داشته باشد. خوب است تا گاهی اوقات هم وسایل متفاوتی هدیه بگیرد تا بداند هدیه فقط عروسک و ماشین نیست. در ادامه فارغ از دختر یا پسر بودن کودک، قصد داریم تا نکات مهمی را در مورد انتخاب هدیه برای کودک عنوان کنیم.

به مناسبت هدیه ای که می دهید توجه کنید

بعد از اینکه بودجه مورد نظر برای خرید هدیه برای کودک را در نظر گرفتید، حالا نوبت این است که به مناسبت هدیه توجه کنید؛ این هدیه برای جشن تولد است یا یک سوغاتی است؟ برای موفقیت کودک در کلاس های آموزشی است یا برای تحسین و تشویق او برای ترک یک عادت بد؟ در نظر گرفتن مناسبت هدیه یکی از مواردی است که حتما باید در انتخاب هدیه به آن توجه داشته باشید. این موضوع می تواند کودک را راضی و خرسند کند. به طور مثال اگر می خواهید برای کودک سوغاتی بیاورید، بهتر است تا این سوغاتی یک پیامد مثبت و آموزشی برای کودک داشته باشد. به طور مثال می توانید با هدیه دادن یک کیف کوچک سنتی، فرهنگ ایران و ایرانی را به کودک آموزش دهید. و یا می توانید در روز دختر یا روز پسر یک اکسسوری خاص دخترانه یا پسرانه به همراه یک شاخه گل به کودک هدیه دهید تا بداند این هدیه اختصاصی برای اوست به خاطر دختر بودن یا پسر بودنش.

هدیه-در-شخصیت-کودک-تاثیر-می-گذارد

توجه داشتن به مناسبت هدیه در انتخاب هدیه می تواند کودک را راضی و خوشحال کند. این کار پیامدهای مثبت بسیار زیادی در بر خواهد داشت.

در انتخاب هدیه به سلیقه و علاقه مندی های کودک توجه کنید

خوب است تا زمانی که قصد دارید برای کودک یک هدیه انتخاب کنید، به سلیقه او و به چیزهایی که علاقه دارد، توجه کنید. در انتخاب هدیه باید به روحیات و خلقیات کودک توجه کنید. به طور مثال اگر یک پسر بچه ای شخصیت خشن و پرخاشگری دارد، به هیچ وجه برای او تفنگ، چاقو، شمشیر و… نخرید. این کار می تواند روحیه کودک را پرخاشگرانه تر کند. شما می توانید وسایل دیگری که جذاب تر هستند و بار منفی و خشونت آمیز کمتری دارند، را برای هدیه دادن انتخاب کنید، مثل دوربین شکاری، مجموعه حیوانات و…

توجه به رنگ مورد علاقه کودک نیز می تواند او را به شدت خوشحال کند. شما می توانید در انتخاب هدیه به رنگ مورد علاقه کودک توجه کنید و با این کار خوشحالی او را چند برابر کنید. همچنین کودکان علاقه خاصی به شخصیت های محبوب کارتونی دارند. شما می توانید با خرید وسایلی که بخشی از این شخصیت ها را به همراه دارند (برچسب، وسیله خاص شخصیت کارتونی و…) کودک را تا حد بالایی خوشحال کنید.

سن و سال کودک را در انتخاب هدیه در نظر بگیرید

بهتر است ا در انتخاب هدیه، سن و سال کودک را در نظر بگیرید و وسایلی که مناسب سنش است را برایش تهیه کنید. به طور مثال کودکی که در شُرُف مدرسه رفتن است، دیگر به وسایل دکتری یا آشپزی نیازی ندارد، بلکه او با لوازم التحریر و وسایل این چنینی خوشحال می شود. و یا حتی می توانید برای کودکانی که به تازگی به کلاس اول رفته اند، کتاب های داستانی مهیج و سرگرم کننده بخرید تا با این کار به کتابخوانی علاقه مند شوند و این را بدانند که کتاب فقط جنبه آموزشی ندارد بلکه می توان با آن دوست شد و دقایقی را از خواندن آن لذت برد.

همچنین شما می توانید با در نظر گرفتن سن و سال کودک، در انتخاب هدیه مناسب برای وی از وسایل و هدایای انگیزشی استفاده کنید. این هدایا ممکن است گاهی آینده کودک را رقم بزنند. به طور مثال برای یک کودک 8 الی 9 ساله می توانید کفش های کوهنوردی، کفش اسکیت، یکی از آلات موسیقی و… را هدیه دهید تا در ذهن او جرقه ای برای شروع یک پیشرفت بزرگ ایجاد شود. این هدیه می تواند زمینه ای برای موفقیت او در کارهای بزرگتر باشد. به این موضوع معتقد باشید که یک هدیه کوچک می تواند یک تاثیر بزرگ در ذهن و آینده کودک داشته باشد. هدیه همیشه نباید اسباب بازی های پشت ویترین یک اسباب بازی فروشی لاکچری باشد.

جمع بندی نهایی

شاید فکر کنید انتخاب هدیه برای کودک کار بسیار ساده ای است و می توانید با صرف هزینه های بالا و خرید گران قیمت ترین اجناس بازار، کودک را خوشحال کنید اما در نظر داشته باشید یک هدیه باید برای کودک یک پیامد را داشته باشد و او را به سمت یک کار مثبت تشویق کند. با در نظر گرفتن سن و سال کودک می توانید در انتخاب هدیه مناسب برای او، موفق باشید. البته به شرط اینکه به مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، توجه کنید.

منبع:https://www.golsetan.com/blog/ways-find-gift/

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.