وبلاگ, ویژه والدین

برادر و خواهرها چه تاثیری در زندگیمان دارند؟

 • هر چه تعداد خواهر و برادرها بیشتر باشد خطر طلاق کمتر می شود.

محققان آمریکایی در پژوهش های خود پی بردند کسانی که خواهر و یا برادر دارند در مقایسه با تک فرزندها، احتمال متاهل باقی ماندن در آن ها بیشتر است. در خانواده های بزرگ تر افراد احتمالا فرصت بیشتری دارند تا برقراری یک ارتباط خوب، همدلی، گفتگو و مهارت های موثر در استحکام ازدواج را یاد بگیرند.

 • نور چشمی مادر بودن در ابتلا به افسردگی نقش دارد.

محققان آمریکایی در پژوهش های خود پی بردند نشانه های افسردگی بیشتر در میان بزرگسالانی شایع بود که در مقایسه با خواهر و برادرهایشان خود را به مادرشان نزدیک تر می دانستند. احتمالا رقابت های میان خواهر و برادر ها در این مساله نقش دارد.(توجه مادر احتمالا فشار احساسات و رفتارهای منفی و حسادت آمیز خواهر و برادرها را خنثی نمی کند)

 • داشتن خواهر و یا برادری از جنس مخالف باعث تقویت مهارت های برقراری ارتباط با شریک عاطفی می شود.

داشتن خواهر یا برادری از جنس مخالف می تواند اعتماد به نفس شخص را در روابط عاطفی خود بالا ببرد.

 • چاقی خواهر و برادرها، خطر ابتلا به چاقی را در فرد بالا می برد تحقیقی نشان می دهد فارغ از آنکه وزن والدین چگونه باشد، چاقی خواهر و یا برادر بزرگتر، احتمال ابتلا به چاقی را در کودکان به میزان 5 برابر بیشتر می کند.
 • دخترانی که برادر دارند،مسئولیت شان برای نگهداری از والدین بیشتر می شود.

محققان آمریکایی پی برده اند معمولا خواهران بار مسئولیت نگهداری از والدین سالمند خود را متحمل می شوند و احتمالا پسران خانواده این مسئولیت را به خواهرانشان واگذار می کنند.

 • آزار و اذیت های خواهر و برادر ها می تواند اثرات ماندگاری بر فرد داشته باشد.

کشمکش های گاه و بی گاه میان خواهر و برادرها اجتناب ناپذیر است اما محققان در پژوهشی پی بردند کودکانی که مورد آزار و اذیت خواهر و برادرهایشان قرار گرفتند( آزار و اذیت به معنی تمسخر کلامی یا خشونت فیزیکی مثل مشت و لگد زدن)،در مقایسه با کسانی که تجربه ی آزار و اذیت خواهر و برادرهایشان را نداشتند، احتمال افسردگی یا خودزنی در سن 18 سالگی و همچنین اضطراب در آن ها به میزان 2 برابر بیشتر بود.

 • مرگ خواهر یا برادر خطر بروز مشکلات قلبی را به میزان چشمگیری در فرد افزایش می دهد.
 • بیماری قلبی خواهر یا برادر خطر ابتلا را در فرد بالا می برد.
 • تک فرزند بودن لزوما به معنای لوس شدن نیست.

تحقیقات جدید نشان می دهد توانایی کودکان تک فرزند در برقراری ارتباط با همسن و سالانشان کمتر از کودکانی که خواهر و برادر دارند نیست.در حقیقت تک فرزندها از زمانی که به مدرسه می روند فرصت های زیادی برای رشد مهارت های اجتماعی خود کسب می کنند.

این رویدادها شاید مورد علاقه شما باشد

امتیاز شما

1 دیدگاه در “برادر و خواهرها چه تاثیری در زندگیمان دارند؟

 1. سیامک گفت:

  وای بچه های من که هم دیگ رو میکشن از بس دعوا میکنن?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.