ویژه والدین

اگر کودکم را به پیش دبستانی نفرستم،آیا مشکلی بوجود می آید؟

بسیاری از مادران خانه دار احساس می کنند که باید فرزندشان را به پیش دبستانی بفرستند، چون بچه های زیادی به آنجا می روند و معلمان عقیده دارند آموزش های پیش از دبستان برای بچه ها مفید است.

والدینی که بچه هایشان را به مهدکودک نمی فرستند، نگرانند که مبادا وقتی فرزندانشان به مدرسه بروند، با مشکل رو به رو شوند و کودکانشان اجتماعی نباشند و آمادگی یادگیری درس ها را نداشته باشند.

معمولا مادران به چند دلیل فرزندانشان را به پیش دبستانی نمی فرستند.

اول این که وقتی مادری بچه دار می شوند و کودک اولش در سن پیش دبستانی است دوست ندارد او احساس طردشدگی داشته باشد و فکر کند چون مادرش او را دوست ندارد، او را به آنجا می فرستد.

دوم این که هزینه ی کلاس های پیش دبستانی برای بعضی از خانواده ها سنگین است و آنها احساس می کنند که ارزشی ندارد فرزندشان را به این کلاس ها بفرستند.

بعضی از والدین نیز نمی توانند کلاس های مناسبی برای فرزندشان پیدا کنند و عده ای دیگر ترجیح می دهند کودکشان از صبح تا شب در کنار خودشان باشد.

عده ای از والدین هم ترجیح می دهند که هم خودشان و هم کودکشان آزاد باشند و هرکاری دوست دارند انجام دهند. آنها ترجیح می دهند هروقت دلشان خواست بیرون بمانند.

کودکی که به پیش دبستانی نمی رود آزاد است و می توانند با خواهر یا برادرش بچه های همسایه و دوستانش بازی کند و در کلاس های مختلف شرکت کند.

وقتی کودک به پیش دبستانی می رود، خیلی تغییر می کند. او بیشتر حرف گوش می کند و اطلاعاتش نیز بیشتر می شود و زمینه برای رفتن او به دبستان فراهم می شود.

اما والدین کودکانی که به پیش دبستانی نمی روند نیز تغییراتی را در فرزندشان مشاهده می کنند بچه ها وقتی بزرگتر می شوند، عاقل تر نیز می شوند.

کودکی که به پیش دبستانی نمی رود نیز در صورتی که در محیط خانه شرایط مناسبی برای او مهیا باشد، می تواند استعدادهای خودش را شکوفا کند.

او می تواند در خانه چیزهای مختلفی یاد بگیرد و بازی های مختلفی انجام دهد.

وقتی کودکتان به پیش دبستانی نمی رود، بچه های دیگر ممکن است از او سوال کنند که چرا او این کار را انجام نمی دهد.

کودک شما ممکن است با بچه های دیگر احساس غریبی کند. بنابراین اگر کودکتان آمادگی رفتن به پیش دبستانی را دارد، به او بگویید که می تواند سال بعد به مدرسه برود.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.