وبلاگ

اطلاعاتی درباره ی معرفی چند بازی مناسب کودکان 1 تا 2 سال

معرفی چند بازی مناسب کودکان ۱ تا ۲ سال

در سنین یک تا دو سالگی کودک می تواند تفاوت ها و شباهت های بین اشیا را ببیند. او می تواند اسباب بازی های خود را گروه بندی کند و شروع به قرار دادن ماشین، بلوک و عروسک به طور جداگانه کند. اشیا مرتبط را می فهمد. کاغذ و رنگ را کنار هم قرار می دهد، او در تصویر کتاب اشیایی را که می شناسد و قبلاً دیده است، نشان می دهد و می تواند معماهای ساده بسازد. ما در زیر چند بازی مناسب کودکان 1 تا ۲ سال برای شما مورد بررسی قرار داده ایم.

ادراک تداوم شی، که در ماه نهم شروع شد، همچنان در حال توسعه است. کودک همچنان یاد می گیرد و آزمایش می کند که اشیایی که از دید ناپدید می شوند حتی اگر نتواند آنها را ببیند وجود دارد. او در گوشه ای پنهان می شود و پدر و مادر را صدا می کند. هدف آن آزمایش این است که آیا والدین هنوز در آنجا هستند. پس از ماه دوازدهم، کودک شروع به ایجاد و آزمایش روابط علت و معلولی می کند. او می فهمد که وقتی اسباب بازی خود را هل می دهد، از صندلی بلند می افتد، وقتی صدایی شاد می آورد، پدر و مادرش به او لبخند می زنند و او می تواند این افعال را به هم متصل کند.

معرفی چند بازی مناسب کودکان ۱ تا ۲ سال که با، صحبت با کودک ، بازی با او ، خواندن و تماشای عکس با هم ، بازی با بلوک و پازل باعث تقویت مهارت های زبان ، شنوایی و چشم و کودک می شود. رشد ذهنی کودک به محرک هایی که دریافت می کند و رابطه ای که با محیط زندگی خود برقرار می کند بستگی دارد ، بنابراین وظیفه والدین این است که محیط تحریک کننده فرزندان خود را تأمین کنند.

یک سالگی زمانی است که کودک فعال است ، می خواهد همه چیز را کشف کند و آرزوی آزادی دارد. در این دوره ، اقدامات امنیتی باید انجام شود و به کودک باید فرصت یافت تا آنجا که آزادانه کشف کرده ، یاد بگیرد ، تجربه کند و تقویت کند. باید به آنها اجازه داده شود که شی مورد علاقه را لمس و کشف کنند ، والدین باید این شی را برای کودک توضیح دهند و نشان دهند که چه کاری انجام می دهد.

بازی ، زندگی کودک و وسیله کشف خود است. نوزادی که با نیاز به معاشرت و شناختن محیط پیرامون خود متولد شده است ، از ماه های اول شروع به برقراری ارتباط با نزدیکترین افراد می کند. هیچ غذای دیگری برای نوزادان و کودکان وجود ندارد که رشد شناختی ، جسمی ، زبانی و عاطفی آنها را تا حدی پشتیبانی کند و بلوغ لازم هر منطقه از رشد را امکان پذیر کند. به لطف بازی ، کودکان به طور طبیعی ، خود به خود و با سرگرمی اطلاعات جدید را می آموزند.

در رابطه با چند بازی مناسب کودکان 1 تا ۲ سال

می توانید با عروسک های انگشتی بازی کنید. داستان هایی که با شادی و خنده برای نوزادان تعریف می کنید، آنها را نیز خوشحال می کند.

می توانید یک افسانه بگویید. اگر داستان افسانه ای نمی دانید، نگران نباشید، می توانید یک فیلم را که خودتان تماشا می کنید مانند یک افسانه بگویید. کافی است جملات را با صداهای موزون و هماهنگ به پایان برسانید، گویی که هستند.

یکی از چند بازی مناسب کودکان 1 تا ۲ سال این است که شما می توانید با بلوک های نرم (پارچه ای) روی زمین بازی کنید.

شما می توانید با بچه های 9 تا 10 ماهه یک مسابقه خزنده داشته باشید. نکته مهم این است که هنگام بازی او را همراهی کنید و واقعاً از آن لذت ببرید.

می توانید تصویر، کتابهای صوتی را مرور کنید.

برای رده سنی 1 سال به بعد گزینه های زیادی را می توانید داشته باشید.

شما می توانید بازی های بلوکی را بازی کنید که رنگ ها و اشکال را آموزش می دهند. اگر بازی هایی مانند بلوک و غیره ندارید. به عنوان مثال، اگر شما 2 سیب قرمز دارید، ممکن است بخواهید یکی را با چند غذا یا چیز مختلف مخفی کنید و سیب قرمز را در دست خود نشان دهید تا همان را پیدا کنند.

برای بهبود مهارت های دستی می توانید با خمیری که در خانه درست می کنید، اشکال و تصاویر تهیه کنید.

می توانید پارچه ای را که روی زمین یا دیوار کشیده شده است با رنگ انگشت نقاشی کنید.

کتاب ها، قصه ها و داستان ها نیز برای این گروه سنی معتبر هستند.

می توانید پنهان کاری کنید، برقصید و 1 فیلم کودک در خانه تماشا کنید، اما نه خیلی زیاد. شما می توانید افسانه ها را مانند یک تئاتر با هم به تصویر بکشید.

بازی-مناسب-کودکان-۰-تا-۲-سال

یکی از چند بازی مناسب کودکان 1 تا ۲ سال چاپ سیب زمینی است، به شرط آنکه مواد چاپ را خودتان تهیه کنید.

کودکان در این سن دوست دارند در خانه های کوچک ساخته شده از بالش پنهان شوند. می توانید از کوسن های مبل خانه ای درست کنید و وارد آن شوید و یک بازی خیالی بسازید و در خانه ای که درست کرده اید بازی هایی که کودک دوست دارد را انجام دهید. اما به هیچ عنوان شما نباید از چیزهای منفی و داستان های منفی برای گفتن به کودکتان استفاده کنید.

یکی از چند بازی مناسب کودکان 1 تا ۲ سال ساختن موسیقی است. اگر یک ساز موسیقی، حتی یک اسباب بازی دارید، می توانید با هم موسیقی بسازید.

می توانید کتاب های سه بعدی را با کودکان 2 ساله بخوانید.

معرفی چند بازی مناسب کودکان ۱ تا ۲ سال برای تقویت آنها:
معرفی چند بازی مناسب کودکان ۱ تا ۲ سال برای تقویت مناطق چندگانه هوش:

ظرفیت ریاضی-منطقی: توانایی استفاده موثر از اعداد ، ایجاد فرضیاتی از روابط علت و معلولی ، سوال و انجام عملیات انتزاعی است.

بازی-با-کودکان-1-تا-2-سال

ظرفیت بینایی – مکانی: کاوش بصری ، مشاهده ، شبیه سازی ذهنی ، استدلال فضایی ، تحقق رویاها ، ترکیب استعاره های داخلی و خارجی.

ظرفیت موزیکال – ریتمیک (شنیداری): توانایی درک ، تشخیص و بیان اشکال موسیقی.

ظرفیت سینتیک بدنی:  این توانایی یک فرد است که می تواند از بدن خود برای بیان افکار و احساسات خود و تولید چیزهای جدید با استفاده از دست استفاده کند. این توانایی استفاده از اعضای خاص بدن شما برای حل مسئله ، ساخت مدل یا ایجاد محصول است.

ظرفیت اجتماعی: این توانایی درک ، تمایز و برقراری ارتباط موثر با احساسات ، خواسته ها و نیازهای افراد اطراف است.

ظرفیت شخصی (درونی): توانایی شناخت خود و نمایش رفتارهای سازگار با این دانش و درک از خود است.

ظرفیت مربوط به طبیعت: این توانایی شناخت موجودات زنده ، طبقه بندی آنها بر اساس ویژگی های خاص و تشخیص آنها از دیگران است.

هوش کلامی-زبانی: این توانایی فرد است که می تواند از مفاهیم زبانی به طور موثر به صورت شفاهی یا نوشتاری استفاده کند.

18-8 ماهگی: در این مرحله ، دوران نوزادی شروع می شود و کودک بودن. با افزایش مهارت هایشان ، کودک اکنون کاملاً کنجکاو است. او می خواهد مدام در محیط خود دستکاری کند. از انجام بازی های ساده و گذراندن وقت با یک بزرگسال لذت می برد. او رفتارهای جدیدی مانند اشاره با انگشت ، دنبال کردن و گرفتن توپ در حال حرکت را به نمایش می گذارد.

24-18 ماه: در این مرحله ، کودکان می توانند دستورالعمل های یک یا دو مرحله ای را دنبال کنند و وقت بیشتری را به تنهایی سپری کنند ، از انجام بازی هایی مانند انتخاب ، قرار دادن و ساخت بازی هایی مانند مکعب ، بلوک ، پازل و بازی های اجتماعی مانند خانه و تعمیر لذت ببرند.

بازی-با-لگو

معرفی چند بازی مناسب کودکان ۱ تا ۲ سال برای بهبود مناطق هوشمند

18-8 ماهگی: برای کودک شما که مهارت های جسمی (حرکتی) جدیدی کسب کرده و می خواهد آن را تجربه کند ، اسباب بازی های کششی هستند. علاوه بر این ، اسباب بازی ها و کتاب های رنگارنگ و صوتی برای کودکانی که مهارت های بینایی و شنیداری آنها در حال افزایش است جذاب خواهند بود. بازی با این اسباب بازی ها و خواندن کتاب های صوتی به شما کمک می کند که هم اوقات آموزشی داشته باشید و هم لذت بخشی.

18-24 ماه: کودکان در این ماه ها در مورد محیط پیرامون خود کنجکاوی عمیقی دارند. او می خواهد همه چیز را در دست خود بگیرد و با آن بازی کند. اشیا مورد علاقه شامل ظروف آشپزخانه ، عروسک ، اتومبیل ، مواد تعمیراتی و بلوک های چوبی (لگوس) است.

معرفی چند بازی مناسب کودکان ۱ تا ۲ سال برای اهمیت مشاهده و تقلید در کودکان

بازی نمادین نیز در این دوره آغاز می شود ، کودک آنچه را که قبلا مشاهده کرده تکرار و تقویت می کند. او وانمود می کند با تلفن صحبت می کند ، طوری رفتار می کند که انگار کودک خود را تغذیه می کند و خوابش می برد و از این بازی هایی که انجام می دهد لذت می برد.

در سنین یک تا دو سالگی کودک می تواند تفاوت ها و شباهت های بین اشیا را ببیند. و می تواند اسباب بازی های خود را گروه بندی کند و شروع به قرار دادن ماشین ، بلوک و عروسک به طور جداگانه کند. اشیا مرتبط را می فهمد ؛ کاغذ و رنگ را کنار هم قرار می دهد ، می داند که بشقاب و چنگال به هم ربط دارند و با هم استفاده می شوند. او در تصویر کتاب اشیایی را که می شناسد و قبلاً دیده است ، نشان می دهد و می تواند معماهای ساده بسازد.

اسباب-بازی-های-موزیکالی

کودک همچنان یاد می گیرد و آزمایش می کند که اشیایی که از دید آنها محو می شوند حتی اگر نتواند آنها را ببیند وجود دارند. او در گوشه ای پنهان می شود و پدر و مادر را صدا می کند. هدف آن آزمایش این است که آیا والدین هنوز در آنجا هستند. پس از ماه دوازدهم ، کودک شروع به ایجاد و آزمایش روابط علت و معلولی می کند. او متوجه می شود که وقتی اسباب بازی خود را هل می دهد ، از صندلی بلند می افتد و او می تواند این افعال را به هم متصل کند.

یک سالگی زمانی است که کودک فعال است، صحبت با کودک، بازی با او، خواندن و تماشای عکس با هم، بازی با بلوک و پازل باعث تقویت مهارت های زبان، شنوایی و چشم و کودک می شود. رشد ذهنی کودک به محرک هایی که دریافت می کند و رابطه ای که با محیط برقرار می کند بستگی دارد، بنابراین وظیفه والدین تهیه محیط تحریک کننده برای فرزندان است.

انجام فعالیت در خانه با کودکان می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. ما چند بازی مناسب کودکان 1 تا ۲ سال را که در خانه می توان انجام داد، برای شما جمع آوری کرده ایم.

چند-بازی-مناسب-کودکان-۰-تا-۲-سال

نپرسید آیا فعالیتی در این گروه سنی انجام شده است؟ شما در طول روز با شیردهی، تغذیه، استحمام و غیره در ارتباط خواهید بود اما تبدیل این کارها به سرگرمی نیز امکان پذیر است. با حرف زدن زیاد و خندیدن با آنها می توانید روز خود را به خوشی بگذرانید. همچنین در مورد هر اقدامی که انجام می دهید به صورت شفاهی توصیف کنید. حالا وقت حمام است، ما لباسهای خود را در می آوریم، وارد حمام می شویم، با آب بازی می کنیم و غیره. اگر می خواهید در این دوره به رشد سریع هوش کمک کنید، آنچه شما نیاز دارید این است که وقت زیادی را با کودک خود همراه با عشق و تغذیه خوب سپری کنید.

 

https://www.kidsgourmet.com.tr/0-3-yas-bebek-cocuklar-ile-evde-oynanabilecek-oyunlar/

https://www.unibaby.com.tr/faydali-bilgiler/1-2-yas-arasi-bebeklerde-zihinsel-gelisim

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.