وبلاگ

معرفی مکان های تفریحی کودکان

این روزها یکی از دغدغه‌های والدین تهرانی، پیدا کردن مکان‌ مناسبی برای تفریح کودکان در تهران است که فعالیت‌ها و آموزش‌های مناسبی ارائه کنند و کودکان بتوانند اوقات فراغت خوبی را در آن‌جا سپری کنند. با پیشرفت و گسترش تکنولوژی، ابزارهایی که برای سرگرمی کودکان استفاده می‌شود هم پیشرفته‌تر شده است. دیگر سرگرم کردن کودکان با اسباب‌بازی‌های قدیمی امکان‌پذیر نیست. دانش و فهم کودکان در سنین پایین‌تر ایجاب می‌کند تا قابلیت‌ها و ویژگی‌های یک مکان تفریحی برای کودکان هم پیشرفته‌تر شود و خدمات متنوع‌تری ارائه کند.

در این مقاله به معرفی چند مکان تفریحی در تهران که مناسب کودکان است می‌پردازیم.

باغ کتاب تهران

در باغ کتاب تهران، یک فضای اختصاصی برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده که در آن علاوه بر عرضه محصولات فرهنگی و کتاب، فضای شاد و مفرحی هم برایشان به وجود آمده. مجسمه‌ها و عروسک‌های محبوب کودکان در گوشه و کنار آن گذاشته شده و امکان بازی و سرگرمی آنها در فضایی بزرگ و جذاب به وجود آمده . سینمای کودکان هم هوس رفتن و بردن کودکان به آن را بیشتر می‌کند. خلاصه بگوییم به کمتر بچه‌ای در اینجا بد می‌گذرد.

باغ کتاب

باغ پرندگان تهران

یکی از جذاب‌ترین جاها برای کودکان می‌تواند جایی باشد که پرندگان زیادی در رنگ‌ها و شکل‌های مختلف در آن گرد آمده‌اند. در باغ پرندگان تهران که بزرگترین باغ پرندگان ایران است، پرندگانی مثل جغد، شاهین، عقاب، طاووس، پلیکان و فلامینگو نگهداری می‌شوند. برکه‌های بزرگ و کوچکی در گوشه و کنار پارک وجود دارد و بالای سرتان پرنده‌ها در پروازند، یعنی بهترین فرصت برای آشنایی بچه‌ها با پرنده‌ها و حیوانات از نزدیک. در باغ پرندگان تهران، زمین بازی مخصوص کودکان هم هست.

باغ پرندگان

دلفیناریوم برج میلاد

دلفیناریوم برج میلاد، نخستین دلفیناریوم غیر ساحلی در خاورمیانه و مرتفع‌ترین دلفیناریوم دنیاست. در این پارک چهار شیردریایی وجود دارد که با آموزش‌هایی که به آنها داده شده هم میتوانند نقاشی بکشند، هم عکس یادگاری بگیرند و هم ساز دهنی بزنند و تماشای همه اینها برای بچه‌ها می‌تواند شادی‌آفرین باشد.(بلیت دلفیناریوم را می توانید از طریق سایت نینوپیا تهیه فرمایید)

دلفیناریوم-برج-میلاد

باغ وحش و قلعه سحرآمیز پارک ارم

جز شهربازی ارم، یکی از مناسب‌ترین قسمت‌های پارک برای تفریح کودکان باغ وحش و قلعه سحرآمیزش است. در باغ وحش تهران که بزرگترین باغ وحش پایتخت است، ۱۱۰ گونه جانوری نگهداری می‌شود، از شیر و فیل بگیرید تا مار، کبک و مرغ و خروس. بعد از دیدن باغ وحش و غذا دادن به حیوانات که فرصتی است برای تماشای دنیای حیوانات بزرگ و کوچک، می‌توانید فرزندتان را به قلعه سحرآمیز پارک که سالن سرپوشیده بازی است و ۱۱۰ بازی و گیم در آن وجود دارد ببرید و اوقات خوشی را برایش رقم بزنید.

قلعه سحرآمیز ارم

دریاچه چیتگر

این دریاچه که یکی از جاهای تفریحی تهران برای کودکان هم هست، با داشتن زمین بازی مخصوص آنها، آبنمای موزیکال، بازی‌های متنوع آبی و دوچرخه سواری می‌تواند لحظات شادی را برایشان در شهر پردود و دم تهران فراهم کند. میتوان پرواز پرندگان دریاچه را تماشا کرد یا با دوچرخه دوری هم اطرافش زد و خنده را به لب بچه‌ها نشاند.

دریاچه چیتگرمجموعه هیومن پارک

مجموعه ی هیومن پارک را افراد متخصصی برای شناخت حیاتی ترین ارگان های بدن ساخته اند. شما و کودکان تان میتوانید اجزای اصلی بدن را با اندازه ی خیلی بزرگ ببینید. همچنین هنگام بازدید از این مجموعه، یک راهنما برای توضیحات تکمیلی تا انتهای بازدید درکنار شما خواهد بود. هیومن پارک یک تفریح مخصوص کودکان در تهران است.

مجموعه ی دکترلند

این مجموعه‌ی جذاب علاوه بر سرگرمی‌های اصلی، یک فروشگاه، یک کافی شاپ و عکاسی هم دارید که می‌توانید از آنها استفاده کنید.مجموعه‌ی دکترلند یک مجموعه آموزش و تفریح مخصوص کودکان در تهران است که بین ۱ تا ۳ ساعت کودک شما را سرگرم می‌کند.

دکترلند

پارک ژوراسیک تهران

ژوراسیک پارک تهران هم اولین پارک موضوعی دایناسورها در این شهر است. این پارک برای تفریح مخصوص کودکان در تهران طراحی شده است. این پارک دارای ۲ بخش برای تفریح است. یک بخش به نام سرزمین بازی و بخش دیگر سینمای پارک ژوراسیک است که برای هر دو می توانید در ورودی پارک بلیط تهیه کنید.

در ژوراسیک پارک سعی شده دایناسورها و دیگر حیوانات به شکل طبیعی ساخته شوند. به طوری که چشمان آنها پلک می زند و بدنشان تکان می خورد. این تفریح مخصوص کودکان در تهران احتمالا برای کودک شما هم جذاب خواهد بود چرا که دنیای دایناسورها همیشه برای کودکان یک دنیای کشف نشده است!

پارک ژوراسیک

سرزمین لی لی پوت

اکثر کودکان از یک سنی به بعد تصمیم می گیرند وقتی بزرگ شدند چه کاره شوند!

تعدادی از شغل ها هستند که بین کودکان خیلی محبوبند. مثل پزشکی، خلبانی، معلمی و … سرزمین لی لی پوت می تواند به کودک شما در چند ساعت بازی و تفریح دید بازتری از دنیای مشاغل و لدت ها و وظایف آنها بدهد. در این پارک بچه ها می توانند لباس مشاغل مختلف را به تن کنند و در نقش شغل های انتخابی شان بازی کنند. سرزمین لی لی پوت دارای دو قسمت است که یکی سرباز و دیگری سرپوشیده است. همچنین پارک لی لی پوت امکان برگزاری تولد و جشن های مربوط به کودکان را نیز به شما می دهد.

سرزمین لی لی پوت

پارک آبی اُ پارک

این مجموعه ی بزرگ شامل یک پارک آبی با حدود ۱۴ سرسره ی مخصوص بزرگسالان و یک جزیره ی بازی برای کودکان است که  در سال ۹۶ افتتاح شد. اُ پارک را یک شرکت کانادایی طراحی کرده است و از لحاظ ایمنی می تواند خیلی خیالتان را راحت می کند.  این تفریح یک تفریح مشترک برای شما و کودک تان است. شما در قسمت بزرگسالان مشغول تفریح می شوید و کودکتان نیز می تواند در قسمت کودکان این پارک بزرگ مشغول بازی شود.

اُ پارک

شهربازی بیلینو

یکی از پارک‌هایی که به عنوان خلاقانه‌ترین مکان تفریحی در تهران برای کودکان شناخته می‌شود، شهربازی بیلینو است. این پارک موضوعی یکی از جذاب‌ترین پارک‌های تهران با موضوع عمران و ساختمان است. در این پارک، کودکان علاوه بر این که با فعالیت‌های ساختمانی و انواع دستگاه‌های سنگین برای حفاری و ساختمان‌سازی آشنا می‌شوند، می‌توانند با نمونه‌های کوچک این دستگاه‌ها کار کنند.

شهربازی بیلینو

این رویدادها شاید مورد علاقه شما باشد

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.