وبلاگ, ویژه والدین

چرا کودکم دوست ندارد کسی او را بوس کند؟

در بسیاری از خانواده ها رسم است که وقتی میهمانی برایشان می آید، بعد از سلام و احوال پرسی، یکدیگر را می بوسند، اغلب کودکان نیز مجبور به بوس دادن می شوند.

 وقتی کودک میهمانتان را می بوسد، خوشحال می شوید ولی وقتی او این کار را نمی کند، ناراحت می شوید.

 مثلا وقتی مادر یا پدرتان به خانه ی شما می آیند و مدتی طولانی است که فرزندتان را ندیده اند، دوست دارند او را ببوسند ولی اگر کودک شما فرار کند، آنها احساس بدی پیدا می کنند.

بسیاری از بچه ها دوست ندارند کسی را ببوسند و کسی آنها را ببوسد.

این مسئله می تواند برای شما مشکل ساز شود، چون ممکن است اقوام یا دوستان شما احساس کنند که فرزندتان آنها را دوست ندارد.

گاهی اوقات نیز اقوام و دوستانتان وقتی به خانه ی شما می آیند برای فرزندتان کادو می آورند ولی زمانی که می بینند او به سمت آنها نمی رود از خودشان می پرسند که کودک شما چه مشکلی دارد و آیا او خجالتی است.

گاهی میهمان شما به فرزندتان می گوید اگر به او بوس ندهد،کادو را برای خودش به خانه شان می برد. این حرف ها فشار زیادی به کودکتان تحمیل می کند و باعث ناراحتی او و والدینش می شود.

کودکی که دوست ندارد کسی او را ببوسد، شاید از دیگران متنفر نباشد و فقط از بوسیدن خوشش نیاید.

بسیاری از بچه ها از دیدن اعضای خانوادشان خوشحال می شوند و آنها را می بوسند ولی ضرورتی نمی بینند که همه را ببوسند و به همه بوسه بدهند.

گاهی کودکان خجالتی هستند و گاهی دوست ندارند کسی آنها را ببوسد.کودکان خجالتی وقتی میهمانی برایشان می آید یا وقتی به میهمانی می روند، به مادرشان می چسبند تا کم کم عادت کنند و خو بگیرند.

گاهی اوقات میهمانی که به خانه ی شما می آید برای کودک غریبه است و مدتی طول می کشد تا کودک چهره ی او را به خاطر آورد، بنابراین به میهمان اجازه نمی دهد او را ببوسد.

گاهی اوقات نیز کودکان دوست ندارند کسی آنها را ببوسد، چون احساس می کنند با این کار آن شخص از آنها خداحافظی می کند و می رود.

مشکل کودک شما هر چیزی که باشد وقتی کودک دوست ندارد دیگران او را ببوسند، نباید او را مجبور کنید.

کودک می تواند برای نشان دادن علاقه ی خود به دیگران ماجرایی برای آنها تعریف کند و یا کارجدیدی را که یاد گرفته به آنها نشان دهد، به آنها دست بدهد و یا آنها را بغل کند.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.