با دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟

تجربه دعوا بین خواهر و برادر طبیعی است و دوقلوها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اولین رقابت ها می تواند با خرید اولین اسباب بازی آغاز شود. با این حال، با بزرگ شدن رقابت می تواند اجتناب ناپذیر باشد از جمله مدرسه، ورزش، تجارت و هر چیز دیگری که فکر کنید. بنابراین این سوال که با دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟ اغلب پرسیده می شود.

معمولاً، هنگامی که کودکان برای اولین بار شروع به صحبت می کنند، اولین کلمات آنها مادر یا پدر است و این ممکن است اولین چیزی باشد که دوقلوها نیز آن را می گویند. درگیری های ناشی از رقابت خواهر و برادر می تواند هنگامی بوجود آید که دوقلوها برای سلطه، توجه والدین و استقلال با یکدیگر رقابت کنند. درگیری ها اغلب می تواند با بحث در مورد اینکه چه کسی اسباب بازی را خریداری کرده یا بهترین صندلی ماشین است، آغاز شود، اما این اغلب یک صفحه دود زمینه ای برای مسائلی مانند حسادت، عصبانیت یا احساس عدم امنیت است.

درک این احساسات ممکن است برای دوقلوهای جوان دشوار باشد و آنها اغلب در این مسئله رقابت می کنند که چه کسی در یک دعوا قوی، باهوش، بهتر یا بیشتر شایسته است. به همین ترتیب، والدین ممکن است درک نکنند که چرا دوقلوهای آنها دائماً با هم دعوا می کنند، مسخره می کنند، تحریک می کنند و سپس دوست می شوند که انگار اتفاقی نیفتاده است. رقابت خواهر و برادر در واقع چیز خوبی است. دعوا نشانه این است که کودکان کنار می آیند. از تعارضات برای آزمایش قدرت، ایجاد هویت شخصی و گسترش احساسات نسبت به خانواده استفاده می شود. این می تواند برای زندگی آنها آمادگی لازم را داشته باشد و بسیاری از درسهای حیاتی در مورد احترام به دیگران، همدردی، ارزشها و غیره را به همراه داشته باشد.

خانواده ها از این مشاجرات فرزندان خود رنج می برند و ممکن است گاه گاهی آخرین مراحل صبر را تجربه کنند. برخی از روش هایی که به دوقلوها کمک می کند تا دعواهای خود را فرو بکشند و درک بیشتری در مقابل یکدیگر داشته باشند، می توانند زندگی را کمی منظم کنند.

با-دعوای-دوقلوها-چه-کار-کنیم؟

نکاتی درباره با دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟

هرگز طرف یکی از آنها را نگه ندارید

برای پاسخ به سوال با دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟ باید بدانیم کودکان توجه والدین خود را می خواهند. هرکدام می خواهند از آنچه انجام می دهند قدردانی شود. کنار کشیدن درگیری آنها با یکدیگر می تواند احساس رقابت کودکان را ترغیب کند. باید آنها را حل کنید تا مشکلات را در بین خود حل کنند و از جستجوی راه حل به عنوان والدین در همه اتفاقات خودداری کنند.

تنظیم محدودیت ها

مرزها را با مشخص کردن رفتاری که اجازه نمی دهید تعیین کنید. به عنوان مثال، توضیح دهید که پرخاشگری جسمی را نباید انجام دهند و شما این را تحمل نمی کنید. در مورد رفتارهای غیرقابل قبول، مدتی به کودک اسباب بازی مورد علاقه او را ندهید.

همکاری

راهی برای افزایش رفتار هماهنگی بین دوقلوها، به آنها برای بازی مشترک پاداش دهید. به دوقلوهای خود ابراز کنید که بسیار خوشحال هستید که آنها می توانند بسیار خوب با یکدیگر بازی کنند.

شنونده خوبی باشید

برای پاسخ به سوال با دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟ دوقلوها ممکن است هنگام صحبت به یکدیگر اجازه ندهند. همیشه برای مکالمه آنها وقت بگذارید، به آنها گوش فرا دهید و احساسات خود را برای فرزندان خود بیان کنید.

هر کسی که در یک مبارزه مقصر است باید در یک مکان خصوصی روبرو شود.

در حالی که در خانه بی سر و صدا بازی می کنند، ممکن است دوقلوها ناگهان با هم درگیر شوند و شما زمانی که متوجه شوید باید هر دوی آنها را سرزنش کنید.

برخی از نکات ظریف در نظم دوقلوها وجود دارد. اگر به این جزئیات توجه کنید، می توانید هم شخصیت و هم کودکان هماهنگ تربیت کنید.

با-دعوای-دوقلوها

اطلاعاتی درباره با دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟

۱- هر کسی که در این جنگ مقصر است باید در یک مکان مدتی او را در خلوت خود بگذارید. مطمئناً نباید قلوی او را مقصر جلوه دهید.

۲- اگر مجازات تعطیلی کوتاه مدت اعمال شود، این باید در اتاق دیگری برای یک دوره مناسب سن انجام شود.

۳- یک حرکت خوب انجام شده باید در آغوش گرفته و بوسه داشته باشد. گاهی اوقات دوقلوها باید از یکدیگر جدا شوند. حتی برای یک یا دو دقیقه، این جدا شدن می تواند هر دو را آرام کند.

۴- برای پاسخ به سوال با دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟ باید بدانید یکی از راه حل ها اشتراک گذاری است. فقط کودکان می توانند با دیدن آنها از والدین خود این مورد را یاد بگیرند. شما می توانید در مقابل آنها رفتاری داشته باشید که نشان می دهد شما در حال به اشتراک گذاری هستید. به عنوان مثال، به اشتراک گذاشتن یک کیک از یک بسته.

۵- نکته دیگری که باید بر آن تأکید شود این است که بی گناه نباید به ناحق متهم شود.

۶- تحقیقات نشان داده است که دوقلوها معمولاً کمتر تحت تأثیر حضور یک خواهر، برادر یا خواهر بزرگتر قرار می گیرند، زیرا آنها عادت دارند که از همان لحظه تولد، محبت، مراقبت و توجهی را که از مادر دریافت می کنند، تقسیم کنند. اغلب وجود دوقلوها برای خواهر و برادرهای دیگر مشکلاتی ایجاد می کند. دوقلوها توسط یک خواهر یا برادر حسادت می کنند. با این حال، اگر خانواده رفتارها و نگرش های خود را به خوبی تنظیم کند، دوقلوها موفق می شوند محبت سایر خواهر و برادرها را جلب کنند. طبق بررسی ها، دوقلوها در خانواده های پرجمعیت بهتر رشد می کنند زیرا آنها تلاش می کنند خود را به اعضای خانواده نشان دهند و تحمیل کنند. باز هم می توان گفت که مشکل دوقلوها با جنسیت متفاوت با سرعت و سهولت بیشتری نسبت به افراد همجنس حل می شود.

۷- برای پاسخ به سوال با دعوای دوقلوها چه کار کنیم؟ اگر توان مالی خانواده زیاد است و تعداد اتاق های خانه کافی است، اختصاص یک اتاق جداگانه به دوقلوها مفید است. اما اگر امکان خوابیدن در اتاق های جداگانه به آنها داده نشود، خوابیدن در تختخواب های جداگانه مناسب خواهد بود. هنگامی که آنها نیاز به اشتراک یک اتاق و یک تخت دارند، بهتر است گوشه ای را برای قرار دادن کتاب و وسایل خود اختصاص دهند.

منابع:https://www.ekipnormarazon.com/makalelerimiz/cocuk-ve-kardes/ikizler-ve-egitimleri/

https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/ikizlerin-birbirini-kiskanmasi-nasil-asilir-1szcu/

https://www.hurriyet.com.tr/aile/ikizlerde-disiplin-413771

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *