اطلاعاتی درباره ی معرفی چند بازی مناسب کودکان 2 تا 4 سال

بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال

کودکان بین ۲ تا ۴ سال در یک رشد جسمی و روحی قرار دارند و این رشد به لطف بازی ها و اسباب بازی ها اتفاق می افتد. همانقدر که خواب و تغذیه برای کودک در این سن مهم است ، بازی هایی که هوش او را رشد می دهند به همان اندازه مهم است. در این مقاله می خواهیم بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال و در مورد این بازی ها و اسباب بازی هایی که در رشد کودکان تأثیرگذارند به شما والدین عزیز توضیحاتی بدهیم. مطمئن هستیم که بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال تأثیرات مثبتی در رشد کودک شما خواهد داشت.

بازی کردن برای هر کودک یک ابزار رشد مهم است. بازی ها و اسباب بازی ها برای رشد جسمی و روحی کودکانی که نیاز به صرف انرژی دارند از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.

برای این منظور نینوپیا معرفی بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال را در مقاله خود قرار داده است. در میان این فعالیت ها که برای ۲ تا ۴ سال مناسب است، نمونه هایی از بازی های آموزشی، بازی هایی که هوش و بازی های خانگی را توسعه می دهند، وجود دارد.

در معرفی بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال خانه بازی میتواند اولین و محبوب ترین بازی باشد که می توان در خانه انجام داد. به کار بردن شخصیت های مختلف در بازی های خانگی و رفتارهای مورد نیاز آن شخصیت، به کودک کمک می کند تا هوش و آرامش روحی پیدا کند.

تو این نوشته این مطالب را مطالعه می‌کنید

بازی شناخت حیوانات

این بازی برای حمایت از توسعه هوش بینایی و شنیداری کودک توصیه می شود. تمام حیوانات اسباب بازی را در یک کیسه جمع کنید و سپس از کودک خود بخواهید که یک اسباب بازی را از کیف بیرون بکشد. نام حیوان را از کیسه و صدای آن تکرار کنید. اگر این صداها را با تقلید از حیوانات ایجاد کنید ، هم آنها را سرگرم می کنید و هم سعی می کنید از شما تقلید کنند. وقتی تلاش می کنید خواهید دید. به این ترتیب او فرصت شناخت حیوانات و صدای آنها را خواهد داشت.

به همین ترتیب ، صدای حیوانات را در تلفن خود ضبط کنید و بگذارید فرزندتان این صداها را در تلفن شما گوش دهد تا بداند کدام حیوان کدام صدا است. به لطف این بازی که در بازی های آموزشی ۲-۴ ساله بسیار سرگرم کننده و موثر است، هم هوش بینایی و شنوایی کودک شما رشد می کند و هم توانایی یادگیری با تقلید در او بازی می کند. پیشنهاد میکنم مقاله شناخت حیوانات برای کودکان را مطالعه کنید.

در معرفی بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال می توانید بازی اشیا را بر اساس رنگ گروه بندی کنید.

ابتدا میخ ها را با توجه به رنگ آنها به گروه تقسیم کنید.

از هر گروه یک گیره لباس بگیرید و آن را به فرزند خود بدهید. از او بخواهید گیره های لباسی را که دارد در گروه رنگی خود قرار دهد. بنابراین ، او قادر خواهد بود تمایز رنگ بین اشیا را بیاموزد و خودش را گروه بندی کند. همانطور که گیره های لباس را به فرزند خود می دهید، نام رنگ ها را تکرار کنید، این کار یادگیری رنگ ها را برای کودک کوچک آسان می کند.

با استفاده از موارد مختلف می توانید خودتان این بازی را غنی کنید. با سرگرم کننده ساختن چنین بازی های آموزشی، اوقات خوشی را در کنار فرزند خود سپری خواهید کرد و از رشد هوش پشتیبانی می کنید.

بازی مناسب کودکان

پرش با موسیقی

ما یک توصیه داریم که در معرفی بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال می توانید در بین بازی هایی که به صورت خانوادگی انجام می شود، در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید، سرگرمی با کودک برای تقویت پیوند بین شما و فرزندتان بسیار مهم است. بازی های پیش دبستانی نیز از این نظر بسیار مفید هستند.

در این بازی بازیکنان هنگام پخش موسیقی می پرند و وقتی موسیقی متوقف می شود با پای ضربدر روی زمین می نشینند. شخصی که آخرین نفر در حین دور زدن است، بازی را ترک می کند. نکته مهم در این بازی که بسیار ساده و لذت بخش است بازی کردن با همگام شدن با سرعت کودک است. با استفاده از چنین بازی های آموزشی برای کودکان، می توانید از توجه و رشد هوش آنها حمایت کنید.

مهارت های دست خود را با بازی های رنگ آمیزی ارتقا دهید

کودک شما می تواند جعبه های مقوایی خالی را نقاشی کند و از آنها برای بازی های مختلف استفاده کند. به این ترتیب ، او مهارت های دستی خود را با بازی های نقاشی توسعه می دهد.

فعالیت مونته سوری که هماهنگی چشم و دست را ایجاد می کند.

دربازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال با نقاشی رول های کاغذ توالت در رنگ های مختلف می تواند طناب هایی را از آنها عبور دهد. این باعث بهبود هماهنگی و توجه چشم و دست ها می شود.

کودکانی که بیش از ۴ سال سن دارند کودکانی هستند که کنترل بیشتری دارند ، استقلال و کنجکاوی بیشتری دارند و خودشان می توانند کارهای زیادی را انجام دهند. علاوه بر این ، با طولانی شدن مدت توجه ، آنها می توانند با اسباب بازی های ۴ ساله بازی کنند، جایی که بر خلاف سن قبلی ، با جمع کردن اشکال متشکل از قطعات بیشتر (۳۰ تا ۴۰ قطعه)، شکل کامل شکل می گیرد.

در حالی که با این اسباب بازی های آموزشی ۴ ساله بازی می کنید، آنها می توانند قطعات را به راحتی بچرخانند، تلنگر کنند و مرتب کنند. کودکان ۴ ساله ای که مهارت های حرکتی خوب و هماهنگی چشم و دست آنها همچنان ادامه دارد می توانند بازی های ساختمانی انجام دهند که در آنها می توانند ساختارهای عمودی ساده ایجاد کنند. اکنون آنها می توانند بدون خراب کردن و تخریب ساخت و ساز این سازه ها را شروع کنند.

کودکان ۴ ساله اکنون می توانند بازی های گروهی رقابتی را شروع کنند. آنها ممکن است با همسالان خود رقابت کنند، اما هنگام بازی با بزرگسالان نیز مهم است که بزرگسالان اجازه دهند کودک برنده شود. زیرا این گروه سنی هنوز نمی توانند شکست خوردن را به راحتی بپذیرند و نباید اعتماد به نفس خود را متزلزل کنند. همچنین، بازی های اطلاعاتی به عنوان اسباب بازی پسر بچه ۴ ساله – اسباب بازی دخترانه ۴ ساله ، تمایزی قائل نیستند. به همین دلیل در هنگام توصیه اسباب بازی های آموزشی برای سن ۴ سالگی، نیازی به ارائه پیشنهاد با توجه به جنسیت نیست.

هنگام انتخاب در بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال باید دقت کنید که متناسب با سطح کودک باشد. نباید خیلی راحت باشد و نه باید بالاتر از سطح آن باشد. اگرچه ممکن است با ماندن در زیر سطح اسباب بازی های آموزشی برای ۳ سالگی آسان باشد، اما بازی های هوش برای ۴ سالگی ممکن است بیش از حد چالش برانگیز باشد. به همین دلیل، هنگام انتخاب بازی های هوش برای ۴ سالگی، باید به ویژگی های بازی همراه با گروه سنی نوشته شده روی آن توجه شود، در صورت امکان، باید امتحان شود.

همچنین در این مقاله چند بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال را جداگانه توضیح دادیم.

چند بازی مناسب کودکان ۲ سال

بازی های ذهن برای ۲ سالگی

کودکان در این سن می توانند با انگشت به چیزها اشاره کنند. و برداشت آنها روشن است. به عنوان مثال ، او می داند که با باز کردن درب جایی که در پشت آن مخفی شده اید ، شما را خواهد دید. اکنون مفاهیم به تدریج برایش روشن می شود. مفهوم زمان در کودک ۲ ساله کمی محدودتر است و در این دوره ، رشد ذهنی کودک باید توسط بازی ها پشتیبانی شود.

اسباب بازی ها را تنظیم کنید

می توانید ست هایی از اشیا و وسایل را برای کودک خود بخرید. با استفاده از این مجموعه ها ، کودک شما قادر به انجام وظایف ، بهبود واژگان خود و توسعه مفاهیم عددی خواهد بود. به عنوان مثال می توانید برای دخترتان اسباب بازی های متشکل از وسایل آشپزخانه بخرید. اسباب بازی های تعمیرکار را می توان برای پسرتان توصیه کرد. کودکان همچنین یاد می گیرند که آنها را با اسباب بازی های تنظیم شده گروه بندی کنند.

طبقه بندی اشیا و حیوانات

در خانه همه ما کتاب و یا مجله هایی وجود دارد که از آن ها استفاده ای نمی کنیم می توانید حیوانات یا اشیای مختلف را از اینها برش دهید و آنها را به گروه های مختلف تقسیم کنید. به این ترتیب کودک سعی خواهد کرد بین موجودات زنده و غیر زنده تفاوت قائل شود. قرار دادن اشیا مشابه در کنار هم دسته بندی کودک را بهبود می بخشد. به عنوان مثال ، او می تواند تصاویر حیوانات را با هم جمع کند. علاوه بر این ، می تواند صداهای گربه و سگ را بر اساس اصوات تشخیص دهد.

چند بازی مناسب کودکان ۳ سال

۳ سالگی دوره ای است که در آن آگاهی فرزندتان افزایش می یابد، او شروع به درک زندگی می‌کند، دانش او با توجه به سن او افزایش می یابد. کودکان در این سن فعالیت مداوم می‌خواهند، بازی و تخلیه انرژی برای آنها حرف اول را می زند.

بازی هایی برای ۳ سالگی

نقاشی روی سنگ

می دانید کودکان عاشق نقاشی هستند. اما این بار ما روی سنگ نقاشی می کنیم نه کاغذ. با کودک خود کمی بیرون بروید و سنگهای شسته و رفته ای را که می توانید با هم پیدا کنید جمع کنید. وقتی به خانه رسیدید ، بگذارید این سنگها را به دلخواه خود با آبرنگ یا گواش نقاشی کند. همچنین می توانید از این سنگ ها به عنوان خاطره استفاده کنید. می توانید به کمک چسب یک آهنربا را به پشت سنگ ها متصل کنید و از آن به عنوان آهنربا یخچال استفاده کنید.

آشپزی با هم

برای فعالیت در وعده های غذایی با کودک خود یک وعده غذایی ساده انتخاب کنید و بدون خطرترین کارها را برای فرزند خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید با هم یک کیک درست کنید و به کودک خود وظایفی از قبیل مخلوط کردن و افزودن آرد را بدهید. باید مراقب باشید تا از وسایل تیز دور باشد.

پیدا کردن رنگ در خانه

این بازی رنگی یکی از محبوب ترین بازی های ۳ ساله خانه است! رنگی را انتخاب کنید که کودک شما با آن بسیار آشنا است ، مانند آبی. از او سوال کنید “چه اشیای آبی در خانه خود داریم؟” و بگذارید وسایل آبی موجود در خانه را پیدا کند و به شما بگوید. با این بازی ، هم در خانه سرگرم خواهد شد و هم انرژی خود را تخلیه خواهد کرد و توانایی درک رنگ خود را بهبود می بخشد.

بازی مناسب کودکان

چند بازی مناسب کودکان ۴ سال

بازی های ذهن برای ۴ سالگی

۴ سالگی یک دوره بسیار مهم و دقیق در رشد کودک است. در این دوره ، کودک شروع به کشف تفاوت ها می کند. برای این ، شما قطعاً باید با بازی هایی که به رشد هوش کمک می کند ، از فرزند خود حمایت کنید. در زیر چند نمونه از بازی های مناسب برای کودک ۴ ساله شما آورده شده است.

تفاوت ها را پیدا کنید

برای کودکان در گروه سنی ۴ تفاوت ها را پیدا کردن جهت رشد کودک مهم است. با این حال ، تفاوت هایی که برای کودک شما نشان می دهد باید ساده تر باشد و توسط یک بزرگسال قابل تشخیص باشد. با شروع بین دو تصویر می توانید چنین بازی هایی را انجام دهید.

بلوک ها

با نوشتن اعداد روی بلوک ها ، می توانید کودک خود را وادار کنید که این اعداد را روی هم مرتب کند. همچنین می توانید این بلوک ها را خودتان در خانه درست کنید. به عنوان مثال ، می توانید با چسباندن اعداد روی Legos ، آن را به بازی تبدیل کنید. پس از مدتی ، کودک اعداد را تشخیص می دهد و می داند کدام یک پس از آن می آید.

ما در این مقاله به چند بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال و همچنین 2 سالگی پرداختیم و سعی کردیم بازی های مناسب هر گروه سنی را به طور جداگانه به شما توضیح بدهیم شما می توانید با توجه به علاقه ی کودکتان بازی مناسب فرزندتان را انتخاب کنید و به تقویت هوش و سرگرمی او کمک کنید.

سوالات متداول بازی مناسب برای کودکان ۳ تا ۴ سال

ست هایی از اشیا و وسایل را آماده کنید. با استفاده از این مجموعه ها ، کودک شما قادر به انجام وظایف ، بهبود واژگان خود و توسعه مفاهیم عددی خواهد بود. به عنوان مثال می توانید برای دخترتان اسباب بازی های متشکل از وسایل آشپزخانه تهیه کنید. اسباب بازی های تعمیرکار را می توان برای پسرتان توصیه کرد. کودکان همچنین یاد می گیرند که آنها را با اسباب بازی های تنظیم شده گروه بندی کنند.

بازی رنگی یکی از محبوب ترین بازی برای کودک ۳ ساله در خانه است! رنگی را انتخاب کنید که کودک شما با آن بسیار آشنا است ، مانند آبی. از او سوال کنید “چه اشیای آبی در خانه خود داریم؟” و بگذارید وسایل آبی موجود در خانه را پیدا کند و به شما بگوید. با این بازی ، هم در خانه سرگرم خواهد شد و هم انرژی خود را تخلیه خواهد کرد و توانایی درک رنگ خود را بهبود می بخشد.

5/5 - (1 امتیاز)
اگر این مقاله را دوست داشتی برای دوستات بفرست
نظر خود را در مقاله با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید از این مقاله ها خوشت بیاد
نقاشی کودکان

آموزش نقاشی کودکان

آموزش نقاشی کودکان در واقع مجسم کردن و به تصویر کشیدن رویاها و تخیلات و احساسات و حالات درونی کودک

انتخاب مهد کودک مناسب

آیا مهدکودک نقش بسزایی در رشد کودکان خردسال دارد؟ مهد کودک برنامه هایی را ارائه می دهد که برای آماده

کودک مستقل

متاسفانه بسیاری از والدین با رفتارها و عملکردهای نادرست موجب می شوند که کودک به صورت مستقل پرورش نیابد و

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پیشنهاد ویژه وبینار تقویت هوش هیجانی در کودکان
کدتخفیف =ninoho