آشپزی مادرانه

چند دستور آشپزی ساده برای آشپزی کردن با کودکان

چند دستور آشپزی ساده برای آشپزی کردن با کودکان

بسیاری از خانواده ها در ساعات مشخص صبحانه ، ناهار و شام تهیه می کنند. اگر خانواده به خوبی سازمان یافته باشد و برنامه های روزمره داشته باشد، کودکان یاد می گیرند که هر روز با انجام یک کار خاص در یک زمان مشخص مسئولیت خود را انجام دهند.

مطمئناً در ابتدا فرزند شما قادر نخواهد بود به تنهایی وظایف خود را انجام دهد یا غذا تهیه کند. از طرف دیگر ، به عنوان والدین می توانید عادت های خاصی را در او پیدا کنید. فرزند شما هر چه بزرگتر باشد ، ارزش کار تیمی را بهتر درک می کند. بنابراین چند دستور آشپزی ساده برای آشپزی کردن با کودکان را برای شما در زیر قرار می دهیم.

آشپزی با چند دستور آشپزی ساده برای آشپزی کردن با کودکان فضای سالم خانوادگی را ایجاد می کند.

به اشتراک گذاشتن یک وعده غذایی در سفره ، خانواده را دور هم جمع می کند. حتی جمله ای از قدیمی ها گفته شده است که “خانواده هایی که با هم غذا می خورند کنار هم می مانند”. این نیز عبارتی است که می تواند برای پخت و پز سازگار باشد.

اگرچه برنامه شما همیشه منطبق نیست ، اما می توانید از آخر هفته یا تعطیلات برای آشپزی با فرزندان خود استفاده کنید.

استفاده از غذاهای نپخته مانند سبزیجات و میوه ها برای کودکان بسیار ایده آل است.

انجام کاری با کودکان در آشپزخانه فقط “غذا خوردن با هم” نیست. این در درجه اول یک چیز سرگرم کننده است. به این ترتیب ، کودک کوچک شما همچنین می تواند وعده های غذایی را که از آنها چیزی نمی داند میل کند.

حتی کودکانی که در مورد غذا انتخاب نمی کنند ، می توانند از غذاهای معمولی دلزده شوند. ساده ترین راه برای اینکه کودک طعم چیز جدید را بچشد ، این است که او غذایش را خودش بپزد.

آشپزی-با-کودکان

دختران و پسران کوچک می توانند به مادران خود کمک کنند تا مواد را روی پیتزای خانگی بگذارند یا مواد درون ساندویچ را پر کنند. اما قبل از شروع کار با کودک خود ، باید تمام مواد را برش داده و خرد کنید!

از 4 سالگی ، کودکان می توانند کرم خود را مخلوط کنند ، محصولات نرم (که نیازی به استفاده از چاقوهای تیز نیستند) را برش داده و له کنند. با این حال ، حتی اگر به نظر جالب می رسد ، اجازه ندهید بچه ها هر چیزی را روی اجاق گاز خراب کنند.

به کودکان اجازه دهید منوی روز را برای خود برنامه ریزی کنند. با هم غذا را در خانه بررسی کنید ، در مورد گزینه ها صحبت کنید یا دستور العمل های کودکان را پیدا کنید که بتواند رضایت هر دو طرف را تأمین کند. به کودک خود پیشنهاد دهید نامی برای این وعده غذایی جدید خانوادگی پیدا کند.

اگر کودک شما در آشپزخانه احساس خوبی دارد ، او را راهنمایی کنید. وقتی کودک شما وعده غذایی را که در خارج یا خانه شخصی از آن لذت می برد ذکر کرد ، می توانید به او پیشنهاد دهید که غذا را به تنهایی یا با شما بپزد.

دستور العمل شما نیازی به پیچیده بودن ندارد. و یک نکته مهم دیگر: حتی اگر غذایی که می پزید ، اسپاگتی یا نان پهن با یک سس کاملاً ساده است ، به فرزند خود بگویید یک وعده غذایی غول پیکر برای هفت نفر تهیه نکند. در نهایت آنچه مهم است کیفیت کار انجام شده است.

قوانین ایمنی را نیز فراموش نکنید. بعضی اوقات حتی بزرگترین مسئولین می توانند روغن درون ظرف را بسوزانند. اگر فرزندتان عادت دارد همه کارها را به تنهایی انجام دهد ، او را مجبور نکنید تا با شما اینکار را انجام دهد. کودک شما می تواند همه کارها را خودش انجام دهد ، اما آنچه که به شما بستگی دارد این است که به او بگویید شما فقط در صورت نیاز به آنجا خواهید بود.

آشپزی-کودکان

نکات چند دستور آشپزی ساده برای آشپزی کردن با کودکان

توپ های سبوس جو دوسر با کاکائو یکی از چند دستور آشپزی ساده برای آشپزی کردن با کودکان است.

این یک دستورالعمل برای کسانی است که باعث می شود کسانی که بدون شکر می خورند نیز خوشحال شوند. این دستور العمل ، که در آن سبوس جو دوسر ، که ما از رژیم دوکان می شناسیم ، نقش اصلی را دارد ، همچنین شامل خرما ، فندق و کاکائو است که می توانید با هم مخلوط کرده و گلوله کنید. این یکی از ماده های غذایی است که با کودکان خود می توانید آن را تهیه کرده و مصرف نمایید.

چوب پنیر چدار ترد یکی از چند دستور آشپزی ساده برای آشپزی کردن با کودکان است.

چوبک های پنیر چدار ترد یک دستورالعمل است که می توانید با کودک خود درست کرده و با لذت از برنامه تلویزیونی خود دیدن نمایید. علاوه بر این ، تهیه آن بسیار آسان است که اگر هر روز این کار را انجام دهید ، به دست خواهد آمد. شما سیب زمینی را پخته و سپس به کودک خود بدهید تا آن را با گوشتکوب خرد کند و سپس پنیر چدار داخل آن ریخته و روی آن را با سبوس پر کنید و سپس بپزید. کودکان از پوره های سیب زمینی بیشتر خوششان می آید و شما می توانید سس قرمز بعد از پخ روی آن زده و میل نمایید.

شکلات میوه ای یکی از چند دستور آشپزی ساده برای آشپزی کردن با کودکان است.

برای شاد بودن همیشه لازم نیست سختترین کار را انتخاب کنید. تنها چیزی که برای این دستورالعمل زیبا که هورمون سروتونین را به بالا می رساند نیاز دارید ، شکلات تلخ ، خامه و میوه هایی است که انتخاب می کنید.

شکلات را بن ماری کرده و در اختیار کودک قرار دهید تا خامه را با آن مخلوط کند، سپس میوه هایی که از قبل جدا کرده بودید را در اختیار کودکتان قرار دهید تا شکلات را در داخل میوه ها قرار دهد و بعد از خشک شدن می توانید میل کنید.

طرز-تهیه-کوکی-با-کودکان

کوکی با دو ماده یکی از چند دستور آشپزی ساده برای آشپزی کردن با کودکان است.

قطعات کامل غلات را درون یک کاسه عمیق برای مخلوط کردن بریزید.

بعد از خرد كردن آن به قطعات كوچك ، شكلات تلخ را كه بن ماري کردید روی دانه های ذرت ریخته و با قاشق به آرامی مخلوط کنید.

کلوچه های خرد شده شکلاتی با مقادیر کوچک را بعد از سرد شدن در دمای اتاق در یک بشقاب سرو کنید.

منابع:https://www.kadinlarbilir.com/aile/ebeveynlik/cocuklarla-yemek-pisirmek

https://benanneyim.com/cocuklar/cocugunuzla-birlikte-yemek-yapmak/

https://yemek.com/herkesin-yapabilecegi-yemek-tarifleri/

 

 

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.