وبلاگ

چگونه والدین می توانند به بچه های خود در موفقیت در یادگیری و آموزش آنلاین کمک کنند؟

بهترین راه برای حمایت از دانش آموزان در دوران آموزش آنلاین کار تیمی قوی است که همه را درگیر این معادله کند.

چگونه والدین می توانند به بچه های خود برای موفقیت در یادگیری و آموزش آنلاین کمک کنند؟

کار گروهی بین والدین ، معلمان و دانش آموزان كلید این موفقیت است ، ما در ادامه چهار روش به والدین پیشنهاد می کنیم تا در تحقق موفقیت در آموزش آنلاین به فرزندان خود کمک کنند

یک کارشناس آموزش دانشگاه آلبرتا می گوید ، بهترین راه برای حمایت از دانش آموزان در دوران آموزش آنلاین، کار تیمی قوی است که همه را درگیر این معادله کند.

سوزانا وانگ ، استاد راهنما در دانشکده آموزش و پرورش می گوید: هر سه ، معلمان ، والدین و دانش آموزان باید برای موفقیت در یادگیری آنلاین با هم کار کنند.

کودکان انعطاف پذیر هستند و تا زمانی که معلمان و والدین نشان دهند که به صورت تیمی به آنها اهمیت می دهند خوب عمل می کنند.

وانگ روش هایی برای کمک به دانش آموزان جهت موفقیت در یادگیری آنلاین پیشنهاد می کند:

دانش آموزان دبستان  یک برنامه سازگار با انتظارات مشخص را دوست دارند و به آن نیاز دارند.

 

 • نظارت

برای والدین مهم است که مراقب آنچه فرزندانشان در طول کلاس انجام می دهند باشند.

وانگ می گوید: كودكان در سطح دبستان هنوز به مراقبان خود نياز دارند تا در جنبه هاي فني يادگيري آنلاين ، مانند به خاطر سپردن رمزهاي عبور و ورود به سيستم و يا اطمينان از تنظیمات دوربين كامپيوتر ، به آنها كمك كنند.

وانگ افزود ، برای دانش آموزان دوره متوسطه و دبیرستان ، نظارت به همان اندازه مهم است ، هر چند به دلایل مختلف.

“والدین ممکن است تصور کنند نوجوانانشان بسیار اهل کامپیوتر هستند ، بنابراین در زمان یادگیری از راه دور، آنها را کنترل نمی کنند ، اما اگر بچه هایشان وقت خود را به خوبی مدیریت نکنند این مسئله می تواند مشکل ساز شود. این گروه سنی ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشد ، به عنوان مثال ، در برخاستن به موقع برای رسیدن به یک درس آنلاین. “

 

 • برنامه ای تنظیم کنید

وانگ اضافه می کند ، همه دانش آموزان برای اطمینان از انجام تکالیف و برقراری تعادل سالم بین کار و زمان بازی به یک برنامه زمانی نیاز دارند.

دانش آموزان دبستان  یک برنامه سازگار با انتظارات مشخص را دوست دارند و به آن نیاز دارند. یک برنامه معمول برای کلاس های آنلاین تنظیم کنید که شامل مواردی مانند استراحت و میان وعده باشد و آن را با یادداشت هایی روی یخچال قرار دهید.

وی پیشنهاد داد که معلمان می توانند از طریق ارسال برنامه ، دقیقاً مانند کلاس های درس فیزیکی و نوشتن پیام های صبحگاهی به دانش آموزان ، از این امر پشتیبانی كنند.

برنامه ها برای دانش آموزان بزرگتر به همان اندازه مهم است که بتوانند وقت خود را به خوبی مدیریت کنند. وانگ با بیان اینکه همچنین مهم است که به آنها کمک کنید تا برنامه بنویسند، گفت: برای کلاس و اوقات فراغت باید زمان کافی فراهم شود.

 

 • برنامه انعطاف پذیر

وانگ گفت ، هنگام آموزش آنلاین دانش آموزان بزرگتر ، معلمان ممکن است بخواهند در برنامه ریزی خود انعطاف پذیر باشند.

“آیا لازم است کلاس از ساعت 8:30 صبح شروع شود؟ نوجوانان دوست دارند در آن زمان بخوابند ، بنابراین انعطاف پذیر بودن در زمان آماده بودن برای یادگیری آنلاین استقلال بیشتری به آنها می دهد. آنها در حال بزرگ شدن هستند ، بنابراین این نشان می دهد که به آنها احترام گذاشته می شود. “

 

 • اجازه یادگیری همراه با بازی را بدهید

وانگ می گوید: زمان بازی می تواند به اندازه زمان یادگیری برای بچه های کوچکتر افزایش یابد.

“والدین می توانند با پرورش لحظات بازی به یادگیری فرزندان خود کمک کنند. کافه ای را در آشپزخانه تاسیس کنید ، جایی که بتوانند منوی رویایی خود را بنویسند و یک لیست خرید تهیه کنند. یا اجازه دهید یک نمایش جادویی انجام دهند که در آن بتوانند در مورد علم یاد بگیرند.”

بچه ها اغلب دوست دارند با دیگران تعامل داشته باشند ، بنابراین از آنها بپرسید که می خواهند با دوستانشان به صورت آنلاین چه کاری انجام دهند. “من می دیدم که بسیاری از کودکان به صورت آنلاین در بازی های ویدیویی همکاری می کنند یا به سادگی با یکدیگر گپ می زنند. این یک نکته خوب در این زمان دشوار است.”

وانگ گفت ، برای دانش آموزان بزرگتر که اوقات فراغت را نیز به صورت آنلاین می گذرانند ، “از آنها بپرسید چه می خوانند و تفکر انتقادی را در آنها رشد دهید، به عنوان مثال در مورد اخبار جعلی با آنها گفتگو کنید.” “آیا آنچه آنها می خوانند واقعی است؟ این مکالمات آنها را درگیر سوادآموزی و یادگیری می کند.”

 

 • در صورت نیاز کمک بخواهید

وونگ پیشنهاد کرد: اگر به نظر می رسد کودکی که در حال آموزش آنلاین است با درسهای خود دست و پنجه نرم می کند ، والدین باید با معلم ارتباط برقرار کنند.

“اگر بعد از چند درس متوجه شدید که کودکی هنوز مفهومی را درک نمی کند ، فقط کافی است که بروید و یک کتاب تست خریداری کنید تا دانش آموز پر کند و یا  از معلم بخواهید که  سنجشی ترتیب دهد. “

آموزش آنلاین به کودکان کمک می کند تا فعالیتهای آموزشی خود را بهبود بخشیده و با این فناوری آشنا شوند.

 

 • مزایای آموزش آنلاین برای کودکان

دوره های آموزش آنلاین به دانشجویان این فرصت را می دهد تا  زمان درس خواندن در روز را خود برنامه ریزی کنند.

بسیاری از کودکان به عنوان بخشی از تجربه یادگیری خود از ابزارهای آموزش آنلاین در سنین پایین استفاده می کنند. رشد و گسترش فناوری همچنان به بخشی مهم در زندگی مردم تبدیل خواهد شد. آموزش آنلاین به کودکان کمک می کند تا فعالیتهای آموزشی خود را بهبود بخشیده و با این فناوری آشنا شوند.

روش های مختلفی وجود دارد که آموزش آنلاین می تواند به بهبود تجربه یادگیری کودکان کمک کند.

 

دوره های آموزش آنلاین به دانشجویان این فرصت را می دهد تا  زمان تحصیل را در یک روز خود برنامه ریزی کنند. دانش آموزان می توانند بنابر راحتی خود مطالعه و کار کنند. همه این مزایا به دانش آموزان کمک می کند تا تعادل بین کار و تعهدات خانوادگی را با تحصیلات خود متعادل کنند.

 

 • کودکان بر یادگیری تمرکز می کنند

 ابزارهای آموزشی به کودکان این امکان را می دهد که کار خود را به پایان برسانند و سریعتر یاد بگیرند. آنها نگران مقایسه و رقابت با سایر دانش آموزان در کلاس نیستند و می توانند روی یادگیری شخصی خود تمرکز کنند.

 

 • دسترسی به ابزارهای آموزشی

زیبایی آموزش آنلاین این است که کودکان می توانند از هر جایی به ابزارهای آموزشی دسترسی داشته باشند و می توانند از ابزارهای آموزشی در کلاس ، کتابخانه یا خانه استفاده کنند.

 

 • انعطاف پذیری

ابزارهای آموزشی برای افزایش انعطاف پذیری طراحی شده اند. آنها این فرصت را دارند که به دروس قبلی برگردند ، درس های پیش رو را مطالعه کنند یا یک مطلب را قسمت کرده و در طول دوره ای مشخص مطالعه کنند .

 

 • ابزارهای آموزشی تهدیدآمیز نیستند

یادگیری ، حضور و فعالیت در کلاس حضوری ممکن است برای برخی دانش آموزان استرس زا باشد. بر این اساس ، ممکن است حداکثر مشارکت را در حد علاقه خود نداشته باشند اما ابزارهای آموزش آنلاین در کاهش و محدود کردن این عامل بسیار موثر هستند.

ابزارهای آموزش آنلاین کودکان را به یادگیری بیشتر و بهبود تجربه یادگیری ترغیب می کند.

 

 • ابزارهای آموزشی سطح تعامل را افزایش دادند

ابزارهای آموزش آنلاین از طریق استفاده از گرافیک تعاملی ، ویدئویی و سایر رسانه ها میزان تعامل کودکان را افزایش می دهد.

ابزارهای آموزش آنلاین برای کمک به کودکان در زمینه های مختلف مانند ریاضی خوانی یا روش های یادگیری به روشی جدید طراحی شده اند. ابزارهای آموزش آنلاین کودکان را به یادگیری بیشتر و بهبود تجربه یادگیری ترغیب می کند.

استفاده از آموزش آنلاین برای کودکان و آموزش الکترونیکی معمولاً به عنوان یک ابزار کمک آموزشی شناخته می شود. سیستم آموزش الکترونیکی و نرم افزار آموزش مجازی به کودکان کمک می کند اطلاعات را به روشنی به خاطر بسپارند و آنها را به ایجاد برنامه ها و تمرین های کاری علاقه مند سازد.

 در پایان می توان عصر کنونی را عصر تکنولوژی نامید زیرا کودکان کم سن و سال با فناوری ارتباط برقرار می کنند. از آنجا که فناوری بخشی از زندگی روزمره ما است ، استفاده صحیح از آن باعث رشد کودکان می شود.

برنامه های آنلاین توانسته اند جایگزین معتدل تری را نسبت به مدرسه های مرسوم نشان دهند و هزینه های مربوط به حداقل می رسد. به عنوان مثال ، هیچ هزینه ای برای رانندگی وجود ندارد و گاهی اوقات مواد درسی مورد نیاز ، به عنوان مثال ، کتاب، بدون هزینه و بصورت آنلاین قابل دسترسی است.

https://tech.af/the-benefits-of-online-education-for-children/

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.